Čo na tvrdú vodu a vodný kameň?

lejlla
27. sep 2014

Baby co sa vam najlepsie osvedcilo pri tvrdej vode?na vani,umyvadle,wc proste skoro vsade sa mi robi vodny kamen...cim ho najlepsie odstranim,pripadne zamedzim jeho tvorbe???
Dakujem za kazdu radu 🙂

katarinamarkova
27. sep 2014

cim zamedzit jeho tvorbe to by som aj ja rada vedela, lebo tvrdu vodu mame neskutocne.....kanvicu na vodu by som mohla vyvarat kazdy treti stvrty den, vo vaze postoji voda dva dni a uz tam mam pasiky z kamena....skusala som snad vsetky tie moderne pripravky na vodny kamen 🙂
uplne najlepsie, najrychlejsie, najemenej pracne a najlacnejsie dokonca bolo - ocot - obycajny ocot - nevonia sice ako kvetinky, ale staci kratucke prevetranie kupelky 🙂

meluela
27. sep 2014

ocot alebo kyselina citronova v prasku
inak tvrda voda je zdrava na pitie, chrani srdce, nie je dobre ju filtrovat, potom cloveku chybaju potrebne stopove prvky

silvinuska
28. sep 2014

Ja pouzivam na sprchovaci kut fixinelu, necham ju posobit chvilku cca do 10min a potom znova nastriekam a splachnem vodou. Zatial sa mi osvedcila.

magdus999
29. sep 2014

Tvrdú vodu asi nezmeníš. Manžel dával rôzne magnety, čo je čo ešte a nepomohlo..... vodný kameň umývam zmiešaním sódy bikarbóny s octom, odstráni to okamžite, Smrdí, ale vyvetráš rýchlo. Pozor pri zmiešavaní, veľmi to pení, takže pomaličky. je to veľmi účinné.

miska569
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz