Čo hovoríte na to, že Ukrajina plánuje zažalovať Slovensko?

18. sep 2023

Čo hovoríte na to že Ukrajina plánuje zažalovať Slovensko?

janai1
18. sep 2023

Začo?

thereisabear
18. sep 2023

Skúsiť môžu.

viestta
18. sep 2023

@janai1 lebo sme zakazali dovoz obilia z Ukrajiny. Zakazali sme preto, ze mame dost vlastneho a nie je iste ci toto obilie splna normy ohladom skodlivych latok

autor
18. sep 2023

@janai1 Kyjev podá žalobu na Poľsko, Maďarsko a Slovensko za to, že odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov. Uviedol to ukrajinský obchodný zástupca Taras Kačka pre pondelkový spravodajský bulletin servera Politico.

koniarova
18. sep 2023

Že vyskakujú, pokiaľ nedoskáču.

autor
18. sep 2023

@koniarova toľko pomoci sa im dostalo aj od Poľska aj od Slovenska a zvažujú žalobu

tenerifka
18. sep 2023

zalezi, ci tym menovane krajiny porusili nejaku zmluvu a pod., ved sa uvidi

kvetinka75
18. sep 2023

@koniarova najvyšší čas aby doskákali.

ankare
18. sep 2023

Riadna drzosť, kokos

mandzula
18. sep 2023

Čakal od nich niekto nejaku vdaku? Ja nie.

mamickalisticka
18. sep 2023

Oni sú strašne divný národ a celé je to divné (a to som proti tomu, čo robí ten starý šašo putin) 🤐

tenerifka
18. sep 2023

a preukazala sa nakoniec skodlivost toho obilia? Ci to bola falosna sprava? Lebo taketo veci sa deju bezne. Pamatam si na kauzu E.coli spred par rokov, bolo to tusim v Nemecku, vela ludi sa nakazilo po konzumacii nejakej zeleniny, a hned prve hlasy ociernili spanielske uhorky, po vysetrovani sa zistilo, ze to boli nejake klicky (alebo jahody?-nechcem napisat blud....), a malo to nieco spolocne s Egyptom, uz neviem, ci nejaky zamestnanec prasak alebo to bolo zle vypestovane...a ututlali to, kazdopadne zlo uz bolo napachane a spanielski pestovatelia uhoriek tym velmi utrpeli

aaaa1111
18. sep 2023

skor sa cudujem eu, ze to nijako neriesi v snahe ochranit eu obcanov. kedze tam nazvlacali municiu s ochudobnenym uranom, uz davno mala byt prijata celoeuropska legislativa s cielom ochranit zdravie obyvatelov eu. to sa bude tento problem riesit az ked sa nam zacnu rodit zdravotne postihnute a zdegenerovane deti a my zacneme umierat na rakovinu? cele zle toto...

koniarova
18. sep 2023

@tenerifka áno, preukázali. Boli vo vzorkách zistené zakázané pesticídy.

januska12323
18. sep 2023

Nech žalujú, majú na to právo. Len aby to nakoniec neuškodilo im.

autor
18. sep 2023

@januska12323 majú na to právo ale neprijde ti to z ich strany už cez? Predsa toľko pomoci sa im dostalo a toto je ich vďaka Slovensku a Poľsku

viestta
18. sep 2023

@tenerifka ano, u nas boli odobrate vzorky, ktore obsahovali nadlimitne mnozstva pesticidov, niektore obsahovali pesticidy zakazane v EU. Informovala o tom Slovenska veterinarna a potravinova sprava.

vroni
18. sep 2023

Cele ukrajinské politické zastúpenie je akurát tak spolok megalomanskych a korupčných oligarchov, ktorí majú hlboko v paži všetko a vsetkych vrátane ich vlastného národa. Takže ma to neprekvapuje ani trochu. Prekvapuje ma, ze to niekoho prekvapuje.

tenerifka
18. sep 2023

@koniarova
@viestta
tak v tom pripade niet o com, mozu zalovat, ale sud prehraju

valeria_h
18. sep 2023

Pravá tvár Ukrajiny. Zaujímalo by ma, čo na to ich mk obhajci.

miskakyska
18. sep 2023

...za dobrotu,na žobrotu...🥴🤮

autor
18. sep 2023

@miskakyska súhlasím. Keď podajú žalobu tak by mal byt koniec pomoci Ukrajine

slovakboy
18. sep 2023

Ale veď oni nás nežaluju za to že sme im pomáhali. Vďaka z ich strany stále je. Žalujú nás za konkrétnu vec a len využívajú možnosti aké majú. Keď ich obsadí ZSSR tak tu pôjdu na nás aj s tankami ktoré sme im tam poslali pod Moskovským velením. Ešte stále nikto nepochopil, že keď Rusko spustilo vojnové hospodárstvo tak sa chystá na totálnu vojnu? A samozrejme že sa zastaví až na Odre. Putin jasne povedal že jedine čo akceptuje po 1989 je zjednotenie Nemecka. Neakceptuje vstup východných krajín do EU a do Nato. V skutočnosti mu viac vadí EU, ako Nato. Aj cely Majdan vznikol len preto lebo Putin zakázal Ukrajinskej delegácii podpísať prístupové rokovania o vstupe do EU. O Nato nemala Ukrajina povodne žiaden záujem. A ak EU nemá zbrane a Rusi ich už budú mať, čo doteraz nemali ani jední ani druhí, tak USA nebude riskovať a dovolí mu napochodovať do krajín východného bloku.

autor
18. sep 2023

@slovakboy napísal nikto ze nas žalujú za pomoc? Je jasne napísané za čo chcú podať žalobu. Obrazne napísané: v pondelok sa dožaduje pomoci a v utorok poda žalobu. To sa ti zdá správne?

vler
18. sep 2023

Hovorim na to to, ze maju pravo podat zalobu ako kazdy iny stat, a sud rozhodne.

valeria_h
18. sep 2023

@slovakboy A to je podľa Teba v pohode? My im pomáhame a oni nás žalujú?

vler
18. sep 2023

Je v zaujme obcanov vsetkych inych krajin Ukrajine pomahat aby bol putin zastaveny/porazeny. Ukrajinci bojuju, su muceni, znasilneni, zomieraju, ich zivoty su najviac zasiahnute.

Maju narok na vsetku pomoc ktoru dostavaju.

ckocka
18. sep 2023

Takže sa už nikdy nemajú ohradiť proti nejakému konaniu ktoré ich poškodzuje, pretože sa im dostalo pomoci?

valeria_h
18. sep 2023

@ckocka A my musíme povinne prijímať ich rozhodnutia aj keď zlé? Ich obilie je škodlivé.

valeria_h
18. sep 2023

@vler 😂😂😂 no ty máš dosť