Myšlienky na samovraždu

5. dec 2021

Ahojte, už dlhšiu dobu si hovorím aké by to bolo super ak by som už neexistovala. Nič ma nebaví. Nemám záujem o nič. Idu Vianoce a so mnou to ani nehne. Je mi to fuk. Ani výzdobu a ani stromček sa mi nechcú robiť. Budúcnosť neplánujem. Nevidím ju ružovo. Máma mi hovorí ze som sa veľmi zmenila. Vidí ze nie som v poriadku. Chudák tiež sa trápi. Nie len ja. Je tu nejaký clovek co si prešiel takýmto obdobím?

anonym_11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym_11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym_11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
5. dec 2021

Zivot je dar. Tvoj zivot je darom pre mnohych ludi. Ak by si umrela, vela ludi by sa cely zivot trapilo. Mne sa pred 3 rokmi zabil bratranec. Cela rodina tym trpi a trapi sa. Jeho rodicia a surodenci sa z toho nespamataju nikdy. Mal 16 rokov, vies kolko ludi, kamaratov, spoluziakov, ucitelov, susedov s tym stale zije :( Viem, ze teraz asi tazko hladas perspektivu, pravdepodobne mas depresiu. Skus sa ozvat tu https://ipcko.sk/. Urcite ti pomozu.

pinkgirl
5. dec 2021

Vyhľadaj pomoc. Kľudne zavolaj na linku pomoci, ktorú vedie psychiatrická klinika, prave na to tam sú. To že teraz ten zmysel života nevidíš či nevnímaš, neznamená že sa musí skončiť. Určite je tu pre teba na svete miesto. Rozhovor s niekým bude dobrým začiatkom. Môžeš skúsiť aj knihy, ako 13veci ktoré psychicky silný ľudia nerobia, zaujímavá da ti iny pohľad na svet. Drž sa 🍀☀️

Tu je link kde nájdeš linku dôvery:
https://www.unlp.sk/oddelenie/psychiatricka-kli...

Požiadať o pomoc nie je hanbou, prosím zavolaj 🙂.

3009
6. dec 2021

Smet psychiater.

podmostom
6. dec 2021

Ahoj, pred pár týždňami sa mi zabil kamarát. To je strašná bolesť. Často myslím na to, ako veľmi rada by som mu pomohla, len keby som tušila ako sa trápi.. Prosím, skús sa o tom porozprávať s priateľmi alebo niekym blízkym. Ak nepomôže, vyskúšaj zavolať na linky pomoci. Jeden veľký čierny mrak v tvojom živote neznamená, že po ňom nevyjde slnko 😉

malinka158
6. dec 2021

Pravdepodobne si upadla do depresie. Vyhladaj odbornika psychiater alebo psycholog. Nieje to ziadna hanba. Nepises ci mas partnera, deti... no znysel zivota sa vzdy najde. Teraz v tychto korona casos a lockdawnoch to fakt nieje lahke, no skus kazdy den urobit nieco, co by ta aspon trosku urobilo stastnou 😊 napr.sport, kazdy den prechadzka v prirode, telefonat s kamoskou, stretnutie s mamou, kup si novu kozmetiku alebo nieco po com dlho tuzis...
Skus patrat kedy tieto myslienky zacali, nejaky negativny zazitok v zivote? Trauma?...Hlavne to nedrz v sebe, hovor o tom co ta trapi, ulavi sa tebe aj tvojej dusi ❤ prajem ti vela sil

polovnicka92
6. dec 2021

Ahoj, nieco musi byť spúšťač tychto Tvojich myslienok, mysli na to, ze všetko ma riešenie