• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo doniesť mamičke do nemocnice?

27. novembra 2008 
autor
dakujem baby :slight_smile:
kupila som kandizovane a susene ovocie,dzus,okoladu a casopis :slight_smile: donesiem jej to v darcekovej taske
2. nov 2008 o 17:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som sa najciac potesila, menu Mcdonald, nepitajte sa ma preco? :grinning:

takto na man myslel moj muz, nie je zlaty... :grinning:
2. nov 2008 o 17:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
a ešte vineu - malinovku, podporuje spúšťanie mlieka, ja som vypila v pôrodnici každý deň tú dvojlitrovú fľašu, a to som tam bola kvôli malinkej tri týždne :slight_smile:
2. nov 2008 o 18:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ta vinea je super napad..doporucuji..
2. nov 2008 o 18:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som v porodnici ficala na jogurtoch a detskych vyzivach s piskotami :sweat_smile: a este jablkach. vlastne prve 3 mesiace sommala taketo chute :grinning:
2. nov 2008 o 18:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mussli tycinky a dzusiky :wink:
2. nov 2008 o 18:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,

tak mňa v pôrodnici veľmi potešili všelijaké laskominky vhodné pre kojace matky a časopisy. malý bol spavý, tak som sa dosť nudila, prečítala som 350 stranovú knihu a asi 4 časopisy. a návštevy ma na tretí a ostatné dni už potešili, len škoda, že všetci prišli druhý deň a potom až do konca už len malého otec, aj to len na hodinku. v pôrodnici sme boli 6 dní. :wink:
2. nov 2008 o 19:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja neviem ale mne hned vsetko lekar pretriedil z mojej skrinky co mozem a co nie(ked kojim)Takze maloco mi ostalo nakoniec z toho.ani dzusy,ani bublinkove,ani ovocie,cokoladu-tak neviem :confounded:
2. nov 2008 o 19:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja bych ji zavolala, zeptala bych se nejdriv, jestli nepotrebuje nejakou praktickou zalezitost (vlozky, plinky, ubrousky, kojici klouboucky...), treba neco, co chlap nezvladne poradne koupit :slight_smile:, a pokud ne, tak bych se zeptala, na co ma chut nebo co by ji potesilo.

Protoze vidis, ze tady co mamina to nazor, jedna mela v porodnici hlad, jina zas nevedela, kam to vsechno jidlo davat (to byl i muj pripad, citila jsem se zcela zasycena tamni stravou, a jeste mi furt nekdo neco nosil a ja z toho byla uplne nestastna, protoze zenska po porodu je stridava dojata a nestastna uplne ze vseho :slight_smile:).

Hlavne to chce mit pochopeni pro ten mimoradne hormonalni stav, a taky dobre odhadnout, az tam budes, jestli zrovna oceni, aby ses u ni zdrzela, nebo naopak chce bejt sama (nebo s manzelem..).
2. nov 2008 o 19:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja by som kupila nejake pekne oblecenie pre to babo...
2. nov 2008 o 19:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mna potesila neperliva voda a caj pre dojciace matky. cokoladu urcite nie ked koji. je to alergen takze na zaciatku som ja opatrnne s cokoladou. nechala som sestrickam:slight_smile:))
a plienky aj utierky urcite zaobstarala do porodnice. kvety sa nemohli nosit.
Mozno nieco pre malicke. ja som dostala hracku tak som ju supla malej do vozikopostielky:slight_smile:
Aka prijemna tema. hned som si spomenula na toho mojho maleho vyliahnuteho chrustika. Bolo to krasne ju cely den pozorovat. Nevedela som sa na nu vynadivat....
2. nov 2008 o 19:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Preco ani dzusy? jablckovy sa moze:slight_smile:)) A vinea tiez. tu som pila. Len som si ju vybublinkovala. Hrozno sa tiez moze ale musia sa dat dole supka. takto som jedla aj hrozno, aj jablcka. A mala bola v pohode.
2. nov 2008 o 19:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a s tym jedlom? urcite doniest vela. Aspon ja som nemala nikdy dost. v stedy byvali suche vecere takze moj koniec. este ze mamina a manzel vzdy nieco dobre priniesli lebo inak by som to tak tych 11 dni asi tazko vydrzala:slight_smile:)))
2. nov 2008 o 19:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zrzulka no ani ja neviem preco nie hrozno...nam ho hned sestricky s odpudzujucim vyrazom tvare zamietli... :angry:
2. nov 2008 o 20:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hrozno, resp. supka, nafukuje... takze ani hroznovu stavu, lebo ta sa lisuje aj so supkami
2. nov 2008 o 20:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A vinea je z čoho? Predsa z hrozna. Nám ju presne preto neodporúčali, že môže nafukovať a vraj je to povera s tým vplyvom na mlieko, tak ja neviem. Ja ju mám rada, na mlieko mi nepomohla a odkedy mi povedali, že malú z nej môže bolieť bruško, nepijem ju. Mňa potešili časopisy o deťoch a pekné body a prírodná detská kozmetika pre maličkú.
2. nov 2008 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mna potesilo, ked mi do porodnice doniesli toto: zmrzlinka (to bolo uplne super), voda na pitie - to je asi samozrejme, jogurtiky a acidko mi robili dobre na pochody v crevach a jasne aj nieco sladke ...
2. nov 2008 o 21:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,tak pre mňa aktuálna téma,dneska poobede idem pozrieť kamošku a sama si nakázala doniesť Hipp čaj pre dojčiace matky,Lucka voda a časopisy. :slight_smile: Bábo má v inkubátore ešte ju ani nemala na rukách tak ju idem potešiť.
3. nov 2008 o 10:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
moncika15,
já sama bych nevěděla, co v porodce chtít, asi bych všem říkala ať nenosí nic :slight_smile:
ALE, třeba čokoláda mňááám :grinning:
takže být tebou, vypíšu si zdejší tipy na papírek, zavolám mamince a řeknu jí, že se ji chystám navštívit tehdy a tehdy a ráda bych ji něčím potěšila, a zeptala se: máš chuť na čokoládu? chceš na čtení nějakou tu Maminku nebo Cosmopolitan? nepotřebuješ třeba porodnické vložky? co ti chutná na pití? (není nad to, když někdo nemá rád nemocniční čaj a návštěva donese přesně tu značku minerálky, která mi nechutná :confounded:
osobně NENÁVIDÍM nevyžádané a nevhodné dary :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. nov 2008 o 10:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
bielu cokoladu, 100%-ny jablkovy dzus, vodu Lucka a kvety! Oblecenie az ked pojdes ku nim domov gratulovat. :wink:
3. nov 2008 o 10:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
...ono hlavne doma se clovek s nevhodnym darem nejak srovna, ale v porodnici jak mate tu uplne mikroskopickou skrinku na veci, na ni jeste mensi plochu na odkladani, tak kdyz dostanete neco, co nepotrebujete, tak kam s tim, zejo :slight_smile:.

Sarik radi dobre, ze se nejlepe aktivne ptat na vytipovane veci.
3. nov 2008 o 10:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte - mna velmi potesil caj na podporu mlieka (ja som nan uuuplne zabudla), Mama a ja alebo Dieta, Vinea (pila som ju tiez vybublinkovanu). Cokolady isli sestrickam (to Rafaelo je skvely napad :wink: ). Nebublinkovu vodu mi nosil drahy. Ale urcite by potesili Pampersky pre babo-to je spotrebny tovar, len treba zistit velkost, lebo my sme mali newborn len v nemocke, hned potom boli male a to sme boli z tych mensich babetiek.
3. nov 2008 o 11:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, toto je prakticka tema. :slight_smile: Ked porodila moja sesternica, sla som ju pozriet s velkym balikom hrozna /ved do nemocky sa hrozno vzdy nosi/, 2l krabicou pomarancoveho dzusu a velkou cokoladou... :grinning: No samozrejme som si to vsetko aj pekne krasne odniesla naspat domov, nakolko sa vraj hrozno kojacim matkam neodporuca, pomarancovy dzus taktiez nie a cokolada jej vraj tiez zakazana...Tak to som sa zase raz trafila...A ono chuda bolo hladne, pretoze jej nemocnicna strava nestacila a bola by zjedla aj chlieb s maslom...
4. nov 2008 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
teda to je hrozny co se vsecko nesmi :grinning: :grinning: u nas v porodnici nikdo nic nerikal na nic ani nevyhazoval ani neservaval a tohle by me ani ve snu nenapadlo,ze hrozno nemuzu a dzusik mi lahodil a vsecko jidlo a piti taky ,ja jsem zvedava az budu rodit podruhe co vsecko navic se uz nesmi :grinning:
4. nov 2008 o 17:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mna najviac prekvapili navstevy ked mi doniesli bonboniery - jaj tak som si fajn dobkala do bonbonierok - a este k tomu som vobec necakala, ze by mi nieco doniesli aj mne ako matke - okrem kvetov - tak to bolo naozaj prijemne prekvapko - inaksie ja som pocas kojenia aj jedla cokoladu aj pila pomarancovy dzus aj vsetko :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. nov 2008 o 17:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ja uplne vsecko a kojila sem rok a pul a dcera nemela zadne vyrazky nic jen sem nejedla zeli!pac to me nadymalo a ji taky jinak vse..to se nesmi tak moc prozivat asi :slight_smile:
4. nov 2008 o 18:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No, já nezapomenu na jídelníček v porodnici, který obsahoval snad všechny potraviny, které se "obecně nedoporučují" (kvůli nadýmání, těžká apod.) :grinning: :grinning: Takže bude to případ od případu, nikdo mi v porodnici nic nezakazoval. Asi to chce přece jenom oťukat situaci konkrétní maminky v konkrétní porodnici.
4. nov 2008 o 18:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
anebo se ridit heslem vseho s mirou :wink:
4. nov 2008 o 18:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Gtver - presne aj v nasej nemocke ... pomaranc k jedlu, kapustovy privarok sme mali v den, ked sme odchadzali ... no sila.
Ja som tiez jedla a vlastne jem cokoladu pocas kojenia ... citrusy nie, tento tyzden som si prvykrat dala 2 mandarinky, ale doteraz nic.
4. nov 2008 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No, asi mineralka - ale treba zistit, ktoru ma mamicka rada, jablka (len tie som zo zaciatku jedla bez supky, ale ze vraj supka nevadi) alebo banan. No a musli tycinky.
25. nov 2008 o 23:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok