Čistenie sklokeramickej dosky

gabyvt
17. feb 2016

Milé žienky domáce, používate na čistenie sklokeramickej dosky škrabku? Zaobstarala som si ju, ale neviem s ňou narábať, mám pocit, že dosku poškrabem. Už som vyskúšala na čistenie všetko možné aj nemožné a stále to nie je ono. Ak máte nejaké typy, sem s nimi, ďakujem. 🙂

natalym
17. feb 2016

Používam cif, hubku, ak je zaschnutá špina, namočím a nechám rozmočiť. Ak chcem aby bolo fakt bez šmúh tak prostriedkom na sklo vyleštím. Väčšinou len handričkou utriem.
Škrabku nemám.

princess59
17. feb 2016

@gabyvt tiež som sa bála tú škrabku použiť, ale je to super, všetko krásne zíde. Vôbec sa nemusíš báť ani pritlačiť, ona je na to určená. Uvidíš, že keď prekonáš ten prvotný strach, ničím iným čistiť nebudeš.

mata1001
17. feb 2016

Aj ja cistim skrabkou..najprv mokrou hubkou a jarou prebehnem dosku,potom skrabkou...popripade mam z dm cistic na sklokeramicku dosku v takej ciernej flasi.potom vyutieram do sucha.niekedy pouzijem aj clin.vtedy sa leskne.nie je vzdy vyumyvana na 100% ale viac mi to uz nejde...

gora8
17. feb 2016

Ja pouzivam cistic z lidla w5 v takej oranzovej flasi. Nastriekam a papierovymi utierkami vysucham a potom vylestim. Perfektne odstrani flaky, mastnotu a doska zostane uplne leskla. 🙂

gabyvt
autor
17. feb 2016

@princess59 čistíš to so škrabkou nasucho, alebo dáš nejaký prípravok a tak vyčistíš?

princess59
18. feb 2016

@gabyvt väčšinou to nastriekam nejakým čistiacim prostriedkom, alebo prejdem navlhčenou hubkou chvíľu počkám aby sa tá špina uvoľnila a potom zoškriabem. Ale ak sa ponáhľam tak to očistím aj nasucho, ale vtedy sa to nedá úplne pekne vyleštiť a doska nevyzerá ako nová...