Kde nakupovať vhodné oblečenie pre vysoké ženy?

junovka
7. jan 2010

Najde sa tu niektora z vas, ktoru trapi rovnaky problem ako mna???Mam problem stale si najst vhodne dlhe nohavice, tricka s dlhymi rukavmi, topanky na nizkom opatku, kabaty....proste cely satnik!!! 😠 😠 😠 ☹ uz len preto, ze mam vysku 180 cm, vahu 75 kg a ...ostatok radsej ani nepisem 😔 Kde si zvyknete nakupovat oblecenie, topanky...????Na jar si chcem ist zhanat pracu, rada by som sa nejako aj slusne na pohovory obliekla, a vobec, chcela by som sa aj moderne obliekat...ale zial neda sa 😔

emjee
7. jan 2010

😀 ja mam 156 cm a rovnaky problem s obliekanim 😀 moj naj obchod je rakuske CA

horalka777
7. jan 2010

jaaaj, to poznam junovka 😉 oblecko vselijako platam - nech ziju secondhandy... topanky takmer vyhradne bud Rieker, alebo najcastejsie Gabor v Banovciach n.B.

soanpe
7. jan 2010

jé a já mám pocit, že všude jsou kalhoty na dlouhány 😀
boty ecco, geox a jak psal horalka
kalhoty v angl.značkách najdeš ve 3 délkách. elegantní a za slušné peníze má Marks´and Spencer 😉

lendy1
7. jan 2010

junovka, mám 180, momentálně teda hnus 65kg 😝 , ale nemám jediný problém na sebe sehnat džíny, boty 41 bez podpadku, prostě cokoliv...záleží, kde nakupuješ 😉
Některé kalhoty mi byli i extra dlouhé, že jsem si je musela nechat zkracovat.

lamada181
8. jan 2010

junovka ja mam 185 cm a vahu tu radsej neuvadzam lebo horor a teiz prolem ale vedcinou ked nieco potrebujem surne zozeniem u cinaka co neni problem lebo oni maju dost casto
ale teraz sa chystam na obnovu satnika lebo tiez pomali sa budem chystat do prace tak pojdem na nakup bud do rakuska alebo kdesi inde
topky nou problem aj ked mam 41 ale je pravda ze je problem ako ti ludia zabudli ze ziju aj vsoke zeny a nepotrebuju vysoke topy aj ked niekedy rada
a aj to iste s obleckom

lendy ja rada chodim do cz nakupovat lebo tam sa da zohnat na nas vysoke kocendy len uz nam sa to tak neoplati jak tvrdi mm kvoli kurzu sice neveim jak to je s oblecenim

jasminet
8. jan 2010

presne, ked su mi dobre nohavice v pase a na zadku, tak su mi kratke (a to mam len 178cm). ale rakuske c+a to isti 😀

mywiel
8. jan 2010

Ja mam 166cm a vzdy skracujem rifle... 😅

bora8
8. jan 2010

no ja mám 178 cm 64 kg a rifle zásadne kupujem v mustangu.... tam mi sedia vždy, topánky porôzne ale s nohou č 41 mám občas problém aj ja lebo topánky čo sa mi páčia zásadne nemajú v mojej veľkosti 😠 ale najčastejšie rieker, gabor, baťa...... talianske môžem zabudnúť, lebo tam šijú len po č. 39-40 😒

lena27
8. jan 2010

já mám 185cm a před druhým těhu 89kg. rifle nakupuji v tescu - mají prodloužené velikosti a s botami č. 41 nemám problém

vefi89
8. jan 2010

junovka, ja mám 183 cm a pred tehu som mala 58 kg. a to je úžas obliekať sa 😀 😀 ale mňa zatiaľ čínske nesklamali, a keď aj sú veci široké, tak si podstivo zužujem 😀 😀

vefi89
8. jan 2010

a čo sa týky nôh, ja mám 44. . takže zásadne len pánske botasky a minulý rok som si dala šiť čižmy na mieru, ale to je drahý biznis, takže ja som spokojná s pánskou obuvou. A s manželom si topánky striedame 😝

murcos
8. jan 2010

znackove rifle maju rozne dlzky nohavic. inak h&m, alebo zara.
nakupujem tiez cez la redoute (ale ten asi na sk nie je) som vysoka 178 cm a boty mam 42....co vyhra nie je.

samotarkadela
8. jan 2010

Mam 180 cm, momentalne 67 kg.
Oblecenie nakupujem v ZARE. Maju tam taku lacnu ediciu rifli a tie musia byt dobre kazdej vysokej zene.
Aj elegantne svetriky, tricka, rolaky...atd.
Vysoka zena sa tam podla mna kludne zaoblecie a nepotrebuje miliony vo vacku 🙂

Teraz s obliekanim nevidim vobec problem. Ked si spomeniem pred takymi desiatimi rokmi, tak vtedy to bol obrovsky problem! Kym som si ako tinedzerka kupila rifle primeranej dlzky tak som presla vsetky obchody v Bratislave.

emjee
8. jan 2010

btw. velke cisla topanok - na zaciatku mariahilferstrasse vo viedni je deichman s cislami damskymi od 40 vyssie a s panskymi lodami 😉

junovka
autor
8. jan 2010

Vdaka vam zienky za prispevky...vidim, ze nie som vtom sama ☹

Lamada a Vefi89, no neviem, ale ja u Cinana som zatial nikdy nezohnala ziadne nohavice, hoc aj ked niekedy skusat naraz 5-6 ks...taze neviem.Skor u nich sanca je nulova, jak v nohaviciach, svetroch....oni maju miery na ich nizke postavy 😠

Co sa tyka CR, tak som nasla na nete nejaky speci obchod pre vysoke zeny, ale predsa...je to daleko 😔 , tak isto ako uz tu odznelo do Rakuska je to pre mna daleko....to by sa tedy riadne pre mna predrazilo 😝 😅

A ten obchod C+A co spominate, nie je aj na SK, popripade ci sa u nich neda objednat tovar??

Apropo....v KE som nasla Shop Quelle, objednala som si u nich par nohavic, o 2 tyzdne maju dojst, tak som zvedava....ale velku sancu tomu nedavam ☹ 😔

Este by som skusila Mustang a Kenvelo v KE, tak uvidim...co sa tyka velkost topanok, tak mam 42, s tym som zatial problem nemala, nakolko boty si kupujem stale v Deichmane...zatial ma nesklamali 😎 😵

Lena 27, a v Tescu kupis aj take rifle, co su moderne-uzky strih???Lebo tam som tiez nic nezohnala ☹

A ten obchod ZARA, ten je asi tiez niekde len za hranicami, ze? 😒 ☹

emjee
8. jan 2010

junovka treba si spravit nakupny vylet 😀 ked nie do Viedne tak aspon do Pesti 😉
zara je myslim aj v Ba

bora8
8. jan 2010

CA a aj ZARA sú aj na slovensku a ja teda veľmi rada nakupujem v zare 😉

dadulaa
8. jan 2010

junovka, ja mám 178 a nohu č.41 a tiež mám ten istý problém ako ty 😝 keď som zháňala na zimu čižmy, tak nikde nemali väčšie ako 40, som myslela, že ma porazí 😠 tričká a nohavice musím kupovať väčšinou u číňana, lebo inde nezoženiem s takou dĺžkou...takže veľmi dobre poznám tvoj problém.

emjee, ten Deichmann na Mariahilferstr. dobre poznám, kedysi som si tam kupovala všetky topánky, no bohužiaľ tam už nechodím, čo je škoda.. 😒

vefi89, tak to musíš mať ťažké s takou nohou, veď ja sa s mojimi 41-mi cítim ako obor 😀

ktarinka
8. jan 2010

Dievčatá, som rada, že nie som na svete jediná taká vysoká! Mám 180 cm ale našťastie nohu mám len 40!
Ja problém s oblečením nemám, nohavice, ktoré si kúpim,musím skôr skrátiť ale tričká si musím kúpiť skôr pedĺženého strihu, ináč ich mám len po pás! Ale dobre dlhé rifle sa dajú kúpiť aj u čínana, ale aj v orsey a nedávno som si kúpila rifle v Kike a dala som si ich skracovať! 🙂

junovka
autor
8. jan 2010

Zienky, tie co tu pisete, ze nemate problem si kupit u Cinana rifle, tak..........no, ja fakt neviem pochopit ako je to mozne, ze ja neviem????,, 😲 😲 😲 😲 😲 😕 😕 😕 😕 Nechapem!V com je problem?,Zeby vomne, ze som fakt tucna??? 🤐 😲 ☹ Proste, prekvapili ste ma 😒

emjee
8. jan 2010

este raz k tym topankam - natukajte si stranku deichmann, maju tam odkaz na svoje XXL predajne 😉 v BB, BA, KE, MT, NR, NZ, SI, TN a TT 😉

dadulka19
8. jan 2010

junovka,máme takmer na vlas rovnaké miery 🙂 ,mám len o 2 cenťáky menej a nohu 39-40 😀 ...naposledy som si kúpila supiť rifle slimky v Kik-u.Cena bola super a sú tak dlhé,že ich mám aj málinko dole naskrčané.A to som si len jedna skúsila a hneď super.Keby mali dvoje také,tak ich hneď beriem.No pred tým som tam dlllho chodila a nič.A napr.aj v Takku som rifle kúpila super.V Tescu mi rifle nikdy dobré neboli 😖 ...
Moja segra inak tiež nakupuje v C&A a v pohode aj pánske.Je konečne spokojná s dostatočne dlhým oblečením.

ivka144
8. jan 2010

Junovka, to ma dost prekvapuje.
Teda ja nie som az taka vysoka, to je pravda, ale kedysi som mala problem najst dlhe nohavice, na strednej, mozno aj na vyske este, ale teraz? Mam sice len 175cm, ale troska nepomerne dlhe nohy oproti trupu, ale ked kupujem veci (vacsinou nejake butiky v Optime), tak skor sa divim, co robia tie nestastnice s vyskou 160cm s tymi kilami latky na spodku. Teda slusacke nohavky som uz davno nekupovala, naposledy v LifeLine na Hlavnej a su mi prilis dlhe. Rifle z Kenvela mam doteraz poriadne vyhnute a aj tak si ich zosliapavam. Orsay mam tiez rada.

Inak suhlasim s Tebou, ze nechapem, ako si ludia chvalia cinske obchody. Mne je tam neprijemne uz len ked tam vstupim a nemam dojem, ze by mi nieco sedelo - nielen kvoli dlzke, ale celkovo, ale mozno u nas v KE su take podradnejsie tie cinaky, alebo neviem... Ale dlzkovo by som skor zovseobecnila, ze v butikoch su dlhsie ako u cinaka...

Inak ja mam 41ky boty, a to, ze niekedy nemaju cisla je pravda, ale este viac mi vadi, ze v takom cisle uz topanka nevyzera tak dobre ako v 38-39ke. A mat nohu 44, to je sila. Prosim Ta, a svadobne alebo plesove alebo take slusacke topanky si kde zohnala? Tiez si dala usit? Ale obdivujem, ako spokojne o tom hovoris. A pre mna signal, ze sa na svoje styridsatjednotecky nemam co stazovat.

junovka
autor
8. jan 2010

Ivka, neviem ako si pochopila tu moju vetu ohladom cinskych obchodov, ale ja som mala na mysli, ze som prekvapene, ze voooooobec zozenu zienky na seba take dlhe rifle u Cinanov 🙂 😉 Svadobne topanky som si zohnala v obuve, neviem vtedy nejako som nemala problem zohnat topanky na nizsom opatku, ale teraz, ako som uz pisala, tak v Deichmane.A co sa tyka svadobnych siat, tak tie mi pozicovna usila na mieru az v BA.No, a nohavice, aby som sa v nich citila dobre a boli aj dlzkovo dobre, tak tie u mna musia mat celkovu dlzku aspon tych 120 cm 😝 ☹...a to je vlastne aj kamen urazu.

Dadulka, pises, ze tvoja segra kupuje aj panske nohavice.....a to potom jej nie su siroke alebo uzke? 🙂Lebo ja som raz len tak skusala aj panske rifle, tak dlzka bola super, ale zato na boky som ich ledva vytiahla 😅, alebo ked boli sirsie aj v bokoch, tak potom mi to odstavalo a medzi nohami...straaasne dlhe 😀 😀 😀

nnikka
9. jan 2010

Ja mam 168cm a mam teda sakra problem zohnat rifle, lebo vsetky musim dat podhnut... 😖 v cinakoch nekupujem z principu a kvoli tomu smradu co tam je tak, ze neviem porovnat...

urcite sa chod pozriet do optima Kosice... orsay, alebo hoc ktory iny obchod... v terranove som akurat kupila jedny rifle a tie boli extra dlhe... z nich islo dole aspon 15 cm... krajcirka sa spytala ci mi z toho zbytku nema usit este suknu 😀 😀 😀

skodna
15. feb 2010

no ZARA je sice fajn na nohavice, ale nikdy som si tam nenasla sako alebo bundu, co by mala dostatocne dlhe rukavy. ja mam 186cm a 58 kg, noha 42 a je to teda problem nielen na slovensku, ale aj vo viedni a v cechach. Este k nohaviciam mozem poradit S. Oliver, tam maju aj 36ku dlzku 🙂 a kto by siel do Britanie, odporucam obchod Long Tall Sally, aj ked je to skor taka usadlejsia moda 🙂

sisa2
16. feb 2010

junovka - ja objednavam rifle z nextu, maju aj extra long, taktiez nie je problem s velkostami. ja mam 182 cm a takmer 100 kg 😔 bez problemov u nich kupim velkost 46 alebo 48 .. a maju aj vacsie.

avale
26. feb 2010

Mám výšku 180 cm, topánky 41. Pred nejakým časom som si veľa vecí ušila sama, ale teraz už nakupujem. Moje obľúbené obchody na Slovensku sú: Peek und Cloppenburg /blúzky, svetre, tričká, tielka, košele/ v Bratislave - Avion, Next a nohavice jednoznačne v Marks and Spencer, lebo majú "L" veľkosti, napr. 18L a v Košiciach sú dva obchody - centrum a Optima, napr.l aj C+A v Optime je dobrý na vysoké. Topánky: športové bez problémov /zimné trekingové, nike, adidas, reebok/, čižmy, čižmičky, topánky - predtým Baťa, potom Humanic, Deichmann. aj z Neckermann-u: Mustang, Tamaris, potom naše obľúbené Poľsko /tu sú dobré aj 40 - oni nerobia asi väčšie/, Gabor /trošku taký nemecko-dôchodcovský štýl - ale dá sa vybrať. Žijem v Poprade, ale za dobrým oblečením a topánkami musáím cestovať. Tiež fajn sú second handy. Ale nie na nohavice. Mám všetko na svoju výšku - kožuchy, vetrovky, kabát, kožené bundy atď. Dá sa nájsť, ale stojí to veľa času a veľa peňazí. :( To je stále. A keď si mám niečo nové vyhľadať, lebo sa už pokazilo, opotrebovalo, alebo nedajbože že chcem niečo moderné, tak neviem, neviem 😒 😒 😒

aero
12. jún 2010

ja mám výšku 176 cm a topánky nosím podľa strihu , ale väčšinou 42
najlepšia obuv pre mňa je deichman. veľký výber aj veľké čísla... 😝

hupcza
14. jún 2010

tak já měla do porodu problém jen s botama - 42 - ale deichman to vyřešil 🙂
jenže po porodu a kojení mám problém nový - podprsenku - obvod mi zůstal 75 ale z b se mi zvětšily na e - jenže oni výrobci nějak mají dojem, že ženská s velkýma prsama musí být nutně i macatá, takže e ano ale jen v kombinaci 80 a víc a nebo 75 a pak max do d .....no mě raní .....třeba se to utřepe po dalším kojení (alespoň na to d ...plííííííííííííz)