Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo používate na škvrny od trávy?

kuceravasue30
11. jún 2019

dakujem za rady

nika3136
11. jún 2019

Stále skúšam žlčové mydlo, lanzu mydlo a na veľmi odolné škvrny nasypem kypriaci prášok, preperiem lanzou a tak dávam vyprať.
Inak som počula aj o tom, že niekto dáva do mlieka 🤨 ale neviem o tom nič viac, neskúšala som

vanilkavan
11. jún 2019

ariel profesional gél na škvrny- nalejem na škvrnu a nechám pôsobiť aj pol hodinu, potom trochu pošúcham škvrnu v rukách a dám do práčky. Po trávovej škvrne mi nezostávajú žiadne stopy 🙂

cucoryedka
11. jún 2019

@vanilkavan prosim Ta a kde este dostat ariel prof. gel? pred cca 3 rokmi ho stiahli z trhu, a presla som na vanish gel - tak ten maly akoby "roll on" (je pravda, ze uz nejaky cas sa po nom nezhanam), ten vanish nie je uplne zly, ale ariel professional gel bol top 🙂 dakujem

vanilkavan
12. jún 2019

@cucoryedka ani nevrav že ho už nedostať, je to moja záchrana na odolné škvrny, keď už ani žlčové mydlo nezaberá ☹ No mne ho mama doniesla z Rakúska ale je pravda, že už asi viac ako pred rokom takú väčšiu fľašu na farebné prádlo a druhú na biele a práve predvčerom si hovorím, že už musím kúpiť najbližšie, keď pôjdem do obchodu lebo mi dochádzajú a sú super na odolné škvrny. Vôbec som nepostrehla, že by sa už u nás nepredával- niééé. Mávali ho všade a teraz som zvedavá, či sa teda dá ešte niekde zohnať ☹

beky1813
12. jún 2019

Ja som minule naliala ocot priamo na skrvnu od travy a hnef to zislo

majulino
12. jún 2019

Na vsetky skvrny, trava, cokolada, puding, masne, pretlak kecup, mineralne oleje... Je uplna TOP nastriekam pretriem necham chvilu posobit a potom hodim do pracky, cim dlhsie nechas posobit, tym na nizsej teplote mozes prat. Napr. Dcera priniesla saty vcera zo skolky ruzove satky od paradajkovej omacky, nastriekala som nechala som postat hodinu a potom som oprala na 30°C kvoli flitrom a su krasne ciste

vanilkavan
12. jún 2019

@majulino a kde sa to dá prosím kúpiť?

majulino
12. jún 2019

@vanilkavan mne to prislo z DM skaut, mozno v DM sa bude dat skus. Ozaj neviem

kuceravasue30
autor
12. jún 2019

@majulino kde kupim?

mirgenah
12. jún 2019

Kyselina citrónová, navlhčit, viac posypať, nechať pôsobiť, preliať horúcou vodou, zopakovať ak treba. Ideálne hneď po zaspineni. Pôsobí tiež na fľaky z ovocia, čoko, vína a podobne... ja pred praním ešte posúcham žlčovým mydlom riadne a hodím rovno do bubna, prípadne ho nastrúhame najemno rovno do bubna.

majulino
12. jún 2019

@kuceravasue30 riadok vyssie pisem. Neviem mozno v DM ja som to vyhrala ako DM skauta

barbie1981
12. jún 2019

Zlcovym mydlom som vždy trávu vyprala

rumba01
12. jún 2019

ako neviem, ja nepouzivam nic speci. takto zasponene pradlo tocha necham postat vo vode a potom ho operiev v arielovych kapsulach a vyslo mi to zatial zakazdym

veverickav
12. jún 2019

@majulino suhlasim...mam to tyzden ale topka

cucoryedka
12. jún 2019

super dievcata 🙂 dakujem za rady 🙂

bobo1983
12. jún 2019

Vanish sprej

katarinamarkova
13. jún 2019

@kuceravasue30 nič 😁syn hráva futbal .....takže travovych škvŕn je kopec. Normálne hodím do práčky na 40tku s predpierkou a vždy vytiahnem čisté......

katren
13. jún 2019

Nic nepouzivam...periem na 60tke a vytiahnem ciste...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli