• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čím umývate okná, aby sa leskli a neboli šmuhavé?

6. októbra 2011 
Akymi prostriedkami umyvate okna, aby sa leskli a neboli smuhate?
21. jan 2008 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedine Clin :slight_smile:
21. jan 2008 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vynikajuca je utierka z mikrovlakna, nemusis pouzivat nic okrem cistej vody :wink:
21. jan 2008 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiež používam Clin :wink:
21. jan 2008 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez len tu utierku, mam dve, jednou zmyjem tu hrubsiu spinu usadenu zvonka a potom to este raz pretriem cistou a naozaj ziadne smuhy
21. jan 2008 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tzv. svedska utierka a stara znama okena. treba vsak davat pozor, aby si ich neumyvala ked na okna priamo svieti slnko, potom ostanu smuhate
21. jan 2008 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
clin a noviny
21. jan 2008 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ja vam teraz prezradim najlahsie najuspesnejsie a zarucene bezcmuhate umyvanie okien.
Hocijakym pristriedkom na okna nastriekat na celu plochu okna, so spongiou ako sa umyva riad cele okno umyt napenit a potom uz len so sterkou od hora na dol alebo zlava do prava stierat.
okraje okna otriej jednym tahom so setvitkou

ja ako mala som nanavidela umyvat okna okenou a novinami, to bol pre mna des a hroza a navyse noviny sa prasia a okno nevyzera ako cerstvo umyte...
21. jan 2008 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ktory kolvek clin,uplne bez problemov. :wink:
21. jan 2008 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja umyjem okno vodou z Jarom a potom nastrikam okenu, alebo clin, rozotriem a preleštím novinymi...
21. jan 2008 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do jarovej vody kooopu octu,a potom s mikrovláknovou utierkou vyleštím :grinning:
21. jan 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak u nás teda utěrka udělá okna ještě horší, tak jar s octem a noviny, ale zkusím to jen tou stěrkou a uvidí se :grinning:
21. jan 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Někdo dává vanilkový pudink, ten škrob se pak leskne :wink: já taky vodu s octem +troška jaru a pak okena, většinou obyč, nechce se mě rozmlsávat okna za těžké prašule, jsou lepší investice :sunglasses:
Já na nové bílé plastové okna novinama nemůžu, tak leštím starýma plenama, ale nejlepší by byla nějaká pomocná síla, to by byl lesk jak blesk :sunglasses:
21. jan 2008 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zonja ta sterka je zaaaaaaaaaaaaaazracna a usetri cas a trapenie

a ked by sa nasla nezotreta ryha tak len jednym silnym tahom suchou papierovo kuchynskou vreckovkou alebo trebars aj toaletakom zotries...a je to :slight_smile:

my sme tak umyvali okna vo svajciarsku na brigade, to boli 3 chaty kazda po 4 byty tak keby sme mali novinovat a octovat tak umyvame dodnes :grinning:
21. jan 2008 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,ja umyjem okno raz-dva,napením tiež jarou a zotriem stierkou.Okraje dosucha utriem handričkou a hotovo. :slight_smile: :wink: :slight_smile:
21. jan 2008 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Clin, ten na ředění do vody a hadřík z mikrovlákna. A chce to hodně horkou vodu :wink:
22. jan 2008 o 06:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja najprv poumývam horúcou vodou, v ktrorej mám jar a potom preleštím handričkou a ajaxom (s jarnou vôňou)... :wink: :wink:

stierka...aká? s nejakou hubkou na konci? alebo z gumy?... :confused: :confused: neznášam totiž, keď mi kvapká z okna na dlážku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. jan 2008 o 06:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez preferujem len clin,a okna mam krasne bez smuh.
22. jan 2008 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
clin do vody, umýt, leštit se nemusí :wink: a okna se krásně lesknou
22. jan 2008 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja myslim ten clin s alkoholom a citronovou vonou.nastriekam na cele okno a vyutieram handrou a mam pokoj.okna su raz dva ciste.
22. jan 2008 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janino ano obycajna gumova stierka, no jo nakvapka sa na dlazku ale okrem spongie a tejto sterky na okna ziadnu handricku nepotrebujes... :slight_smile:
22. jan 2008 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
froschka, a ako s tou stierkou, ked mne niekedy take ciary od nej zostanu, ako stieram hore dolu, miesto vedla miesta...
22. jan 2008 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bezsmuhovo funguje ozaj najlepsie clin na okna.
23. jan 2008 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojik ja umyju okna vodou s jarem a pak vylestim okenou a novinami :grinning: :grinning:
23. jan 2008 o 07:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez umyvam jarovou vodou a potom lestenim s Clinom a novinami
23. jan 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
clinv to asi nieje
3. okt 2011 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja napisem, cim urcite nie : Clin multi-shine......ja neviem, umyvala som okna a skoro ma trafilo - som v zivote nevidela take cmuhy (ja ze si spohodlnim robotu a vymenila som ho za obycajnu okenu). Vsetky, ale uplne vsetky som musela nanovo vyumyvat jarovou vodou, a dokonca ani na prvykrat mi to neslo, ono to bolo take akoby mastne - co povedat. Narobila som si tolko roboty, ze az. Takze uz nikdy.
4. okt 2011 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
utierky z mikrovlakna a na dokoncenie jelenicu.. :slight_smile:
6. okt 2011 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lulufon nikdy som okna nelestila nejak extra zvlastne.. do vody na umyvanie okien iba JAR a asi deco octu.. zarucene umyte, bez smuh a nemusite ani lestit :wink:
6. okt 2011 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok