Čivava dlhosrstá - plznutie

8. dec 2021

Ahojte. Chcem sa spýtať majiteľov civaviek dlhosrstych, ako je to s plznutim tohto plemena. Kedysi sme mali srncieho rastlina a to boli chlpy pozapichovane všade, deky, uteráky, oblečenie..taktiež známa ma civavku ale krátkosti a tiež sami chlp. Chceme kúpiť z chovnej stanice s PP. Ďakujem za skúsenosti.

saxana000
8. dec 2021

Civava nema chlpy ale akesi vlasy teda nemeni podsadu a tym padom skoro vobec neplzne..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
8. dec 2021

@saxana000 no naša dlhosrstá plzla, aj suseda ma rovnaku a rovnako Plzne 🤷🏻‍♀️ A že FEST.
- nemylis si to s YorkShirom a podobnými plemenami? Tie majú vlasy…(havansky psik, westik, atd….

autor
8. dec 2021

Áno čivava plzne, len by ma zaujimalo do akej miery...mali ste aj oblečenie od chlpov?
@malinoismum

autor
8. dec 2021

Pudlik York bison maltez majú vlasy a tie neplznu, treba ich strihať

saxana000
8. dec 2021

No zalezi ako ktory.kazdy psik je iny.civava je malicka mozete ju naucit aj na macaci zachodik v pripade nudze.v zasade nie je rozdiel medzi plemenami.fenky vydrzia necikat dlhsie ako psikovia.minimalne 3x denne ale von treba ist.mali sme takeho orecha ked som chodila do skoly vyvencili sme rano o pol 8 potom prvy kto prisiel domov vacsinou ja okolo 15 a potom sa s nou islo vecer okolo deviatej bola tak naucena.samozrejme ked bolo viac casu vzali sme ju aj 4-5x.zas ked bola steniatko a kym sa naucila schodili sme aj kazde 2 hodiny a postupne sme to predlzovali.niekedy ozaj raz za uhorsky rok kes sme boli cely den prec napriklad na kupalisku od rana na cely den a nemal kto k nam skocit vydrzala aj podstatne viac hodin ale to uz je fakt extrem pre to zvieratko nastastie sa to za tych 10 rokov stalo ozaj len par krat..

zabenka97
8. dec 2021

@saxana000 to mate odkial?? Mam dlhosrstu civavu a nie prvu a plznu a ano maju aj podsadu
Vlas ma jork

malinoismum
8. dec 2021

Áno všade sme mali tie Rolky z IKEA - povinne aj v kabelke 🙂 ale milovali sme ho neskutočne už to bude rok čo nám uhynul :(

syslik81
8. dec 2021

da sa to zvladnut ... ked budes cesat kady den spravnym hrebenom ,,ale chlpy aj tak najdes ,, ja mam sice zpica ale toje na jedno kopitu plus este mainska macka a ja a dreca-to su chlpy a vlasy vsade .. 😀 hold kto chce zvieta musi sa naucit zit aj s tymto

syslik81
8. dec 2021

btw tieto chlpy si lahsie cistia ako od kratkosrstych ..nezapichavaju sa tolko a kvalitny vysavac s nadstavcom to sprace

malinoismum
8. dec 2021

@syslik81 presne tak ☝🏼😉

saxana000
8. dec 2021

@zabenka97 jezis ano pardon pardon..york ma vlasy nie civava 🙈 akoze teraz mi regulerne vypol mozog ja som si pod civavou fakt predstavila to male hnede s fontankou 😂

malinoismum
8. dec 2021

@saxana000 😅😅😅 Veď mne to hneď napadlo, že si sa pomylila🙂 nevadí, stáva sa – aspoň si to vieš na rozdiel od druhých aj priznať a zasmiať sa🙂

autor
8. dec 2021

@malinoismum ja chodím do práce na 5 hodín aj s cestou, takže budem prichádzať domov prvá o 13 tej a venčiť..mám však viac obavy z tých chlpov, mne to nejak neprekáža na podlahe, ide mi skôr o to oblecenie..a napríklad gauč.

autor
8. dec 2021

@syslik81 ďakujem, mám robota, spolieham sa naň zvláda aj väčšiu špinu, skôr som chcela vedieť, či aj keď si ju budem túliť na rukách, či bude bunda sami chlp...alebo deka na gauči. Ďakujem.

autor
8. dec 2021

@zabenka97 môžem sa spytat dlhosrsta čivava plzne stále alebo len v určitom období? Je to nejaké masívne plznutie?

syslik81
8. dec 2021

ano bude ... niekedy v case plznutoa viac inokedy menej .. moja ma svoju vlastnu deku na kt spi a veci sa lahko odchlpia ..navsteve dopredu hlasim nech si nedavakju leginy ani cierne ..

syslik81
8. dec 2021

alecivavu mas malu s par chlpmi to das pri upratovani a ako som pisala pri cesani pravidelnom to nebude nic strasne