Čo očakávate od svojej kozmetičky?

bianka234
6. dec 2011

Ahojte všetky kočky ktoré sa o seba staráte. Som zvedavá na názory žien, ktoré chodia na kozmetiku aké kritériá majú na svoje kozmetičky, zistila som totiž pri mojej dlhoročnej praxi, že z mojej strany poctivo vykonávaná práca je to najhoršie čo môžem urobiť preto, aby zákaznička chodila pravidelne. Už na kurze nás učili nech sa príliš netrháme, nech zákaznička príde čím skôr znova, ale ja si nedokážem vypýtať peniaze od zákazničky, pokiaľ nespravím čo je v mojich silách. Prosím o názory aj kozmetičky môžte aj IP, rada si vymením skúsenosti. Hnusia sa mi praktiky ako ohováranie a pod. ktoré praktizujú mnohé moje kolegyne, ale žiaľ asi toto priťahuje niekedy klientelu. Rada by som vyhovela všetkým, žiaľ každý človek je iný, a nedá sa vždy odhadnúť čo sa odomňa očakáva. Ťeraz to znie ako ohovárať na požiadanie, to som nemala na mysli 😀.
Budem veľmi rada keď sa vyjadríte, čo máte rady na svojich kozmetičkách a čo Vám naozaj vadí, čo si všímate hociaké detaily,dobré aj zlé skúsenosti, zážitky, všetko čo Vás napadne.. Myslím že táto debata sa môže veľmi pekne rozvinúť aj v oblasti kaderníctva, manik., pedik to je úplne jedno, píšte všetci, vyjadrite sa, ďakujem.

sisaha
6. dec 2011

@bianka234 ahoj, tak ja ti poviem, ze ja mam vysoke naroky na kozmeticku. Raz som sa nechala svokrou prehovorit a sla som k jednej kocke, ktora si otvorila v rodinnom dome vlastnu kozmetiku. Okrem toho, ze to tam bolo zariadene len tak, aby to splnalo ucel, nepacilo sa mi, ze vycistenie pleti nebolo urobene poriadne. Robila to s takym pristrojom ako uzv?, neviem ako sa to vola, ale tym pristrojom nevycistila vsetko. prave preto som tam uz nesla. zaplatila som sice iba 14 eur, ale co mi je to platne, ked ani po osetreni nevidim nejaky rozdiel a este doma si povytlacam to, co mohla ona...Tato kocka sa zamerala okrem kozmetiky aj na gelove nechty a svokra si ich tam dala urobit. co na tom, ze este v ten isty den jej jeden odpadol??? Cize, nekvalita, nekvalita a este raz nekvalita...Ja osobne k takej uz nejdem...Nemyslim si, ze ked niekto robi poctivo tak nema stalu klientelu. Ale treba si aj uvedomit, ze robis s ludmi a presne ako pises, kazdy je iny...jednemu vyhovies, druhemu nie..Ale ked robis dobre, tak tie co su s tebou spokojne sa vracat budu..a na tom si vybuduj svoje stastie...

bianka234
autor
6. dec 2011

@sisaha presne takto si to predstavujem, super reakcia, to ti teda schvaľujem že si tam viac nešla, veď nie sme takí bohatí aby sme si kupovali lacné veci, že? a nič z toho

sisaha
6. dec 2011

@bianka234 ono tiez drahota neznamena automaticky aj kvalitu. Ale myslim si, ze ked zakaznicka vie co za svoje peniaze dostane, tak jej nebude vadit, ze plati o par eur viac.

bianka234
autor
6. dec 2011

@sisaha to máš pravdu, a ak sa môžem opýtať, asi blbosť, pravdepodobne je samozrejme keďže si náročná klientka tak si asi vyberieš kozmetičku s kozmetikou vysoko kvalitnou, alebo si myslíš, že je oveľa dôležitejšie napr. kvalitná masáž pedantné vyčistenie pokožky, a samozrejme maska na úrovni , je podľa teba dôležité aby bol salon vybavený rôznymi prístrojmi, keďže aj tak raz za mesiac pri návšteve asi žiaden prístroj na pokožke zázrak nespraví. Iné je samozrejme keď zákaznička príde na nejaké ošetrenie napr.10x za sebou, ale teraz hovorím o takom bežnom ošetrení

sisaha
6. dec 2011

@bianka234 pre mna je prvorada hygiena, cize toto je na prvom mieste, potom su podstatne aj pristroje..hlavne, nech ulahcia pracu kozmeticke, ale musia splnit svoj ucel. No a kvalitna kozmetika patri k tomu.. 🙂

bianka234
autor
6. dec 2011

@sisaha super, ďakujem

kočky pridajte sa

kata13
6. dec 2011

@bianka234 no moja negativna skusenost s kozmetickou bola, ked som isla tiez po znamosti. manzelovho kamosa zena otvarala salon a muz ma tam objednal, vraj da zlavu a pojde aj on...muz isiel prvy to bolo v pohode, no moment ked som si povedala, ze som tam prvy a posledny krat bol, ked si pocas osetrovania mojej pleti isla zapalit...to bol vrchol, uplne sa mi to zhnusilo aj ked si sice ruky umyla, ale prislo mi to max nehygienicke, aj ked v tom case som bola fajciarka aj ja. viac som tam nesla...a to sme kamosky do teraz.
teraz mam kozmeticku, ktoru mi tiez odporucila znama a v celku som spokojna, kozmetika je kvalitna a praca je dobre odvedena, len ona sama o sebe je trosku taka popletena, co mi zacina aj vadit, ale stale tam chodim. napr nebola som tam teraz par mesiacov lebo som nestihala a pred tym som chodila pravidelne, par tyzdnov do zadu mi volala ci nechcem prist, tak som sa objednala na zaciatok decembra, no nakoniec som ani to nestihala, tka som jej den pred - rano napisala, ze to zajtra nebudem stihat a nech mi da hocijaky termin, kedy ma volno, ale najskor po 16,00hod, ak ma uz nestiha pred Vianocami kludne nech ma odlozi na januar, vtedy mi odpisala, ze nema pri sebe diar, ale vecer sa ozve, no neozvala sa este. ale to nie je az take hrozne, skor mi vadi ked som tam, tak stale keca. ja si tam chcem radsej oddychnut a stale sa vypytuje a co mi najviac vadi, ze sa nonstop na vsetko stazuje a dava mi to taku negativnu energiu...toto je jedine co mi na nej vadi, ale zatial tam chodim pretoze s pracou som velmi spokojna 😉 snad som to napisala zrozumitelne, lebo ponahlam 😒

zuzana76
6. dec 2011

pre mna tiez hygiena, ja som sice z tych zakaznicok co idu niekam asi raz -2x do roka 😀 , porovnat velmi neviem, ale staram sa o plet doma.

liz_lemon
6. dec 2011

ja som dost dlho chodila do jedneho znameho salonu v Bratislave, najprv som mala kozmeticku, ktora sa neustale chvalila kam sa chysta na dovolenku, ake plastiky si dala urobit a pod. az som mala dojem, ze tam musi zarabat statisice, casom mi to vadilo, tak som zacala chodit druhej v tom istom salone, a to bola velmi prijemna baba, vzdy sme dobre pokecali, aj sme si potykali, aj s pracou som bola spokojna, ale raz som tam nebola asi tak 3 mesiace, a ked som tam potom volala, aby som sa objednala, uz tam nepracovala, co mi bolo velmi luto, a teraz neviem, ci sa kozmeticky nesnazia si klientelu zobrat so sebou, lebo ja by som isla kludne inam, keby tam bola
mam taky blby pocit, ze je to preto, lebo som jej nikdy nedala tringelt...a ja by som aj dala, ale neviem taketo veci robit, je mi to take blbe, a v pokladni jej to nechavat mi pride este blbsie
davate svojim kozmetickam/kadernickam nejake peniaze navyse? kolko a ako?

bianka234
autor
6. dec 2011

@kata13 ja som teda tiež zažila keď ma kozmetička išla s takými rukami ošetrovať ale držala som zbierala som skúsenosti ako zákaznička, to bolo dávno ale v živote na to nezabudnem, z úst smrad z cigariet , ruky neumyté no hrúza, fakt.
@liz_lemon kôli tomu tringeltu to určite nebolo, ak má svoju prácu rada, tak určite nie. niekedy je oveľa viac prejaviť spokojnosť slovom, tým, že dohodíš inú zákazničku, to je naozaj super. Ja som sa vždy zdráhala vziať tringelt, ale niektoré zákazničky sú neoblomné, ale skôr si potom zvykli keď ma už spoznali doniesť mi nejaký fajnový čajík, alebo niečo čím som ich zvykla vždy pohostiť. To je fajn, je to taká iná atmosféra, taká priateľská, domáca. Keby si chcela nechať nejaký tring. je to na tvojom uvážení. Ja osobne kaderníčke nechávam nejaké 2 eurá ale to záleží ako sa mi venuje, ked na mna pôsobí negatívne tak nie, tak jej treba 😀

bianka234
autor
6. dec 2011

to lamentovanie a sťažovanie to je jasné, nikto nepríde do salona na to, aby počúval problémy, alebo chvastanie. Človek má prísť z takého miesta zrelaxovaný a nie vycucaný z energie, príjemná hudba skvelý čajík , káva, teplučko, voňavé sviečky, juuuuj baby niekedy keď masírujem, dostanem mikrospánok, tak sa vžijem do zákazničky.
Veľmi Vám prajem aby ste našli svoju naj... kozmetičku, kaderníčku alebo čo už hľadáte, je to fantastický relax. Kto nám dopraje takýto relax keď nie my samé?????

len.petra
6. dec 2011

ja mám super kozmetičku, ktorú navštevujem kvôli problematickej pleti pravidelne.. už pri prvej návšteve ma očarila atmosféra salónu, milý prístup a dôkladnosť kozmetičky. O hygiene ani nehovorím 😵 Nemám preto potrebu chodiť k inej 🙂 aj keď chodím z BA až do Modry. Vždy mi ponúkne a podrobne opíše, ak chce vyskúšať niečo nové, nerobí jej problém presvedčiť ma, že niektoré produkty a služby nepotrebujem (aj keď by na tom zarobila). Napriek tomu, že chodím na kompletné čistenie, ktoré predstavuje bolesť a následnú paradajkovú farbu tváre 😀, vždy sa teším 😉

bianka234
autor
7. dec 2011

@len.petra som rada že si napísala, moje pochybnosti sa týkajú tiež toho čo píšeš že zvyknem zákazničke skôr vyhovoriť čo im netreba, rôzne botoxy a takéto zásahy do pokožky a neviem či to každá zákaznička ocení alebo či to skôr nepôsobí že keď jej to nespravím ja tak nech jej to nespraví nikto. Tej paradajkovej farbe sa dá ľahko predísť, ale na to musí prísť každá kozmetička sama 😉

len.petra
7. dec 2011

@bianka234 s tou farbou som to samozrejme trošku prehnala 😀 , ale je pravda, že medzi ľudí tesne kozmetike nechodím 😅

penelope2066
7. dec 2011

Ja som musela vystriedat az tri kozmeticky kym som nasla taku co mi vie dobre upravit obocie. A pri tej som aj ostala. Robievala mi aj cistenie pleti ked som mala velke problemy a bola som spokojna.

bianka234
autor
7. dec 2011

@penelope2066 obočie je kapitola sama o sebe, niekedy sa dá pokaziť celý výraz tváre, vačšinou vtedy, keď sa vytrhá na čiarku a potom nedorastie, ale to je skôr problém spred niekoľkých desiatok rokov vtedy to bol trend veliký.
Baby a čo Vám vadí pri takýchto službách, napr. keď sa venuje kozmetička viacerým zákazničkam naraz, alebo že je ticho, alebo naopak,nenadvazuje rozhovor, čo Vám je príjemnejšie?. Už keď máte nejaký vzťah vytvorený či už skôr priateľský alebo kozm. a zákaznička, je príjemnejšie keď sa postupne tak zblížite, že viete o sebe a o svojich rodinách pomaly všetko? Alebo je lepšie podľa Vás udržať si vzťah odtiaľ potiaľ?
Spomeňte si na prvú návštevu u kozmetičky, čo na Vás zapôsobilo alebo naopak prečo ste sa necítili dobre, dokázali ste sa úplne uvoľniť a vychutnať si pohodu?

ada32
7. dec 2011

@bianka234 ja som par rokov dozadu bola kozmeticka, milovala som svoju pracu ale uz ju asi robit nebudem.
podla mna sa neda postavit tvoja otazka pausalne, kolko zien tu zareaguje tolko bude mat ine naroky. podla mna kuzlo udrzania klientely je ako tu uz bolo spomenute 1. hygiena, ta je prvorada. A potom empatia , cit pre potreby kazdej klientky individualne. S kazdou treba inak, jedna neznasa relaxacnu hudbu, ina pride pravidelne tak rozhodena ze sa ti neuvolni ani pri masazi, zmurka a oci jej behaju 😅 , dalsia chce len ticho, ina by len rozpravala, s niektorymi sa zblizis tak, ze si z teba urobia psychloga a butlavu vrbu, ine si chcu zachovat odstup....
Treba mat v ponuke aj cenovo prijatelnejsie osetrenia dostupnou kozmetikou aj nieco pre narocnu klientelu. navzajom sa to nevylucuje.
Podla mna moje zakaznicky najviac ocenili prave ked boli na osetreni same a venovala som sa len im. mnohe boli ochotne za to aj zaplatit. ja som tiez zmenila kozmeticku prave preto lebo ked som chcela komplet osetrenie, pocas naparky resp. zmakcovania stihla urobit dve obocia a po masazi, ked by som cakala absolutny relax, sa tam na druhe lehatko dohrnula nejaka ukricana zena ako velka voda. to je nesmierne rusive. Boli aj take ze to vyslovene vyhladavali a bolo im jedno vedla koho lezia / pod tymi maskami by sa ani nespoznali 😀 / a kvakali a kvakali ako stare kamaratky. 😅
Ale spravidla chceli mat pocit ze v danej chvili som tam prave pre ne.

obocie je kapitola sama o sebe. ja som nenatrafila na kolegynu ktora by mne samej vyhovela 😅 takze si obocie po dnes farbim sama. jedna robi hokejky 😝 ina zo mna urobi gaspara, ja si rozumiem najlepsie 🙂
A zakaznicky mi pri prvom farbeni vzdy davali instrukcie na co su zvyknute / farba, intenzita, ak vedeli , tak aj citlivost vlasu/ druhy raz uz som potom vedela co ktora chce.

@liz_lemon mozno ak bola v salone len zamestana , z coho vyplyva ze prevadzka jej nepatrila, nemohla len tak odtiahnut inam aj celou klientelou. mozno to mala aj v zmluve. taka klientela u sikovnej kozmeticky obnasa cca 80-90 klientiek a to uz salon pociti. viem, blbe voci tebe ale slusne voci svomu zamestnavatelovi. Rozhodilo by to aj mna uplne chapem , ked uz si vybudujem vztah a som so sluzbou spokojna nemam zaujem sa znova prisposobovat ved nie sme len maso a kosti ale mame aj energiu, s niekym sa zladime s niekym to nedokazeme... rozumiem ti.
Je to proste o osobnych vztahoch individualnych.

a samozrejme som nespomenula kvalitnu pracu. ale to ma byt naozaj samozrejmost.

ada32
7. dec 2011

pod kvalitnou pracou rozumiem automaticky masaz aj s dekoltom ja som masirovala ja ramena az po lakte a dozadu az krcnu chrbticu.ak bola kompletka trojhodinova, bola tam aj masaz ruk a chrbta / klientka lezala na chrbate a vyuzivala sa vaha vlastneho tela/, a tiez mikromasaz ocneho okolia.Mnohe vyhladavali vyhradne tot osetrenie. ked kozmeticka masiruje niekoho v rolaku a konci licami......no comment 😔 tam by som sa nevratila. to je polovicna praca. podla mna odflaknuta.

a este nieco nemam rada ked mi niekto nieco nasilu ponuka. ta drahsia kozmetika s ktorou som robila , nebola lacna, kremy stali cca od 50 do 170 Eur. bolo to vylozene ak v konverzacii vyplynul zaujem, vysvetlila som co sa dalo a nechala som otvoreny koniec a rozhodnutie na nej. Sama som schopna prestat niekam chodit ak mi niekto nieco ip stale ponuka. povazujem to za dotierave pokial viem ze ak budem chciet, viem si to na daom mieste kupit.

ada32
7. dec 2011

ospravedlnujem sa za gramaticke chyby, pisem rychlo a necitam po sebe 😔 😝

bianka234
autor
8. dec 2011

@ada32 máme veľmi podobný prístup, ja tiež zbožňujem moju prácu, som teraz na MD, takže nie je to to čo si predstavujem, práve preto som na pochybách. Keď som začínala s vlastnou kozmetikou bolo v našom malom meste cez 20 kozmetík, až mi oči z jamok vybehli, keď som to narátala, ale napriek tomu som sa na to dala, nebolo to vôbec ľahké, nepoznala som tam ľudí. Ja som neni typ že stretneš niekoho a povieš mu no zbohom ty vyzeráš to čo máš aký ksicht, hybaj na lehátko 😀 , vždy som chcela nech sa dobrá práca chváli sama, ale fakt je zlá doba na takéto služby. Napriek tomu nikdy nezanevriem na túto prácu, a kto chce ten si ma nájde 🙂
Viem že sa to nedá povedať čo majú zák.radšej a čo nie, zaujíma ma názor aj takých aj takých, viem že je to tak, mám v tom naozaj bohaté skúsenosti, ale to kritické mne osobne niktorá zákaznička do očí nepovedala ak mala na mňa niečo, ja by som tiež nepovedala, ani u kader. Nikdy nešetrili chválou, až som bola aj ja ako paradajka, ani vytláčať som sa nemusela 😀

galita
6. jan 2015

@bianka234 Ahoj, chcela by som sa opytat, ci si zostala pri praci kozmeticky? Ja prave na tuto drahu ašpirujem. Robim 5 rokov ekonomku a vobec ma to nebavi, frustruje ma to :/ velmi ma bavi svet kozmeticky, rada osetrujem kamaratky a ličim.
Chcem sa s Tebou poradit ci nepoznas dobru lektorku ku ktorej by som mohla ist na kurz. Neviem presne odkial si ale ja zijem momentalne v Bratislave. Tak ak nahodou poznas niekoho vies mi odporucit?
Bojim sa vyhodit peniaze na lektorku ktorej pracu nepoznam :/
Velmi by mi to pomohlo dakujem 🙂

laskavocka
6. jan 2015

@bianka234
Ja neznasam u kozmeticiek povrchnost,to si na nich vsimnem ako prve,ich spravanie,ked ich zaujma len to ako druha vyzera,ci ma znackove kabelku alebo extra štíhlu postavu,teda ked hodnotia a ohovaraju svoje zakaznicky.Dalej sa mi nepaci prilisna urecnenost a ked sa vypytuje na moju sukromie,v prvom rade tam idem zrelaxovat a nie jej platit za hodinu rozpravania.Dalsia ved je osobna hygiena.Ked uz pracuje a je v bezprostrednej blizkosti s mojou tvarou,nech poriadne dba o svoju ustnu hygienu.Zazila som kozmeticku,co bola tesne pred procedurou fajcit a ja som musela dychat ten jej neprijemny ranny dych zmiesany s nikodymom od cigarety.Katastrofa.

zena1
6. mar 2015

Žienky, možno mimo Vašu tému ..ale ponúkam možnosť získať výučny list pre Kozmetičku v Martine ZADARMO!! Financovane cez EU, začiatok už v marci ... ak viete o niekom kto by mal záujem ... napíšte. Rovnako je možnosť vyštudovať za Kuchara, Cukrara, Pekara, CNC stroje..atd atd 🙂