Čistenie vodného kameňa kyselinou chlorovodíkovou. Poškodí to potrubie?

otuzilec
31. máj 2014

Zažratý vodný kameň vo vani a v umývadle.

maca_p
31. máj 2014

co tak nieco jemnejsie, par litrov octu? 😉

h2
31. máj 2014

S čistením HCl skúsenosť nemám, ale na trhu je kopa prípravkov na odstránenie vodného kameňa, ktoré sú presne určené do kúpeľne, WC, alebo kuchyne, takže by potrubie nemali poškodiť. Alebo vyskúšaj obyčajný kuchynský ocot (kvasný liehový 8%), najlepšie pôsobí horúci (zahrej v rýchlovarnej kanvici a zároveň si tým odstrániš vodný kameň aj odtiaľ.) 🙂

natali277
31. máj 2014

no nesporavne nariedena ti zozere okrem hrdze aj glazuru

zita19
31. máj 2014

Novodurove odtoky neposkodi. Poskodi ti glazuru o tom co narobi v zivotnom prostredi ani nehovorim. Je kopa pripravkov, ktore su uz nariedene a povacsine obsahuju kyselinu citronovu. Napriklad Fixinele na sprchove kuty funguje velmi dobre. Na skutocne zazraty kamen sa mi osvedcila cista kyselina citronova nasypana na konkretne miesto. Prilozit mokrou handrou a nechat posobit. Alebo namocit handru horucim octom a nechat posobit.

zmrzlinkams
31. máj 2014

ha používam z lidla také oranžové W5 a je to dobre len postriekaš necháš pôsobiť a ide to von alebo napr. na konvicu použijem kyselinu citrónovú jedlú, dám do kanvici lyžičku a nechám prevariť úplne vyčisti kanvicu a potom tu vodu vylejem napr. do misky čo ma pes vodu a tiež sa tam zvykne urobiť kameň alebo nechám vychladnúť trošku a vylejem do záchodu nech aj tam trošku povoli kameň, umývadlo znesie horúcu vodu, prevar a nalej do umývadla zaštupľuj nechaj pôsobiť a potom keď trošku vychladne tak vypustí ale ja som aj vrelú vodu liala do umývadla a nič to nespravilo ...

83lenka83
1. jún 2014

Ja používam Pulirapid, staci naliať a okamžite vidíte ako kameň mizne, stačí zotriet. Nič účinnejšie som doteraz nevidela. Da sa kúpiť v DM drogérii a tak isto aj v Teta drogérii.