Čo robiť, ked sa nudím a potrebujem sa zbaviť myšlienky?

28. jan 2024

Stalo sa mi v poslednej dobe vela veci, velmi sa trapim, rozchod, smrt blizkeho, potrebujem sa odputat od myslienok, potrebujem nieco robit, nudim sa a potom myslim na zle veci, co mam robit? Ako sa mam zabavit? Nebiem naozaj co robit nic ma nebavi snazim sa ale je to tazke, potrebujem svoju mysel nejak zaujat

hederamonstera
28. jan 2024

Nastuduj si meditaciu

mabenn
28. jan 2024

odporucam pohyb, idealne vychodit to, vyskakat, vytancovat...dalej mentalnu vypln: filmy, knihy, praca, kontakt s ludmi, cokolvek, hoci sa ti nechce, natlac to do seba, cas vsetko vylieci, len ten cas potrebujes preckat

birika
28. jan 2024

mne pomaha priroda....jednoducha prechadzka, mierny beh v lese/parku

madeincssr
28. jan 2024

Cas hoji rany. V zime je spektrum aktivit trochu obmedzene (zvlast ked su zimy taketo nijake), ale dobra kniha, film, poznavaci vylet niekam, poplavat/povyhrievat sa v niektorom termali, kontakt s kamoskami (drink, kavej, fesacky obed/vecera), kino, divadlo, koncert (inspiruj sa aj na listko-portali, zlavovych portaloch)...

heidi4
30. jan 2024

Mne pomohli okrem sportu ci spominanych prechadzok/bicyklovania aj dalsie brigady popri praci - mysliet na blbiny zrazu nebol cas a energia uz vobec nie (bola som rada, ze vidim postel) a clovek je potom plny endorfinov z toho, co "dokazal" (zarobit si) a nasledne sa odmenit napr. dovolenkami, vyletmi a pod. po dobre vykonanej praci ci peknom nasetrenom zarobku. Samozrejme, takto sa ale trvalo fungovat neda (ze dozivotne nonstop makat a nicit si zdravie 4 zamestnaniami), ale pomohlo mi to vtedy vo viac smeroch. 🙂 Nemenila by som, a ani na blbiny uz nemyslim. 🙂

tanickalc
30. jan 2024

Prídi k nám, tu sa nudiť nebudeš. Ty sa zahráš s mojimi drobcami, ja ti za odmenu spravím gélové nechty podľa želania. Dohodneme sa?

cecilia29
30. jan 2024

Tiež ta pozývam k nam , ja mam zase problém ze sú nepočujem myšlienky :D ZN.: 3 malé deti, 3 veľké kozy a 6 kozliatok

heidi4
30. jan 2024

@heidi4 alebo si este zaobstaraj zvieratko 🙂 su plne utulky psikov a maciciek, ktore hladaju milujuci a teply domov, pomozes drobcovi mat krajsi zivot a budes mat uzasny pocit a nekonecne radosti a veselo doma 😍😍😍☺️☺️☺️ (a tiez pekne zamestnanu hlavu 🙂 )
(*A neslo mi o dovolenky ako take v predoslom komente - bol to len priklad, ale skor o splnene sny 🙂 = cize len radost a pozitivne pocity a myslienky zarucene 🙂 vytlacia tie negativne a smutne 🙂 moze to byt hocico, kone, hudobny nastroj, kurz malovania, cudzie jazyky atd. 🙂 )

ouwecka
30. jan 2024

Vyrozpravat sa,ist na chatu, do prírody,kludne aj terapia

terry658
30. jan 2024

Mne pomáha maľovanie,šitie,spievanie a hranie na hudobných nástrojoch. Žiadnu z týchto činností poroadne neovládam, čiže sa musím sústrediť priamo nato.

sissik
30. jan 2024

kludne najdi psychologicku, ktora ta nauci metody, ako sa od takychto myslienok odputat. Metody su, len ich musi vysvetlit vyskolena osoba. Vyssie vymenovane veci su prve, ktore treba skusit. Ale ak nepomoze, tak ta psychologicka

enoula
30. jan 2024

https://www.ksebe.sk/
Mozes si dat online sedenie s psychológom, ak sa potrebujes vyrozpravat alebo nejaku radu. Nezávislý clovek vidi veci inak

A sport, rýchla chôdza, beh, na co sa citis. Choď plavat ci na kurz jogy, zumby, kruhovy tréning, hocico, kde si zamakas.
Kup si knihy, predplat netflix/disney.

Drzim palce, je to len obdobie, aj ked je to otrepana fraza, ale je to tak

andreatytler
30. jan 2024

Mne nepomaha fyzicka cinnost alebo aktivita lebo pri nich dokazem mysliet na ine. Hlavne tie co tu radia ze sport a prechadzky v prirode to ja by som pri tom nerobila nic ine iba sa prehrnala v tych zlych myslienkach. Mne pomoze jedinne zamestnat mozog. Vyriesit nejaku ulohu kde sa musim sustredit a mysliet na konkretnu vec. Hladala by som si novu pracu na privyrobenie ale taku o ktorej vies velmi malo, aby si nemohla robit veci zotrvacne. Zaroven budes mat extra peniaze a skusenosti.

tesari
30. jan 2024

Mozno by pomohli prechadzky v prirode ale starostlivost o niekoho - zvieratko

soldi
30. jan 2024

Minule som citala clanok o tetrise. Ze sa pouziva pri ludoch s traumatickymi poruchami. Mozog sa sustredi na hru, ktora je rychla, takze sa musis naplno koncentrovat a oddychne si od obsedantnych myslienok. Mne to pomahalo.

petkazamborska
31. jan 2024

kazdy smutok si musim odzit, aby to prebolelo a mohla si sit dalej , a ked ich mas viacej je to o to narocnejsie ...myslis na tych ludi , skus sa od toho odputat , muzovi odpust , hlavne odpust pre seba ....

a toho mrtveho snaz si vsugerovat ze uz musel ist , niekam odcestovat ...nerozmyslaj nad casom, ktory vam nebol dopriaty... ale spominaj na vsetko co vas spajalo, bud vdacna za ten cas , ktory ste mohli byt spolu , a v srdci ostane navzdy...

viem ze ta teraz dusa velmi boli , ale neboj sa boh o tebe vie , a posle ti nikoho , nieco pri kom pride nova etapa , ci uz je to kamoska, nejake dietatko, alebo aspon zvieratko, sustred sa na ludi v tvojom okoli , mozno nejakych starsich ...srzim ti palce a pomodlim sa za teba ....

vanilka83
31. jan 2024

Mne pomohla len modlitba-vyrozprávať svoje starosti Bohu uľaví sa ti

sofinkasara
31. jan 2024

Ja keď potrebujem "vypnut" od negatívnych myšlienok upratujem. Poriadok v byte, dome poriadok v hlave. A potom príroda, les a čerstvý vzduch. To dodá silu a určite sa zmenia myšlienky. Držím palce