Čo s mamou po smrti sestry?

cruz741
13. okt 2016

Baby čo ste si podobným prešli,ako to bolo u Vás?Zomrela mi sestra.Bola slobodná, žila s mamou.Neviem si predstaviť ,že mama teraz ostane v tom byte sama,nakoľko sestra zomrela tam..Lanárime ju s bratom buď ku mne,alebo k nemu..Najprv chcela,ale teraz si to rozmyslela,ze ostane..Som tu teraz s detmi pri nej,ale je nám tu tesno a doma maju deti škôlku atd..Srdce mi puká keď si ju tam predstavim samu a navyše sa bližia Dušičky.. ☹

janinah
13. okt 2016

Mama nie je sebestačná?Lebo ak je,tak ju nechaj žiť jej život v jej prostredí a telefonuj,navštevuj čo najviac,striedajte sa s bratom.

evita_g
13. okt 2016

Pokiaľ je mama zdravá a samostatná (netreba sa o ňu starať), nenútila by som ju sťahovať sa. Len ju častejšie navštevujte, aby ste včas postrehli, keby sa začala opúšťať a trúchlila by viac, ako je normálne. Smútiť je v pohode, je to úplne prirodzené, ale človek sa po istom čase jednoducho musí zmieriť so smrťou blízkeho. Moja mama si takto "uhnala" Alzheimera. Nedokázala sa zmieriť so smrťou otca, stratila zmysel života a veľmi rýchlo jej prepukla táto hnusná choroba ☹

glorikarebeka
13. okt 2016

@cruz741 presne ako radila
@evita_g neviem kolko ma mama rokov,chapem ta je to mama,ale aj ty si mama a deti nemozes stale stahovat raz u mamy a raz doma a chapem aj mamu,ze nechce ist,starsi ludia nechcu ist z domu

pribinak
13. okt 2016

Mozno by mamu potešil psík

Ako píšu baby, ak je sebestačná, tak ju neprehovaraj, aby sa sťahovala
Ona potrebuje smútiť a posunie sa dalej ked bude to najhoršie prebolí

andreasorocinova
13. okt 2016

@cruz741 och je to asi to najhorsie co sa moze matke stat ale zivot je nepredvidatelny a urcite by som maminu nenutila ist niekam inam. Ma tam spomienky je to jej domov. Asi by som ju len castejsie navstevovala a kontaktovala ju ako pisu dievcata. Maminu budes pocut kazdy den a mozes ju pozvat na vikend k vam aby sa odreagovala.

jeennyv
13. okt 2016

@cruz741 neda sa poradit nic ine ako poradili baby, neviem v akom veku je mamina ale vo vseobecnosti ci uz starsi ludia alebo celkovo ludia su jednoducho zvyknuti vo svojom a tazko ich prehovarat na nieco ine, plus v novom prostredi sa s tazkymi zivotnymi situaciami vyrovnavaju este horsie...mozes telefonovat, pripadne poprosit nejaku susedu, kamaratku co ma ak ma, aby s nou tiez pokecala, hodila na nu ocko.....nas znamy to tak robil, dal susedke vzdy nejaku kavicku alebo nieco,aby dozrela pripadne...

cruz741
autor
13. okt 2016

Ďakujem za rady..Mamka má 72 rokov..,je úplne sebestačná,po sestre jej ostal malý yorkshire,takže snáď to nejako prebolí..Som od nej 3 hod..cesty,mrzí ma že nie som aspon trocha bližšie..Ale možno to len ha vidím jej budúcnosť v čiernych farbách..

andreasorocinova
13. okt 2016

@cruz741 ja si myslim ze dajte mamine cas ak je to cerstve. Casom uvidite. Psik je urcite pomoze a domace prostredie tiez. Ci bude doma alebo u vas tak na svoju dceru nezabudne nikdy.

lija22
14. okt 2016

@cruz741 uprimnu sustrast.Co sa stalo sestre? Mozno zobrat ju ku vam na par dni a nech uvidi. Ale pravdepodobne sa bude tesit domov.