Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo robia vaši puberťáci doma počas korony?

tanita007
13. máj 2020

Ahoj,dievčatá.Veľmi ma zaujíma čo robia vaše deti-chlapci vo veku cca 13-17 rokov teraz v čase Korony doma.Keď nemajú krúžky,nemôžu ísť do školy,nemali by behať po vonku s kámošmi,úlohy vypracujú cez PC raz-dva a celý deň pred nimi.ďakujem za vaše odpovede

anita1978
13. máj 2020

mám 13 a 15,9 ročného keď som v práci, vypracujú si veci do školy majú aj nejaké domáce úlohy odo mňa. Ale chodia si zabehať alebo na bycikel a tá klasika hry mobil tv ....
starší už mal zraz s kamošmi mladší chodí na tráéningy už týžden

simsalabim
13. máj 2020

@tanita007 ja nemam chlapca, ale dceru v tom veku. Ona ma cca do 13hod online vyucovanie uz od 8 rano kazdy den. A potom este ulohy. Volny cas travi citanim knih, hra hry na pc, pozrie si film, telefonuje s kamoskami, ide von na bicykel so mnou ci surodencami, alebo na prechadzku s jednou kamaratkou s ruskom (az od minuleho tyzdna). Okrem toho pomaha s domacimi pracami.

baboobchod
13. máj 2020

Môj 13 ročný gamblí celý deň 🤷🏼‍♀️ Úlohy má raz-dva a online vyučovanie tiež minimum, škola im toho veľa neorganizuje. Von ho ťahám až ja keď dopracujem (home-office), okolo 16-17:00. Už nech sa vrátime do normálu 🧐

tenerifka
13. máj 2020

moja ma 17 a cely deñ je na online hodinach, alebo sa uci,robi pisomky, projekty, a pripravuje sa na prijimacky. Ma toho strasne vela, ale ma aj cas zahrat na playku alebo si vonku zacvicit ci zaplavat, obcas spolu navarime, vecer si pustame filmy

rebeka11
13. máj 2020

@tenerifka a kde plava 😇?

simsalabim
13. máj 2020

@rebeka11 no na Tenerife 😉😇

namornicka
13. máj 2020

Poobede po online vyucku bicykel, kolobezka, prechadzka s kamosmi po 2-3, vela deti uz druhy tyzden zarezava na treningoch, mladez uz labzuje po vonku, parky a sportoviska su otvorene. Samozrejme s dodrzanim potrebnych pravidiel.

tanita007
autor
13. máj 2020

@baboobchod pýtam sa,lebo mám pocit,že tie deti ani nič iné nechcú,nemajú záujem-len ten PC,mobil,telka-to áno...Ešte možno dievčatá si niečo nájdu, ale tí chalani.....vyberie umývačku ,urobí keď mu poviem ale to je za chvílu hotové a potom zasa len tá technika.😒kedy chodia vaši spávať?Môj sa teraz keď nechodí do školy dosť posunul -chodí neskoro a zasa dlhšie spí.

namornicka
13. máj 2020

Ked uz su dovolene bohosluzby ja nevidim dovod drzat decko doma. Slnko, cerstvy vzduch pohyb len prospeje.

rawmamka
13. máj 2020

@rebeka11 @simsalabim Baby, nič v zlom, ale sú aj ľudia, ktorí majú vlastné bazény, či už vonkajšie alebo vnútorné, s ohrevom, bez ohrevu vody, s protiprúdom či bez..... svet je pestrý 😉 a ponúka veľa možností. Pred pár dňami som videla ľudí aj v prírodnom jazere neďaleko od nás, veď otužovať a zvyšovať si imunitu treba. Sú ľudia, ktorí plávajú či je leto alebo zima, či v bazénoch alebo v prírodných zdrojoch, otužilcov a športovcov je tuším z roka na rok viac a tak je to fajn 🙂.

simsalabim
13. máj 2020

@tanita007 moja chodi spat okolo 10 vecer. Niekedy skor, niekedy neskor.
@rawmamka ved som to nemyslela v zlom. Ja viem, ze @tenerifka byva v Spanielsku! A aj tu na Slovensku maju ludia bazeny...

madono
13. máj 2020

@tanita007 tak ja mám menšie deti, ale mám synovcov (14 a 16). Bývame na dedine. Doobeda škola, chodia sa byciklovať, hrajú futbal, chodia na motorke... , ale skoro každý deň robia aj manuálne - napr. natierali strechu, pomáhali s pílením dreva, kopali rigol a pod. Po večeroch playstation.

rawmamka
13. máj 2020

@simsalabim Ok, len to tak blbo zrejme vyznelo 😉, lebo niektorí ľudia na MK závidia pomaly aj nos na tvári. Ak niekto napíše, že jeho dcéra pláva, tak by mi ani nenapadlo to komentovať, že kde pláva..... ako keby to nebolo jedno + cítiť z toho spochybňovanie.

deti95060810
13. máj 2020

mám dievčatá...online vyuč. nemajú.... mobil, telka, notebook, trampolína....

simsalabim
13. máj 2020

@rawmamka chapem 😉 Asi to tak blbo vyznelo, ked som nepodarene vtipkovala ☺️. Ono pismom sa niekedy vyznam trochu strati.

davida
13. máj 2020

Nasmu sa splnil sen,nemusi chodit do skoly a cely den so sluchatkami na usoch za pocitacom nalepeny na online hrach aj s kamosmi..skolu ma urobenu raz dva takze sladky zivot😁je siedmak

mirro
13. máj 2020

@tanita007 majú vyučovanie, 9-12:30,vypracovávajú si zadania na ďalší deň. Umývajú riad, poupratujú, dcéra sa učí samostatne variť a piecť, chodia von sa prebehnúť (chýbajú im športové krúžky),niečo z času strávia v záhrade a na dvore,syn naďalej brigáduje. Zbytok času venujú tv a pc. Majú 18 a 15r.

janinah
13. máj 2020

Syn 14r...dlho spi.ale potom pomaha doma aj na zahrade.uci sa malo.vraj to stiha co skola pozaduje.bicykel - od min.tyzdna s jednym kamosom.gitara.spoloc.hry...aj pc ale v norme.telka malicko...najviac nam rodicom vafi.ze nam tu beha po byte aj o polnoci a kazdy vecer ho nahaname spat.

tenerifka
13. máj 2020

@rebeka11
@simsalabim
Fuerteventura, 9m dlhy a uzky bazen, a este aj s ohrevom, boli sme vsetci obyvatelia mesiac a pol zavreti doma bez moznosti vychadzok, tak aj taky sa zisiel na plavanie

tenerifka
13. máj 2020

este teraz sa uci....je toho strasne vela, uz nech su tie skusky za nami

moni73
13. máj 2020

@simsalabim ja som ten vtip pochopila😉,
@rawmamka ved mamicka ma nick tenerifka, tak to z toho normalne vyplyva a je tiez celkom aktivna, teda aspon ja ju celkom registrujem

sissy27
13. máj 2020

@tanita007 veci do školy, pomoc v domácnosti, netflix, a chodíme celý čas normálne von - prechádzky, tréningy. Správy moc nesledujem, ale zákaz vychádzania som teda nepostrehla.

kucikuc
13. máj 2020

@baboobchod u nás to je to iste ale už začal sem tam chodiť s kamarátmi von na bicykel 🚴‍♂️

simsalabim
13. máj 2020

@tenerifka mne sa zdalo, ze si na Kanaroch... a bazen v dobrom zavidim. Dufam, ze aj my sa na taky casom zmozeme, leta su uz aj tu horuce. Teraz cez koronu sme s manzelom planovali a snivali, ze kde v zahrade by sme ho dali potom vykopat 😅

momusik
13. máj 2020

Do cca 9:30,10 spí,potom cumi do mobilu na yt,ked pride nejaka uloha tak ho zavolam,urobi ich a potom uz len ps,ked je dobre pocasie tak ho vytiahnem von,ma 13

mirage
13. máj 2020

@davida nas ma online hry limitovane. Chodi aj von, na tury chodime kazdy tyzden, na biky, do prirody. nenecham deti sediet pred telefonmi/pocitacmi.

kvetinka75
13. máj 2020

Doobeda boli ucenie, , poobede potom umytie riadu po celom dnu, operie, pozehli, vysava, kazdy den nieco. Potom si najde nejaky film, cita, hrame karty alebo teraz uz chodis kamoskami na prechadzky. Uz ma zmaturovane takze teraz kazdy den sa venuje uz len anglictine a pozrie si nieco z oblasti ktoru ide studovat. Pozera filmy, pise si s kamoskami

mirage
13. máj 2020

Ono to je vsetko o rodicoch. my sme iniciativny. deti makaju - v zahrade - kosia, natieraju drevo, upratuju, ucim ich varit. Su vonku s kamosmi, maju cas aj na pc, 2x tyzdenne trening. Proste nech nekysnu na gauci.

mirage
13. máj 2020

A pozeraju vela netflix - ucia sa tym anj.

ave17
13. máj 2020

Akože ja len pozerám, koľko rodičov dovolí deckam sedieť pri PC, mobile a hrách :( škoda premarneneho času :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli