Činčila a prenos na dovolenku

scarletka34
12. aug 2019

Ahojte zaujimalo by ma ako to riesite ty co mate cincilu, ked idete na dovolenku. Ked som mala psika tak pohode sme ho brali zo sebou. No neviem co s cincilou. S prenosom to by problem nebol to v prepravke ale co potom ? Kam ju dat ....

mon895
12. aug 2019

Ked ideme na vikend len jej dame zradla viac a ak na tyzden tak kazdy druhy/treti den mame vybaveneho niekoho kto ju kontroluje a stara sa o nu

scarletka34
autor
12. aug 2019

@mon895 hmm len ja taku moznost nemam preto neviem ako to riesit. Vikend by hadam zvladla sama doma len ten tyzden neviem co vymyslieť

1mina
12. aug 2019

Mala som cincilky tyzden samej jej veru bude asi dlho 🤔 nemate moznost kamaratku nejaku hockoho kto by zabehol nachvilu ?

scarletka34
autor
12. aug 2019

@1mina tak to by som mala ale najradsej by som si ju vzala zo sebou ale to asi sa nebude dat hmm.
.

1mina
13. aug 2019

@scarletka34 neviem moznoze tam kde budete ubytovany ak dovoluju zvieratka ved aspon v klietke ? Pustat by aj tak bolo riskantne tam neviem ako vasa ale moja bola demolator 😂

ciusinka
13. aug 2019

Ked sme isli niekam na dlhsie, mali sme vybaveneho cloveka, co ku nam prisiel, dal jej jest, pit, vypustil ju nech si pobeha po izbe a pomojkal sa s nou..Neviem si predstavit ju brat so sebou na dovolenku, ved klietka je obrovska, to by nam zabralo cely kufor a nemoze byt tyzden na dovolenke v tej malickej prepravke urcenej na prenos..

misulienkamisa
13. aug 2019

A kam vlastne idete, vieš, či sa tam vôbec aj bude dať prepraviť... Ako čo sa týka ubytovania, myslim, že s takýmto zvieratkom, ktoré bude len v klietke by nemal byť problém. Len by bolo isto fajn si to dopredu u ubytujúcich zistiť

scarletka34
autor
13. aug 2019

@misulienkamisa do Chorvacka ideme rozmyslala som ze jej kupim klietku pre zajaca to neni az take velke a týždeň tam vydrzi hadam v pohode . Ci ?

jakkubova
13. aug 2019

@scarletka34 dat cincilu do klietky pre zajaca, hoc aj na tyzden je ciste tyranie. Treba mysliet na to, ze cincila je zviera, ktore potrebuje svoj pokoj a akykolvek prenos alebo zmena prostredia ju bude zbytocne stresovat. Najlepsie riesenie je dohodnut sa s niekym, kto pride na nu pozriet. Ty si uzijes dovolenku a cincila bude v klude tiez.
Pride mi aj dost neekonimicke a neprakticke tahat taketo zviera so sebou na dovolenku. Ak na ten tyzden najdes niekoho, kto sa o nu postara tak sa jej naozaj nic nestane.