Čo na škvrny od ovocia a zeleniny?

nessi01
1. dec 2011

Ahojte kočky, mamičky, gazdinky, chcela by som Vás poprosiť o radu, čo so škvrnami na oblečení od ovocia a zeleninky - mrkva, surové jabĺčko a podobne. Budem rada, ak sa podelíte o rady a tipy, uvítam skúsenosti s rôznymi prípravkami ale aj recepty starých mám typu detské mydlo a studená voda 🙂 ďakujem 🙂

evuska32
1. dec 2011

@nessi01 ahoj inak výborná téma 😀 ja mám akurát problém s fľakmi od mandarinky na podbradníku, vie niektorá čo nato zaberá?

ichbinich
1. dec 2011

Na takmer vsetky flaky funguje obycajne sichtove mydlo. Podla moznosti hned namocit, namydlit, nechat posobit. Potom preprat, oplakat a bud oprat alebo mozes aj nechat vysusit a prat, ked sa ti nazbiera pradlo. Aj Lanza mydlo je super, sice som ho uz dlho nemala, ale spominam si, ze bolo super.
Na kadejake divne flaky a ked sa ti nechce to moc drhnut v rukach: OXI cistic (bud Vanish alebo Denk Mit z DMka alebo iny), nadavkovat podla navodu na namacanie a nechat v kybli aj 2-3 dni. Potom vyplakat a normalne vyprat.
No a netreba podcenovat slnko: kolkokrat my aj s prepranim a mydlovanim vyslo pradlo flakate a po par hodinach na slnku vsetky flaky prec. Funguje super hlavne na mrkvu. Takze podbradniky su krasne ciste 😉
Pozor, na banany nefunguje NIC. Mozno to zjemni okamzite predpranie/namydlenie, ale ked je to raz zaschnute, pomozu iba noznicky. Takze, ked budes davat banany, oblec nieco cierne, hnede alebo tmavomodre alebo vyzlec do plienky 😀