Čo s chlapom ktorý si nikdy neprizná chybu?

jakavi
28. nov 2011

zacínam byt zufala mam chlapa ktory si nikdy neprozna chybu aj ked nieco spraví a je na vine on stale to pretocí a skoncím najhorsia ja v jednom kuse argumentuje tak ze vinu zvalí na mna NIKDY NEPOVIE PREPAC ja uz nemam slov neviem sa branit to su vsetci chlapi takyto ci len ja uz niesom normalna?

nice202
28. nov 2011

@jakavi aj moj je taky, vacsinou pridem ja a poviem prepac.

jakavi
autor
28. nov 2011

ale ja mu nemam zaco povedat prepac keby som nieco spravila a som si vedoma viny tak nemam problem no vcer asme sa tak pochytili urobil to zle on a ajh tak to zvalil na mna ja uz tomu nechapem

vefi89
28. nov 2011

@jakavi môj povie prepáč aj za mňa 😀 😀

berus222
28. nov 2011

@jakavi ani moj mi nepovie prepac. vzdy ked sa nieco stane, tak sa ma "opyta" takym uzasnym tonom v hlase: a co si myslis, ze som to chcel? tak mu vzdy poviem, ze take prepac by sa teraz hodilo a on zase tym tonom: tak prepac! a ked povie tak prepac, tak ho poslem s tym jeho tak prepac niekam a mame na cas doma bozske ticho. zakial to nemysli vazne, nemame sa o com bavit

evka4
28. nov 2011

@jakavi s tym, ze sa v tomto ohlade nejako zmeni, asi nerataj. ak k tomu nebol vedeny a je prilis hrdy, tak sa uprimneho prepac z jeho ust tak skoro asi nedozijes... niektorym ludom asi robi dobre, ked takto ublizuju svojim blizkym... moj otec je taky isty, nedokaze si priznat chybu, ustupit ci ospravedlnit sa. mama to s nim sice vydrzala uz vyse 30 rokov... ale je to pre nu tazke a radsej za nim ide sama, aj ked vie, ze chybu nespravila... skusala neustupit, ale viedlo to len k tichej domacnosti a nejakeho prepac sa nedockala...
urcite by som necakala, ze sa to zmeni...

jakavi
autor
28. nov 2011

@berus222 on to prepac nepovie aj ked mu ja poviem stylom ze preco nedokaze povedat prepac nepovie nic a furt bude piskovat len ze to ja som bola na vine 😠 😠 😠 aj ked som fakt nebola

jakavi
autor
28. nov 2011

@evka4 si ma nepotesila ale je to otrasne a zacínam to nenavidiet cím dalej tym viacej moji synovia s tym problem nemaju vzdy pridu ku mne a niekedy s placom povedia prepac mamicka uz to neurobím nechcem aby mm plakal ale len aby si priznal konecne ze na vine je on 😠

kata13
28. nov 2011

ja mam tiez takeho doma...uz som si pomaly zvykla, aj ked niekedy mi to robi riadne nervy 😒 ale zaujimave, ze ked ma trosku vypite si vie priznat vsetky tieto chyby a ze je tvrdohlavy a musi mat vzdy pravdu...a snazi sa, nezabudne dodat 😀 ale ked pride k hadke kvoli niecomu samozrejme sme tam kde sme boli, vacsinou si to vie priznat ked to z nas trosku ochladne a pekne sa o tom rozpravame...vtedy ked mu poviem ci si je vedomi, ze je to jeho chyba, tak to prizna...aspon to tak vyzera 😅

maminuska
28. nov 2011

@jakavi a prečo sa nechávaš vtiahnut do tej jeho hry.
Stačí povedat , bola to tvoja chyba a posral si to na plnej čiare, bodka. Potom nereagovať.
Vynucovat si po niekom prepáč ... nuž ten človek ti to zrovna nepovie aj keby si mu na krk stupila.
Ja to tak poviem aj teraz manželovi, nevravím že uplne pragmaticky, je tam aj kus emocii 😀 a potom ešte poviem : " a týmto je to pre mna ukončená kapitola." trápit ho argumetnami som skušala, ale viedlo to len k frustrácii z obidvoch strán u mna v tom že on nechápal že čo urobil a ja zasa že mu to nedokážem vysvetliť. A po čase prišiel a povedal prepáč, ale sám od seba , to ked mu to dockvaklo no a ked mu to nedocvaklo tak som to nechala tak. 🙂

evka4
28. nov 2011

@jakavi vies, mozno vy budete ta svetla vynimka a tento problem sa vyriesi k tvojej spokojnosti. ale...to strasne zavisi od toho, aku povahu mas aj ty. lebo ak si taky dobrak, milujes svojho manzela a nechcela by si o neho prist a tvoj manzel to vie, tak to je jeden zacarovany kruh. ono je to vsetko strasne individualne. ja by som po skusenosti s mojim otcom takeho partnera nedokazala akceptovat. lenze ja som v tomto tiez tvrda povaha.
ak si manzel nevstupi do svedomia a ty ho mas privelmi rada na to, aby si ho pre toto dokazala opustit, tak si na to vytvor asi nejaky blok, lebo inak ta to bude len stvat a v konecnom dosledku budes nestastna a nic sa nevyriesi...

annaopialova
28. nov 2011

ahojte baby pozeram a vidim ze pomaly ale isto gavaliery vymieraju moj manzel patri k tym co vzdy pride a povie prepac len vasi chlapi si zacinaju zvykat na to ze prave vy pridete a poviete prepac co s takym chlapom ked clovek lubi tak vsetko vie prepacit ale dokedy

vodnarky
28. nov 2011

@vefi89 -aj ten moj.. 😀

katecameron
30. nov 2011

takych nas je tu viac zialbohu 😖

mery.maja
2. dec 2011

Ojojoj moj muz za 6 rokov mi nepovedal ani raz prepac tak naozaj uprimne....a tak neuprimne len pomedzi zuby asi vsehovsudy 3krat-az som to nepovedala aj moc 😀 Chapem ta mna to tiez stve ked aj chybu co spravi on nakoniec otoci tak ze som to urobila ja a ze je to moja vina a v konecnom dosledku cely nas zivot on je ten dobry a ja ta zla 🙄 🤐 obcas to neriesim,obcas vybuchnem ked uz je toho vela,obcas ignorujem sak co ine mi uz ostava....je to tazke a ked si predstavim ze to bude cely zivot 🤐 🙄 😖 no skoda reci

lucka1987
2. dec 2011

aj moj ma so slovkom prepac problem... ale pride za mnou a zacne hovorit story o tom ako sa snazi a ja neviem co , a za to ho chvalim.. mam uzasneho muza.... ale niekedy je aj v tej najharmonickejsej rodine nejaka hadka... a ked mm vie ze mam pravdu ja alebo ma z niecoho nepravom obvini tak pride ku mne a zacne sa liskat a pekne mi hovorit.. a ze : ja ťa strašne love ty moja mudrana" alebo mi povie ze mam pravdu.. a podobne... ale slovo prepac sa v jeho slovniku nenachadza ( okrem sms.. to pouzivat vie.... ale do oci je to horsie)

rora
4. dec 2011

@jakavi tak to ako keby som pisala ja ten prispevok, u nas to bolo tiez tak. svoju vinu, svoje chyby dokonale pretocil a vsetko znelo az tak ze ja som to spravila. s takym chlapom sa neda nic spravit, taki sa uz nezmenia. bud to budes prehliadat, alebo ta to zacne tak rozozierat az to nevydrzis. ja som nevydrzala.

zukna
5. dec 2011

Ahoj. Ja som sa s takym chlapom rozviedla...Uzasna ulava... 🙂

tomi16
30. máj 2014

jakavi .. to ja mam doma to iste

mapino777
12. mar 2018

žiaden extrém nie je správny. Ja mám doma chlapa, ktorý slovo prepáč,odpusť používa neustále, aby sa ďalej neviedla žiadna diskusia. Žiaden problém sa nám takto nikdy nevyrieši, lebo stále si robí čo chce. Povie prepáč, odpusť a o chvíľu opäť žije vo svojom svete. Ved čo, existujú tie slová, ktoré ho za všetko ospravedlnia. A to je tiež tragédia žiť takto. Z týchto slov mám už osypky.

slovakboy
15. aug 2022

@jakavi je to človek ktorý nevie prebrať zodpovednosť. Ono sa mu to vypomstí.

micusa2222
24. jan 2024

@jakavi nezmeniš..moja sestra má doma niečo podobné, buď si zvykneš alebo....

mooonika1975
24. jan 2024

@jakavi sú taki, tu ti sice napišu len také, čo majú kvety každý deň na stole po každej hádke, ktorú vlastne ani nemajú. Sú taki, mám takého doma, do krvi by som sa mohla hádať, máť dvesto dôkazov, ale neprizná chybu. Prepáč povie, ale po " pomaly . súdnom pojednávani .... to si môže nechať, o to potom už nestojim vôbec.