Čivava nechce jesť granule

lalia333
14. okt 2018

Dobrý deň viete mi poradiť že čo mam robiť už som zúfalá moja čivavka nechce jesť granule čo jej môžem dať vopred ďakujem za info

dominika_sk
14. okt 2018

@lalia333 aka čivava? Z akeho chovu? Vek? Odkedy ju maš? Čo jedla predtym? Odkedy neje?

fkata
14. okt 2018

@lalia333 My máme 7 ročnú čivavu, tiež nechce granule. Paštéty ešte áno, alebo varené mäso, piškóty, cestoviny ....

rumkolka
14. okt 2018

@lalia333 tak granule predsa niesu jedina strava ktorou sa da krmit pes. Trocha pogoogli,urcite nieco najdes

sissy27
14. okt 2018

@lalia333 veď jej uvar normálne mäso so zeleninou, alebo kúp nejakú konzervu. Panebože, nechce jedno vyskúšam druhé tretie štvrté, či doteraz si žila v tom, že psi žijú len na granulách?

elem227
14. okt 2018

@lalia333 ani môj psík neje granule už dávno a to má iba rok .... dávam mu tie želatinové maska a take veci

laura1989
14. okt 2018

Je veľa spôsobov napr. môžeš vyskúšať tie granule s tavenym syrom alebo v polievke trochu napiť.
Neviem akú značku granúl kupuješ ale keď kúpiš nejaké drahšie tie majú viac mäsa tie chutia lepšie alebo kuracie mäso variť nie kosti len mäso kosti kuracie sú nebezpečne veľmi ostré mojej kamoske tak zomrela čivavka 😔 a ešte som zabudla keď jedlo nespapa hneď zobrať preč nenechávať v miske stať tak sa aj naučí že buď to zje alebo je to preč 😊

queenofdisaster_7
14. okt 2018

Naša není síce čivava ale granule teda nejako nemusí sem tam ešte tie malinke ale tie obyčajne to vubec radšej bude hladná. Tak na striedačku niekedy nechce ani konzervy ani paštéty sem tam jej mäso uvarím ale najradšej má kapsičky. Jedine co som vedela namiešať granule s konzervou tak to zjedla ale musia trochu zmaknut aby ich nevybrala

mtsl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
14. okt 2018

No tak by stalo za to zistit, v akom stave ma zuby. Nema zubny kamen a zapalene dasna?

danyb
15. okt 2018

ja som mala čivavku, a každý deň, dostávala kapsulku pedigri - také mäsko na šťave.. a okrem toho mala misku s granulkami stále pri miske s vodou, asi dva týždne sa tých granulí ani nedotkla a potom som si všimla, že z nich postupne pomalinky ubúda.. a tak ak mala hlad a nestačila jej tá kapsička dala si ešte granulky 🙂

lindusss2016
15. okt 2018

@danyb nehnevaj sa, ale toto su rady "chovatela", co si neda ani najmensiu namahu nieco zistit o zakladnych potrebach svojho psa. Ved je to zive stvorenie, ktore si kupuje na niekolko rokov, aspon zakladne informacie o krmive by to chcelo.
Takze znacka Pedigree ako aj ostatne supermarketove znacky ma v svojom krmive ten najvacsi odpad, su to v podstate obilniny smrncnute farbivami a dochucovadlami, neposkytuju psovi dostatocnu vyzivu, to mu mozes rovno namacat chleba do vyvaru z bujonu, je to cca to iste.
Granule neviem, ake si podavala, ale podavala si ich nespravnym sposobom. Ziaden pes a ani civavka nema mat granule k dispozicii cely den v plnej miske. Dospely pes ma zrat raz denne. Za druhe aj keby si mala nejake kvslitne granule, po dvoch tyzdnoch v miske uz su take zvetrale, ze z nich vyprchaju vsetky vyzivne latky a psovi sa opat nedostava toho, co jeho organizmus potrebuje.
Nechcem ti vycitat, ako si to robila ty, je to uz jedno, ale davat taketo rady inym majitelom psov je naozaj nemiestne.

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danyb
15. okt 2018

@lindusss2016 nechápem celkom ako som ťa mojim príspevkom mohla takto vytočiť.. ale ďakujem za kritiku, ktorá je síce dosť útočná na to, že ma vôbec nepoznáš, ale na druhej strane máš vo veľa veciach pravdu.. nemala som v živote len jedného psa a moja čivavka sa dožila pekného veku a nemala žiadne zdravotné problémy ani problém s nadváhou.. je pravda, že pri veľkých psoch som riešila ich životosprávu striktnejšie, ale aby som sa vrátila k tvojej kritike, ja som autorke nedávala radu, ja som jej len napísala ako som to robila ja... ja som sa tu netvárila, že podávam radu fundovaného odborníka, myslela som, že ju zaujímajú aj iné pohľady chovateľov ale ty asi lepšie vieš, čo vlastne ona chcela počuť 😉

lindusss2016
15. okt 2018

@fefe123 ani som sa do nej pustit nechcela, to nemalo byt o tom, ze ju chcem sprdnut. Verim, ze svojho psika mala rada a konala v dobrom, ale presne o tom to je, aby si clovek zistil aspon zakladne informacie, ved v dnesnej dobe to je ozaj lahke. A prave na to mal sluzit aj moj koment, ze ak to najde niekto, kto psa chce alebo uz ma, mozno sa zamysli nad tym, ze marketingove tahy nie su vhodnou vyzivou pre zvierata. A nie je to o cene, su aj drahe znacky, ktore kvalitne nie su. Vid Royal Canin, totalny marketing. Ktore granule tvojim psom nechutili?

lindusss2016
15. okt 2018

@danyb a ty asi lepsie vies, ako som to ja myslela. Ako si prisla na to, ze som vytocena? Alebo ze utocim? Ved som ti to napisala pekne vo vsetkej slusnosti. Bez invektiv, bez sarkazmu, uplne v klude. Len mi islo o to, sby si z toho komentaru nevzal ponaucenie dalsi clovek, ktory chce chovat psy. U civav je dolezita zivotosprava, je to preslachtene plemeno. Je vsak pravda, ze niektore psy zvladnu aj cely zivot na zvyskoch z kuchyne a su zdrave, zalezi to od jedinca a od imunity, ale myslim, ze hazardovat sa neoplati. Vobec som ta tym komentarom nechcela zhodit ani urazit. Snazila som sa to napisat tak, aby sa z toho dalo zobrat ponaucenie. Ak sa ta to dotklo, tak sa ospravedlnujem.

miku1
15. okt 2018

@lalia333 Ani naša nechcela, potom sme jej po pár kúskoch vždy do jedla namočené granule pridávali a tak sa naučila.

kathhii
15. okt 2018

Skús dať do granulí ešte niečo navyše- paštétu, kúsky šunky, slepači vývar z obeda, uvarené odrezky z masa...

Ak sa nenažere, treba jej misku zobrať aby vedela, že už nić nedostane a bude hladná

Ak to nepomože skúsila by som zmeniť granule...Prípadne prejst na konzervy.
Náš pes takisto nezožerie suché granule- musi tam vždy niečo mať..Ak zožerie iba prídavok- smola- bude hladný...Toto nám robil s hocijakými granulami - nekupujem lacné, ale on bol taký vychcanec...Že nebude žrať granule keď može mať uvarené odrezky...

12romi34
3. mar 2019
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

ak nechce jest iba jeden druh granul, skusila by som iny, alebo nejaku konzervu..

mara_mala
19. jan 2020

sestra ma čivavku, kt. sterilizacii prestala jest, chutit jej zacali brit granule mini, tiez ale jej k tomu musela davat konzervy alebo nejake varene maso

beahavala
19. mar 2024

ja krmim psa granulami od slovakiafarma, tie mi zje bez problemov, predtym mal inu znacku a tu nechcel

nurse0
19. mar 2024

Ja mám mini čivku má 6 r a dávam jej royal Canin granulky pre čivavy

zuzanaam
19. mar 2024

@lindusss2016 píšeš dobre, ale nesúhlasím s kŕmením raz denne a zvlásť pri čivave. Mini plemená potrebujú jesť menej a častejšie. Niečo ako kolibrík 😀. Väčších psov sme vždy kŕmili 2x do dňa, ráno a večer a čivava má ešte o jeden chod naviac okolo obeda.
A mala som aj psa, ktorému sme nechávali granule v miske nonstop, lebo keď zjedol trochu väčšie množstvo bolo mu zle. Dôvod nenašlo ani niekoľko rôznych veterinárov, toto bol jediný spôsob, aby bol bez bolestí. Keď zjedol viac naraz nariekal. Takto jedol po troche počas celého dňa a nič mu nebolo. Prišiel ku mne v strašnom stave, podvyživený, vychudnutý, kadil hlien. Nakoniec sa dožil 19,5 roka. Takže aj v tomto môžu byť výnimky, aj keď sa štandardne takým spôsobom kŕmiť neodporúča. Ale raz je ozaj málo.

zuzanaam
19. mar 2024

@lalia333 v prvom rade by som sa snažila zistiť dôvod. Ak nemá v poriadku zuby, nebude chcieť chrúmať granule kvôli bolesti. A čivavy sú na problémy so zubami veľmi náchylné. Ak toto nie je dôvod, tak skúsiť niekoľko značiek minigranulí. Ja striedam granule s konzervou a granule jej ešte vlhčíme, je už stará a už ani nemá všetky zuby. A zuby ktoré ešte má denne čistíme.