Čo by mal obsahovať ženský šatník?

briketa
14. jan 2012

Co by mal obsahovat zensky satnik? Potrebujem poriadny update. Snad okrem kvalitnych jeansov ktore mam, potrebujem vsetko nove.
Neznasam chodit nakupovat oblecenie pre seba. Davajte tipy.
Som v obleceni urcite sportovejsi typ, preferujem jednoduchost ale kvalitne materialy. Radsej si dam nieco superjednoduche a doplnim do vyraznymi doplnkami.
Nie moc vzorove veci, nie moc kvetovane, nic ruzove ani fialove. Ziadne supervysoke opatky, mam 180cm.
Nechcem vyzerat ako teenager ani ako postarsia dama. Primerane veku.

briketa
autor
14. jan 2012

... a chcem sa volne hybat 😀

grettka
14. jan 2012

zaklad satnika, klasicke cierne alebo sive alebo tmavomodre nohavice a sako (nemusi byt nutne kostym), biela bluzka, alebo kosela, obacajne biele a cierne tricko s kratkym aj dlhym rukavom, a klasicky sveter na zapinanie, nejaky pulover. Ak sportovejsie, tak potom rozne kosele, co sa tyka farieb vyberas podla toho, v com sa citis dobre a co sa tebe paci aj podla toho, kde sa phybujes, ci chodis do prace a pod.

http://www.topzine.cz/zaklady-satniku-aneb-trap...

briketa
autor
14. jan 2012

@grettka vdaka, si zlata

erzebet2
14. jan 2012

@briketa vsetko,co zvladne manzelova kreditka zaplatit 😀

briketa
autor
14. jan 2012

@erzebet2 no hej, to je ked sa rada vyblaznis nakupovanim siat pre seba.
ale pre mna je ist do obchodu s osatenim pre seba, horror.
Pacia sa mi veci od Eileen Fisher a three dots tees.
Ine ani neviem. V outdoorovom obchode by som sa nasla hned 😀

filipal
14. jan 2012

mne tam este chybaju male cierne. niekedy sa fakt nehodi ist v nohaviciach. saty, cim jednoduchsie tym krajsie by som si ja kupila radsej s rukavmi. aspon kratkymi. mlade zeny s peknymi ramenami si mozu dovolit aj bez rukavov.

paci sa mi vrstvene oblecenie, preto rozne kabatiky tensich materialov sa vzdy zidu, daju sa obliect na tricko.
zbierka satiek a salov tiez pomoze ozivit oblecenie.
nohavic sa zide viac v roznych dlzkach.
na zimu rolaky, alebo pulovre so zaujimavym golierom, alebo zapinanim...zelena a cervena ma nikdy nesklame a da sa kombinovat zo vsetkymi farbami.

@briketa fialovu a ruzovu neznasam ani ja.... nam s vlasmi do cervena tieto farby ani nejdu. 🙂

simsalabim
14. jan 2012

Ja by som pri vynoveni satnika velmi dbala nielen na styl a urcite zakladne kusy oblecenia (uz boli spomenute) ale aj na volbu spravnej farebnosti...taka cierna sa totiz kazdemu nehodi, hoci je to "klasika". Ja som pred par rokmi absolvovala farebne poradenstvo "color me beautiful", ktore vychadza z rocnych obdobi a musim povedat, ze ked sa drzim urcitych farieb, vyzerala by som dobre aj vo vreci spravnej farby . 😝 ..ciernu napr. ja v satniku vobec nemam - toto je jedna z farieb, ktorej sa ja mam vyhnut (teda mam nieco cierne, ale je to kostym, v ktorom chodim vylucne na pohreby). Darmo niekto odporuca "male cierne" ako saty, ktore musi mat kazda zena, ked sa mnohym farebne proste nehodia... a mne tiez nie....
Ak vies po anglicky, celkom fajn je spracovana tato stranka na urcenie "tvojich farieb" , a daju sa vygooglit aj palety jednotlivych rocnych obdobi....

filipal
14. jan 2012

@simsalabim male cierne sa tak len volaju 😉 je to nazov typu oblecenia na pozvanke na urcitu spolocensku udalost. cierna ma rozne odtiene a moze to byt aj velmi tmavo modra,(hneda, siva...atd)
ale chapem ako si to myslela. poznam tu teoriu farieb styroch rocnych obdobi. ja som napriklad jesen, ale niekedy aj zima....plet sa mi meni. dost dlho som sa obliekala prave podla tejto farebnosti.

filipal
14. jan 2012

ale uz naozaj nemozem povedat, ze nech si dam cokolvek na seba vo svojej spravnej farbe vyzeram dobre. 😝 😝 😅
vek proste nepusti. ☹ zacina byt skor pre mna dolezity vyborny strih, zaujimavy model a kvalitna latka.

sisaha
14. jan 2012

@filipal to niekedy ani ja 😀. A najviac ma vedia dožrať zrkadlá v skúšobných kabínkach, ktoré maju svetlo rovno nad mojou hlavou.. 🙂. Vtedy nekupim nic...Ak je vsak nasvietenie prijatelne, tak robim trzbu 🙂

filipal
15. jan 2012

😀 spravne! zbytocne hadzat perly sviniam... 😉

ja mam pocit, ze mna doraza osvetlenie zboku....pekne zvyraznuje celulitidu. teraz uz mavaju casto v kabinach zostihlujuce zrkadla, takze si hovorim, ze je to celkom dobre a doma sa velmi cudujem. 😅

filipal
15. jan 2012

@sisaha ten prispevok vyssie bol pre teba 🙂

sisaha
15. jan 2012

@filipal ja ked mam svetlo nad sebou, tak si vidim celulitidu este aj na rukach..., to že ju mam na zadku, beriem, ale ked ju vidim este aj inde, tak zhnusene odchadzam preč 😀

tomatka
15. jan 2012

Ahoj briketka, veľmi dobre rozumiem tvojej potrebe zmeniť šatník a zo svojej skúsenosti mám niekedy pocit, že je to poriadna veda. ja nie som typ ktorý pôjde bezpodmienečne s módou, už aj hlavne preto, že mi strihovo a ani farebne nevyhovuje všetko. Ale mám jednú dobrú známu, ktorá mi poradila toto. Tri kompletné outfity, ktorá sa dajú navzájom kombinovať. Prvý v elegantnej neutrálnej farebnosti /čierna, sivá, biela, napr: čierne nohavice, sivé sako a blúza /rolák, alebo košeľa/to môže byť kľudne v športovom duchu. Druhá "súprava" tón v tóne napríklad hnedý rifľová sukňa, béžové tričko a hnedý pulóver/vesta, sveter s kožušinkou a výrazným plastickým vzorom. a tretí komplet so vzorom /kvety, prúžky, bodky, iný farebný vzor skombinovatelný /farebne/ s predošlými outfitmy. a nezabudni na jedny pohodlné a príjemné šaty. a doplnkov aspoň milión :opasky, biža, náramky, pančuchy, náramky, sponky, a hlavne náušnice. Niečo podobné aj v letnom šatníku. A ak ti tieto rady nebudú vyhovovať, tak pred nakupovaní si určite pozri nejaké časáky a vyber si čo sa ti páči. prajem ti úspešné a nie moc zdĺhavé nakupovanie. 😉

zuzana76
15. jan 2012

ahoj

kedze som asi 2 roky dozadu riesila podobny problem a stale riesim, tak ti napisem svoje postrehy

vekovo sme na tom podobne
ja som vyhodila, darovala vsetky moje starsie veci a zacala som svoj satnik riesit uplne od zaciatku, kedze som zistila,ze mam mnohe veci este z cias studia na VS a sice proporcne sa mi postava nejako nezmenila ani po2 detoch, ale proste mam uz svoj vek a potrebovala som svoj satnik tomu prisposobit

ja som nakupila toto
3x kostymove nohavice, 3x sako , 3x kostymova sukna - chystam uz pomaly navrat do prace a ucim na SŠ, takze preto potrebujem aj elegantne veci

3x hruby pleteny sveter
1x ponco
4x tensi pleteny kardigan
7x bluzka roznych farieb - biela, fialova, tyrkysova, cervena, siva, pisem farby, ktore sa hodia ku mne, kedze som trochu odlisny typ
4x natelnik, tricko s dlhymi rukavmi
3x dzinsy
3x kozena kabelka - modra, cierna, bezova
7x rolak roznych farieb - horcicova, siva, fialkova, tyrkysova - petrolejova, bezova , hneda
zavinovacie pulovre
sukna kordova, dzinsova,
4x pletena vesta
2x hrube nohavice - mencestraky
2x vetrovka biela a bezova
2x kabat - cierny a sivy

letna garderoba - tielka, tricka, saty, sukne, dzinsove kratasy, capri dzinsy

ja som nakupila aj nove spodne pradlo nakomplet, pyzama

plus este sa chystam na jarnu obuv - cierne lodicky, balerinky alebo ine pohodlne topanky

mne vyhovuje www.halens.sk vacsinu svojho satnika mam odtial, pripadne nieco najma spodne pradlo a pyzama z www.otto.sk

farebne sa ani mne nehodi napr cierna farba, ale mam v satniku anapr cierny kabat doplnim salom v horcicovej farbe , ktora sa mi hodi a hned to ukaze

moje preferovane farby su - cervena, namornicka modra, offwhite- ivory, horcicova , tyrkysova - petrolejova, fialova ale skor do bordova, proste nie kazdy druh fialovej, bezova, kaki - zelena, siva

nehodi sa mi cierna, hnedu musim doplnit este inou farbou, kriklavozlta, kriklavooranzova
este potrebujem jarny trenckot, jarnu bundu mam cierno-sivu kockovanu
@briketa

zuzana76
15. jan 2012

ako doplnky som nakupila korale a satky roznych farieb a materialov, sale, ciapky , hrubsie pancuchy roznych farieb

plus sportove supravy a tenisky

kazdopadne vsak este nie som uplne spokojna, nekupujem modne vystrelky na jednu sezonu, skor nieco trvacnejsie, co vydrzi dlhsie

lleniak
15. jan 2012

@briketa mne sa zdalo, ze v REI maju aj veci na "normalne nosenie", ked uz outdoor obchod 😉 len ceny sa mi nepacili...

filipal
15. jan 2012

@zuzana76 fiha, ty si naozaj vymenila cely satnik. 😨 🙂
ja si kupujem veci postupne, ked sa mi nieco zapaci a v tom je ten problem, ze sa daju tazko doladit. niekedy si myslim, ze sa budu k sebe vyborne hodit, ale potom doma zistim, ze vadi dlzka, alebo nieco podobne....

briketa
autor
15. jan 2012

@zuzana76 dakujem, studujem to.
@lleniak ale ja praveze teraz musim obist REI. to by som skoncila zase tam kde som....chapes
@filipal
tak som pobrazdila webom, citala si vase postrehy. snazila som sa vybrat cosi co viem kupit u nas v meste, alebo nieco kde uz mam odskusane velkosti a kvalitu, ze sa mozem spolahnut aj na internetovu zasielku.
zatial sa mi pacia taketo veci:
(beriem do uvahy, ze sa musim citit pohodlne a tak isto nepotrebujem zimny satnik, byvame v subtropickom suchom pasme)

briketa
autor
15. jan 2012

dalsie
jednofarebne tricka s kratkym rukavom potrebujem 10ks
tanktopy bez rukavov tiez 10 ks.

Citala som v casopise, ze cropnute nohavice do pol lytok jednoznanie NIE (a mam stvrtinu satnika hned von...)
lebo rozsiruju a skracuju nohy, treba mat nohavice nad clenky, alebo uplne dlhe, alebo ked je teplo tak radsej suknu, saty.

filipal
15. jan 2012

@briketa pekne veci, pôsobia tak lezerne...okrem dvojo siat.
ano, ked zijes vlastne stale "v lete", mas to so satnikom jednoduchsie. 🙂 🙂
ake farby ti pristanu?
satnik si zrejme musis zariadit aj podla toho, ze mas 3 male deticky. cize prakticky, nezväzujuci.
ja sa obliekam viac sportovo, ale tiez by som rada urobila zmenu, len nemam odvahu na taky radikalny rez ako
@zuzana76

zuzana76
15. jan 2012

@filipal no ono ja este stale menim, zacala som asi pred dvoma rokmi, ked som zistila,ze uz mam vyse 30 a satnik nejakej 20-rocnej , ktory pozostaval z par nohavic, par triciek a pulovrov , nejaky ten sveter, hoci veci ani neboli znicene, ale uz mi nestacili k tomu, aby som sa citila sebaisto. Tiez to robim postupne, aj preto mam v oblube objednavat z halensu a otta,ze ked mi to pride, /zakazdym robim velke objednavky - viac veci/, tak vyskusam, poskusam aj s ostatnymi vecami co mam doma v satniku a rozhodnem sa, ci si to necham ci nie. Samozrejme nakupujem aj inde, v beznych obchodoch, kludne kupim aj v Tescu, Orsay, Mango, Zara, ak mi nieco padne do oka. Tiez si potrpim na to, ked je material kvalitnejsi a strih zaujimavy. Este stale mi niektore veci chybaju, ale uz viem celkom dobre kombinovat a prestavam mat pocit, ked otovrim skrinu ,ze - nemam co na seba- ako to bolo pred tymi 2 rokmi. Urobila som tak pre svoj dobry pocit, aby som aj ja bola spokojna, vyrovnana, sebavedoma, ved onedlho pojdem spat do prace, tak sa musim nejako zacat zaclenovat z pobytu na MD 😀 . Nechcem, aby moj koment vyznieval materialisticky , dufam,ze ked skoncim premenu svojho satnika, tak na par rokov budem mat zase pokoj 😀

zuzana76
15. jan 2012

@briketa ty zijes aj v inych zem. sirkach, nebudes zrejme potrebovat tolko teplych veci ako ja, skor letne a jarne veci - urcite nepokazis nic natelnikmi, koselami, kardiganmi, nejake vesticky

pridavam par foto, dufam, ze budu viditelne, toto sa paci mne a splna moje kriteria napr.

viera27
15. jan 2012

http://modnipeklo.cz/2011/07/rozumne-nakupovani...
Celkom sa vzdy pobavim na modnom pekle.
Ja som sa rokmi naucila jednu vec,ked sa ti nieco zapaci,dobre ti to sedi a citis sa pohodlne, tak si to kup a nerozmyslaj. Lebo ked nakupujes oblecenie len cielene, dva krat do roka, tak kupis aj to co nevyuzijes. Nepoznas sa totiz detailne a vo vsetkych "obdobiach".
A urcite v satniku vzdy treba mat aspon jeden kostym a jedny male cierne. Lebo niet veru nic horsieho ako zhanat tieto veci,ked ich potrebujes. Rifle a tricko zozenies hocikedy a hocijake. A ja osobne som zatazena na kvalitne topanky a kabelky 😀

zuzana76
15. jan 2012

@briketa nepoznam ta osobne, ale podla foto by sa mi k tebe hodilo nieco taketo

briketa
autor
15. jan 2012

@zuzana76 paci sa mi vsetko! Presne. Dakujem, uz aj si to vytlacam! Akurat mini nenosim, musi to byt po kolena alebo dlhsie.Tesne nad je OK ale kratsie nenosim.

Kabelky mam tieto, to je vsetko 😅 . Mala som jednu ciernu a hnedu malu krizom cez plece, ale darovala som ich..
Kabelka u mna musi byt prava pevna koza, platena, alebo potom uplne sportova z nejakej latky.

dada1212
15. jan 2012

zaujímavá téma, tiež mením šatník, ale bude to dlhodobejší proces kvôli nedostatku financií.
mením ho kvôli tomu že som výrazne schudla a takisto sa už necítim dobre ak som oblečená úplne športovo, teda napríklad rifle, tenisky, mikina.
ale zároveň nemám rada ani fádne oblečenie, takže mám dosť problém nájsť napríklad nejaký svetrík, košelu, nohavice čo nie sú úplne obyčajné, ale zase ani veľmi výstredné a ešte by sa dali aj dobre kombinovať. takisto je to aj pri topánkach a kabelkách nepáčia sa mi úplne klasické, nemusím ani čiernu a tiež málokedy nájdem niečo čo sa mi páči a hodí sa to ku všetkému a ešte je to aj za prijateľnú cenu. 😀

grettka
15. jan 2012

briketa, a ja mam zas rada kabelku krizom cez plece, mam aj velku hnedu, ale vlani som nasla malu cez plece a nosim ju takmer stale teraz 😀

zuzana, dala si super tipy 😉 trochu sa inspirujem

ja zas do prace velmi nemusim riesit slusacke veci, a stale nosim "studentsky" look, rifle, tricko, tenisky, sveter, v lete saty, ale cierne a hnede nohavice, a sivu suknu ako zaklad mam, uz dost dlho, maju klasicky strih, a zo tri biele kosele, aj farebne bluzky, takze v pripade potreby sa viem rychle obliect "na slusnaka" 🙂 a musim mat klasicke svetre, bez tych to nejde 🙂

graceful9
16. apr 2012

@briketa , @grettka ,@dada1212,@zuzana76, @viera27,,,ženičky, mňa táto diskusia veľmi zaujala, niečo podobné som chcela založiť, ale najskôr som radšej hľadala, aby ma neblokli,,,a našla som 🙂 mám podobný problém, snažím sa zmeniť šatník,,,,mám síce len 18, ale ako tak pozerám po babách v mojom veku, tak sa mi nejak ich šatník nepozdáva,,,,česť výnimkám 🙂 proste obsah mojej skrine pozostáva z dvojo normálnych riflí a kopy farebných obrázkových tričiek a mikín,,,,a dosť!povedala som si,,,,momentálne mi finančná situácia nedovoľuje nejak vyskakovať, tak som si na MK objednala čierne sako, šedú minisukňu, nejakú blúzku a trochu som bola aj nakupovať 🙂 takže tmavomodrá blúzka, červené a čierne a broskyňové tričko s krátkym rukávom, čierne, biele, maslové a kaki tielko,,,dvoje opätkov, čierne a broskyňové baleríny a jedny topánočky a čierne nohavice,,,,Ale neviem vhodne kombinovať doplnky a ani kabelky,,,,veľmi ma mrzí aj to, že na MK už sa takéto veci nepredávajú,,,máte nejaké tipy? 🙂

zuzana76
16. apr 2012

@graceful9 velmi pekne veci z doplnkova najdes na www.sashe.sk originalne, vies hladat aj podla ceny. K tym bluzkam si mzoes davat nejaku hodvabnu satku, k trickam zase bavlnene saliky s krcenym efektom, k satam pledy