Čítal niekto knihu "Prebuďte génia vo svojom dieťati"?

mmaatt
23. júl 2014

Celkom ma zaujala kniha "Prebuďte génia vo svojom dieťati", len nenašla som nejaké podrobnejšie recenzie skôr iba opis knihy. Čítal niekto túto knihu? Využil to v praxi? ALebo je to iba kniha o nejakých poznatkoch, dobrá akurát do police, na ktorú bude sadať prach?

prasiatko30
23. júl 2014

Nie ja chcem mat normalne dieta a nie ho zmagorit

nikawero12
23. júl 2014

@mmaatt deti treba vychovávať podľa svojich skúseností, intuície a zdravého rozumu a nie podľa kedejakých premúdrelých kníh.

mmaatt
autor
23. júl 2014

@nikawero12
@prasiatko30
ďakujem za tipy, Ja vychovávam svoje deti podľa najlepšieho vedomia a svedomia, ale to neznamená, že sa nenechám inšpirovať múdrejšími. Rada si prečítam aj nejakú publikáciu. Nie som pedagóg a vyrastala som vo svete, ktorý nekorešponduje s mojimi predstavami o výchove, Veľa dobrých vecí som sa už dočítala a veľa zaujímavých aktivít som odkukala od múdrejších, ktoré spolu s mm praktizujeme vo výchove. Nemám žiadne problémy s deťmi, ale nie som taká uzkoprsá, aby som si myslela, že mám patent na výchovu. U nás v rodine to takto nebolo, tak to nemám odkiaľ poznať. A pýtala som sa na názor na knihu, nie na to ako mám vychovávať svoje deti. Ďakujem

prasiatko30
23. júl 2014

@mmaatt nedomyslaj si zase ze niekto ti chce kecat do vychovy to sa u mna len ozval zdravy sedliacky rozum - proste nemam rada bombasticke nazvy. Niekto ti moze poniknut navod ako rozvikat kreativitu, logicke myslenie a podobne veci ale prebudit genia - to mne znie podozrivo. To je ako ked ti ponuknu zaruceny navod na to ako sa naucit anglictinu do 7 dni - tiez by si tomu neverila 😅

Moja rada je prv ako nad niecim stracat cas tak si pretukni autorov knihy - kto su to co su to zac, kde vystudovali aku maju experience. Pripadne ak su to zahranicni autori a vies aj original nazov tak pretuknit aj zahranicne fora a recenzie a podla toho sa zariadit

mmaatt
autor
23. júl 2014

@prasiatko30 ješkové oči, chcela som si to len prečítať, co taký strašný záujem o to, co robím, ak si to necítala tak nemarni cas so mnou.... Prečo som sem asi napísala.... ak by to niekto čítal, tak by mi mohol ponúknuť svoj pohľad na vec ( nepotrebujem radiť ako sa robia recenzie), ale asi som si mala kusnuť skôr do prsta, ako písať na MK. 🤐 prečo to hneď odcudzuješ, ani si to nečítala . Veď ja ťa nenutim to čitať. Keby si to čítala a je to zle, tak potom áno, o to mi išlo. Načo to vôbec komentuješ?

serpentino
24. júl 2014

@prasiatko30
@nikawero12 ..Baby preboha,ona sa Vas len pytala ci ste to niektora citali,neprosila sa Vas o rady a poucenia...To sa clovek nemoze ani nic opytat bez toho aby sa na neho nevzniesla vlna kritiky ☹ ☹ ..ved nevravela,ze chce podla toho vychovavat dieta,pytala sa len ci to niektora citala asi v zmysle ci sa to oplati kupit,ci je to zaujimave citanie,ktore jej da nejake pozitiva...preco mate potrebu sa k jej otazke vyjadrovat,ked pisete nieco na co sa vobec nepytala.Kvoli takymto babam ako ste vy,castokrat zvazujem ci prispejem nejakou diskusiou alebo nie...ked ma nieco nezaujima,neprispievam..je tam viac inych debat pri ktorych mozte byt uzitocnejsie....chudatko sa opyta len na nazor a uz sa do nej obuvate!!ved to nie je normalne ☹ ☹ ☹ mmaatt-nevsimaj si to,nech ta par jedincov neodradi od prispievania sem 😀 😀
@mmaatt

prasiatko30
24. júl 2014

@serpentino zase jej nikto nic takeho nepovedal - ak si vsimnes v druhom prispevku somjej este poradila aby skusala aj na zahranicnych forach - ja som si dala tu namahu a ten autor nepublikoval viac ako dve knihy - btw knizka stoji 4-5€ - pri takej sume by som ani nerozmyslala kupila knihu a precitala ju 😅

je mozne ze napisane to vyznieva drsnejsie ale v reali by to tak drsne az nevyznelo. 😅

serpentino
24. júl 2014

@prasiatko30 ...hej,ale pre niekoho v dnesnej dobe je dost aj tych 5 eur,vies?Ona chcela pocut realny nazor od nas,tak bud jej ho dajme alebo nerypme do nej...nic ine neurobila,len sa opytala..tak bud jej treba odpovedat na otazku alebo si to nevsimat 🙂 Ona ma moznost si to len precitat,nema moznost to od teba realne pocut,urcite by to vyznelo inak..tak si dajte stretko a porozpravajte sa o tom pri kavicke,urcite by to bolo inak vysvetlene a tym padom by to clovek aj inak bral...nakolko papier znesie vela a preto sa tu vela bab aj takymto sposobom odreaguje,ze napise to co by si v realnom zivote odpustila povedat alebo by nemala odvahu

prasiatko30
24. júl 2014

@serpentino v podstate nie je to o tom ze by si si to odpustila povedat ale uvedom si ze ked sa s niekym rozpravas na zivo tak aj to co som napisala vyznieva miernejsie - lebo su pri tom aj ine vnemy - v tom mas pravdu - lebo ja by som jej bola povedala aj in directo presne to iste ale jasne s usmevom na tvari to clovek berie inaksie - tunak sa len spaprci - v tom mas pravdu.

btw - tie ceny za knihy su naozaj simbolicke ja kebyze mam tu knihu kupit tak za nu musim vyvalit viac nez 20€ - to za prve a za druhe v poslednej dobe uz riadne selektujem co citat a co nie lebo clovek pride na to ze nema cas na vsetko a zabijat ho citanim "bestsellerov" je neproduktivne 😉

serpentino
24. júl 2014

@prasiatko30 ..Vidis a uz na mna inak posobis 🙂 aspon nie si z tych co sa za kazdu somarinu urazaju a prijmes aj kritiku 🙂

mmaatt
autor
24. júl 2014

@serpentino Ďakujem za názor aj že si si ma zastala. Už som si knižku zohnala v knižnici, tak si ju prečítam, aj keď sa iným tie knihy nepáčia...ja čítam veľa a rada a teraz prispôsobujem literatúru deťom, zaujíma ma to. Ak budem mať ešte chuť,tak sem potom možno napíšem recenziu, ak by mal o to niekto záujem..... 🙂

serpentino
24. júl 2014

@mmaatt 🙂 🙂 🙂