Čo robiť keď nadriadený na pracovisku fajčí?

opica908
17. mar 2010

ahojte babulky. mam taky problem, ktory zatial neviem riesit,no dufam, ze mi poradite 😉
som tehu a sice som bola predtym fajciarka, fajcenia som sa vzdala...teda snazila vzdat. ja osobne si nezapalim, ale na pracovisku som nutena to dychat, pretoze moj nadriadeny na pracovisku fajci.
teda fajci vo svojej kancelarii, ale s otvorenymi dverami, cize vsetko to ide az k mojmu stolu. napina ma z toho na vracanie a co je najhorsie, tak musim byt ticho, aby ma nevyhodil. viete mi niekto povedat, kam sa treba obratit?

latvia
17. mar 2010

neviem sice kde pracujes, ale vyhodit ta kvoli tomu ze ho slusne poprosis aby zatvoril dvere lebo si tehu a robi to zle tvojmu babatku, to urcite nemoze. to mas az takeho despotu??slusne poziadanie vacsinou zaberie

opica908
autor
17. mar 2010

no...uz to tam mam aj tak nahnute...a kedze on ma kancelariu 2x2, tak si potrebuje vetrat... 😠 takze tie dvere ma otvorene naschval, aby sa nezadusil vo vlastnom smrade, je to nechutne a strasne smrdim potom. dokonca aj moj priatel ma potom pripomienky

latvia
17. mar 2010

kedze si tehotna, len tak ta vyhodit nemoze.....a aj keby si napisala niekam na urady, pridu, daju mu max.pokutu, ked vobec, a bude po tom.....zial....takze ja jedine vychodisko vidim len v priamej konverzacii

esra
17. mar 2010

opica908, tak ja mam taky isty problem na pracovisku. moj nadriadeny napriek milemu upozornovaniu stale fajci. Sice otvori okno, ale ked je prievan, tak ten dym citime vsetci, lebo ide priamo na nas. Niekedy sa stane, ze pride z vonku, zapali si, vyfajci cigaretu a ide znovu prec. A my tam ostaneme v zadymenej miestnosti. Proste fajciari nie su schopni pochopit, ze nam nefajciarom vadi ich dym a nechceme to dychat,no ale ci s nadriadenym sa da nieco urobit, tak to neviem, lebo mne sa to zatial nepodarilo. Az na to fajcenie je to vynikajuci šef ☹ 😉

opica908
autor
17. mar 2010

no esra, tak to ti zavidim, lebo moj je na dve veci aj keby nefajcil...uz mi vykrical, ze po materskej ma tam nechce atd...ide o to babo...ze ja sama nefajcim, aby som mu neskodila a on si tam zapali ako keby nic, cize ma vlastne nuti fajcit...

latvia, viackrat mi povedal, ze ked sa mi nepaci, tak mam ist prec...proste on vobec na to neberie ohlad...a to mi robi niekedy aj horsie veci...

latvia
17. mar 2010

viem, ale teraz si vo vyhode ty. vyhodit ta len tak nemoze.....po materskej a rodicaku je to uz ine,. ale teraz nie.... a vidim ze je to zrejme poriadny chmulo, tak ti ostavaju len 3 moznosti....hodit sa na rizikovu PN, slusne sa s nim porozpravat, alebo dat podnet na nejaky urad.....len neviem ci pochodis...

opica908
autor
17. mar 2010

uz si cerpam dovolenku a potom sa hodim na rizikove...a rizikove povedal, ze mi sprijemni a ze ma zlikviduje 😠 lebo on ma vela znamosti...takze sa bojim...rozpravat sa s nim nema vyznam, vobec to nezabera.

minuly tyzden na mna nasil taku habaduru, este mi to dal aj podpisat a nakonec som zistila, ze to bol podvod a ja som nebola nicomu na vine...a teraz ma s tym vydiera, ze mam byt ticho, lebo tu vec vytiahne...a potom ze mam po chlebe, lebo je to hrube porusenie pracovnej discipliny a to mi ani to ze som tehu nepomoze

esra
17. mar 2010

nooo, tak to ti nezavidim, ale čo je to za šefa, ktorý ma take pubertacke reči. ty mu povedz , ci si je taky isty, ze on tam bude. Ked sa ti stale vyhraza, ze ta uz nechce, tak mu môzes povedat, co mas na srdci. Stratit nemas co. Len mu to povedz milo a s usmevom. Pokial sa to ale da. Lebo niekedy nas šefovia vedia riadne vytocit. Pa-pa maj sa idem do roboty, lebo aj vela cerstveho vzduchu skodi 😀 😀 😀

esra
17. mar 2010

pise mi tu, ze si mam zmenit foto, ale ako????

opica908
autor
17. mar 2010

esra, ved uz som mu povedala, preto si cerpam to volno...strasne ma vytocil vcera

latvia
17. mar 2010

esra, hore v nastaveniach 😉

opica908
autor
17. mar 2010

no klik ze zmen foto....tam sa ti rozbalia take okienka 😉 a tade uz len pripojis foto, len to berie len do urcitej velkosti, takze budes mozno muset zmensovat

opica908
autor
17. mar 2010

latvia, a to som nic nevyviedla...ale on zabuda na to, ze niektore interne veci viem a aj to co a ako funguje, resp. co tam nefunguje...asi dam podnet SOI alebo je este nejaky urad co sa tyka zdravia, neviem ako sa to presne vola...esra, daj si masku 😉 aby si to nemusela dychat...

latvia
17. mar 2010

opica, skus nakuknut medzi temu paragrafy, tam sa vacsinou nachadzaju aj pravnicky a zeny znale zakonov, mozno ti poradia koho zavolat na sefa...

opica908
autor
17. mar 2010

latvia, dakujem. mozno po materskej tam uz nebude moj podareny sef a budem mat pokoj...predsa len 3 roky su dlha doba...a ked vsetko pojde tak ako ide teraz, tak skor ci neskor ho to tam prestane bavit...

latvia
17. mar 2010

opica, hlavne sa nedaj, vacsinou pes ktory steka, nehryzia....ono obcas staci pohrozit niecim a prestane....aj ked je to risk

opica908
autor
17. mar 2010

on vie byt velmi zly, videla som ako jednal so zamestnancami predo mnou. este sa moze na mne vyvrsit takym sposobom, ze mi da minimalnu mzdu a bude, lenze to sa mu nepodari, lebo uz som na dovolenke a pn mam vyssiu ako je min. mzda...a moze si tam podporovat svojich ostatnych zamestnancov. ja uz tam aj tak nechcem byt...

jasminet
17. mar 2010

ja by som sa mu tam asi vyvracala, ze jaaaj, sorry, natiahlo ma z toho vasho smradu. a nechapem ako ti moze zneprijemnit rizikove, ked tam nebudes...

latvia
17. mar 2010

😀 😀 dobry napad, rovno na stol :D

opica908
autor
17. mar 2010

jasminet, skoda to ma nenapadlo, teraz normalne banujem, ze uz tam nikdy nepridem 😠 , rizikove mi chce zneprijemnit tak, ze mi bude kazdy den posielat kontroly zo socialky, ze raz ma nacapa ked doma nebudem...viem ze zamestnavatel plati len prvych desat dni, ale on mi chce robit zle aj potom...na socialke ma znamych...je uplne trapny no co vam poviem...on ma na svedomi takto uz vela ludi, ktory boli uplne normalny. ked som prisla do firmy, boli sme dobry kolektív az na par vynimiek. teraz je to nieco hrozne...

blazka24
17. mar 2010

ja by som odišla na rizikové a ešte ho aj udala úradom 😀

opica908
autor
17. mar 2010

blazka, nad tym rozmyslam, viem o viacerych veciach, ktore tam nie su v poriadku, len teraz neviem, ci si nieco pomozem. ludia, oni ma tam tak zdierali, ze mam 40 dni volna, ktore si musim vycerpat, predsa im ho tam nenecham zadarmo...no nie?

opica908
autor
17. mar 2010

jasminet, krasne babo 🙂 aj ja uz by som svoje chcela mat pri sebe, dufam, ze bude zdrave 😉 napriek tomu ze tam ten hnusak dymil

dzio2
17. mar 2010

ale ved uz je zakon ze pri tehulkach sa nesmie fajcit , ci nie? 😉

jasminet
17. mar 2010

dakujem 🙂 neboj, bude ok, ved kolko zien fajci cele tehu a dobrovolne, prekladaju to alkoholom a maju krasne, zdrave deticky.
to ze si na rizikovom predsa neznamena, ze nesmies vystrcit paty z domu, ved urcite ti lekar napise aj vychadzky, na henteho by som napisala staznost, v prvom rade jeho nadriadenemu a pustila ho uz z hlavy. 😉

opica908
autor
17. mar 2010

dzio, no to by som chcela taky zakon,aby bol...vies o nom nieco viac?

opica908
autor
17. mar 2010

jasminet, napise, to jedine ma tesi....inak ale ta tvoja mala vyzera jak andel ale na tej fotecke par minut po narodeni, hotovy maly diablik 🙂

jasminet
17. mar 2010

je zlatunka, ale niekedy je tak priiiiserna, ze by som ju isla najradsej vratit (keby bolo komu) 😀 ale to asi vsetky deti 😅

sisa777
17. mar 2010

opica908 - uz takých hrdinov bolo, čo sa vytahovali, že maju vsade znamosti, ale niekto ma aj rozum. Myslis, že by tie jeho zmanosti, kvoli nemu Ta chodili neustale kontrolovat? Prosim Ta nenechaj sa zastrasiť. Predpokladam, že s takym blbcom už nechceš robiť ani po materskej. Ja by som ho nahlasila na úrad na ochranu nefajčiarov. A ani jeho znamosti by mu nepomohli.

sisa777
17. mar 2010

Neda sa mi neopýtat, či je to jeho firma, alebo či je tam len zamestananec. Lebo ak nepatri jemu, mohla by si sa obratit aj na majitelov firmy, prípadne ak je majitel možno má nejakého spoločníka, ktorý tam má nejaký podiel.