Čo dodržať pri písaní listu do väzenia?

ela1111
28. dec 2019

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť s písaním listových zásielok do väzenia. Čo by mal obsahovať adresát? Názov ústavu na výkon trestu, adresa, meno odsúdeného, jeho osobné číslo? Nechcem spôsobiť zbytočné problémy, preto sa radšej pýtam. Niekde som našla, že prvý musí napísať dotyčný odsúdený. A ďalej, existuje aj vo väznici listové tajomstvo, alebo prechádza takáto korešpondencia rukami poverenych zamestnancov? Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede

lija22
28. dec 2019

ahoj, pisala som raz a riadne kraviny a dotycnemu som nechtiac problemy spodobila. lustove rajonstvo, zda sa, nebude pravidlom. inac adresat meno a adresa ustavu, nic extra

gabrielaaaa
28. dec 2019

@lija22 no asi tak a koľko ľudí to číta skôr než to dajú jemu 😃

ela1111
autor
28. dec 2019

@lija22 skôr z toho hľadiska som chcela vedieť, či je vhodné písať nejaké citové, alebo súkromné rodinné záležitosti. Ale to by asi nemusel/nemal byt problém

gabrielaaaa
28. dec 2019

@ela1111 jasné že mu tam môžeš napísať len nebude vedieť.o Tom len on ale aj bachari a cez koho všetkého ide list

chomova
29. dec 2019

Ahoj, mas pravdu v tom, ze prvy impulz musi prist od vaznenej osoby, dostanu dokonca aj 2 obalky, dalsie si musia zakupit. Listy z jednej aj druhej strany su citane vysetrovatelom alebo bacharom.

lija22
29. dec 2019

@ela1111 to bude v poriadku. kludne pis co treba. ak je vo vysetrovacke tak nejake konkretne zalezitosti by ich viac zaujimali, ale v podstate pis co chces. list dostane, len nebude prvy, kto ho cital

ela1111
autor
29. dec 2019

@chomova lenže dotyčný bohužiaľ nevie moju adresu, kam napísať. Preto potrebujem vedieť, či to je problém, ak napíšem prvá a do listu uvediem svoju adresu kam môže odpoved poslať. Ta situácia je komplikovana a nemám mu dať inak ako vedieť, kam ma odpísať..

ela1111
autor
29. dec 2019

@lija22 ďakujem moc

barra2
29. dec 2019

Ahoj ak chces napis IP niekolko 100 listov som uz napisala😉

chomova
29. dec 2019

@ela1111 ahoj, ak vies miesto jeho "terajsieho pobytu" pri vchode je tabula s adresou, potom pripises len jeho meno, malo by to byt dorucene adresatovi.

zuzka1.
29. dec 2019

nazov ustavu kde je, jeho meno, listy bachari citaju, ale v podstate asi vies co by mu mohlo uskodit a co nie. Pisat mozes aj prva, to ozaj nie je problem. posielam aj fotky, aj prazdne obalky, znamky musia ist v obalke na ceniny.

ela1111
autor
30. dec 2019

@zuzka1. Ďakujem!!!

greeneys
21. máj 2020

Ahojte .... chcem sa spytat kamarat ma ist do vezby akurat caka na sud ...
To je jedno k veci
Chcem sa spytat ako mu mam ten dopis napisat co vsetko tam mam napisat myslim tim ci ku mam pisat co je nove ci ako alebo ho len pozdravit napisat povzbudenie kedze kontrola je tam ista

A taktiez mozem mu tam poslat balik a to napr tabak znamky postove atd?