Čo s otravnými susedmi v paneláku?

peta1510
15. júl 2008

Ahojte maminky-nemaminky!
Neviem,ci zakladam novu temu,snad...Mate aj vy podobne skusenosti so susedmi,ze vam otravuju zivot?My mame takych nad sebou. 3 decka-chalani,total divocina,dupancovanie,trieskanie,uz mam z toho nervy.
Co s tym?

depecko
30. júl 2008

..ešte k dupajúcim susedom..keď sme teraz prerábali byt dali sme na strop Nobasil-malo to byť na odhlučnenie vyvalili sme za to 5.tis...a účinok žiadny...všetko počuť ako aj bolo a asi aj viac,lebo svokrovci dávali dlažbu do kuchyne aj do chodby..tak na to keď im niečo spadne...dovi dopo 😀

milhaus
30. júl 2008

nasi susedia akoby im všetko padalo len večer a dupocu a behaju tam aj do jedenastej večer, akoby nemali rodičov cez vikend doma

womenne
30. júl 2008

Ako vas tu tak čitavam a po terajšich skusenostiach s mojim susedami som štastnaže som pustila od kupy bytu a radšej budemestavat.To je važne tak všetko počut ajv panelakoch?Ja ked som byvala v BB tak som nič nepočula iba ked som bola v kupelke a nad nami sa kupali alebo splachli WC iba vtedy.Teraz byvame v novostavbe a snažili sa asi čo najviac ušetrit tak su tu take tenke steny ako v dome priečky prosto počuješ všetko aj normalny rozhovor 😠 no ma to vyhodu počula som susedku ako ma ohovara 😠 😠 😀 že sa stale na nich stažujem že su hlučny a le oni važne su.Ma niekto zvas zaizolovane steny polystyrenom?myslite nže to trošku pomože?

peta1510
autor
31. júl 2008

Ludia,mna uz asi slak trafi!Dnes uplna parada,susedia z vedlajsieho vchodu,s ktorymi mame spolocne steny kuchyn vrtali a prevrtali sa nam do kuchyne???!!!Diera,vypadnuta omietka za past a ked sme tam boli,stara drza,inak hrozna sedlana, styri zimy vychodene,na otazku,co preboha robia,ako vrtaju,ze sa nam prevrtali do kuchyne,ona vyziapla z kuchyne,ze nebav sa s nou a zatvorili dvere!My nova kuchyna,je to mozne?Naviac ma stve to jednanie,to je sila,tak niekomu prevrtam kuchynu a ziadne pardon??? ☹ 😠

womenne
31. júl 2008

peta to fakt?ja by som ju cez tu dieru za krk chytela mrcha jedna.a teraz čo?

skolara
31. júl 2008

Peta to co vrtali so zbijackou 😖 😒 No najhorsi je ten pristup debili. To co su za ludia??????? 😲 😅 🙄

peta1510
autor
31. júl 2008

Ved prave,aj mamina sa pytala,cim to vrtaju 😠 My sme tiez osadzali novu kuchynu a k nikomu sme sa neprevrtali!Oni su uplni sedlaci,nevychovanci.Ked zila s muzom,bol to ozran,ktory vkuse robil hluk,potom sa rozviedli,zasrani prisiel do puberty a pustal hudbu,taku fasisticku,to sme sa tiez nastazovali,teraz nedavno isliel na svojej skodovke,samozrejme mal vypite a napalil do zaparkovaneho(!) auta a arogantny pristup aj vtedy no a teraz zas toto.Ona ,te jeho mamka,je fakt uplne sedlana a to urazam sedlakov...No co by ste robili??Dam to opravit firme a ucet jej poslem

ma_se
2. aug 2008

peta,no u nas sa nic nezmenilo len hadam to,ze ignoracia na nu zabrala,ale v tom zlom slova zmysle...teraz robi zo seba dolezitu...a zabudla kolko zla narobila za tie roky...:0((((..........pekny den ti prajem...

ma_se
2. aug 2008

musela asi nieco pocut,alebo hadam cita aj modreho konika...na jednu mladu mamicku som tu uz narazila z nasho vchodu...a ta byva prave o poschodie nizsie,a prave im sa snazia dokazat,ze ja im zmatam bordel na schody dole...no ale,mne to je jedno ja mam ciste svedomie,ja poctivo robim poriadky na chodbe...

bambulka82
2. aug 2008

ahojte..my mame tiez super susedov..byvaju pod nami.
synovi (asi 16-17r.) kupili pred 2 rokmi na Vianoce elektricku gitaru..a kedze byvame v panelaku, viete si predstavit, ako super tu pocut tie jeho metalove koncerty 😀 😀
uz som mu vela krat bola buchat a zvonit, nech laskavo prestane, ale uz sa citim niekedy az trapne, pretoze len ja tam stale chodim..nikomu inemu to z vchodu asi nevadi 😒 😒
a ked sa stretneme, tak ma ani nepozdravia..no neviem, mozno sme s manzelom nejaki divni, ked nam vadia 2-3 hodinove koncerty na elektrickej gitare 😝 😝

ma_se
2. aug 2008

...asi nemate cit pre hudbu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ma_se
2. aug 2008

bambulka,nie ja ta chapem,mne vadilo aj ked syn si pustal svoju muziku naplno,stale som nadavala,lebo nezijeme v panelaku len mi,ale aj iny...lenze ked som mu povedala,aby to stisil,alebo nieco ine aby nerobil,tak mi odpovedal...A ONI MOZU... a bolo vyjednano....no kazdy sme iny... 😉

tweetinkapp
2. aug 2008

Ja ani tak nemam problem s hlucnymi susedmi, kedze vsade navokol byvaju sami patdesiatnici. Mna skor pohorsuje to ohovaranie zo strany susedov. Mame tu taky "klub nezamestnanych", ktori presedia cely den na lavicke pred bytovkou a len ohovaraju. Najlepsie je to pozorovatelne z balkona...rozpravaju sa naplno a ked ide niekto okolo...stichnu a len otacaju hlavu za nim...a hned ako zabuchne vchodove dvere, tak uz ho naplno rozoberaju. Ked odomykam vchodove dvere a vidim v odraze skla tie ksichty, tak mi je zle.....niekedy v lete ani nemam chut ist von, lebo sa bojim, ze sa mi stane z oci....a tak radsej pockam do vecera, kym zlezu z lavicky. ☹

ma_se
2. aug 2008

no to ohovaranie je aj u nas...toto je vsade a nemusia byt ani nezamestany...kazdy sa stara o druheho a nie o seba...ale to je vsade,vsade,vsade....ci sa byva v panelaku ci v rod.dome...v praci atd.

bambulka82
2. aug 2008

aj u nas mame takych..ale nie su to nezamestnani, ale dochodcovia 😀 😀 😀

ma_se: asi fakt nemame cit pre hudbu..ale sme sa s manzelom rozpravali, ze deti prihlasime asi na klavir a cely den budeme pustat len Mozarta 😀 😀 😀 😀

ma_se
2. aug 2008

bude tam u vas v panelaku pekny koncert... 😀 😀 😀 😀 😀

hubka
2. aug 2008

Ahoj peta, ako ta stena, ste cez vikend lepili?? 😀 Mrzi ma to, ale nasralo by ma to riadne, ja cely tyzden relativny klud az na par dupancov v spalni, prave vzdy, ked uspavam maleho, ale kedze bolo pekne tak sme boli von, az na toto prehankove pocasie

Bambulka, radsej by som mala vo vchode geriatriu ako pubertakov, ktori dupu, trieskaju dvermi, vypekaju hudbu apod....paprdovia sice ohovaraju, ale nie su az tak hlucni 🙂

peta1510
autor
3. aug 2008

Cau hubka,tak este sme nelepili,zasran tvrdil,ze to pride opravit-co by som si aj tak nedala,mantakovi.No som stale vytocena tiez,stve ma hlavne ten pristup,az ma to fascinuje,ze niekto ani nezabuci a este je arogantny...Ide ma porantat!
A presne ako vravis,sto krat radsej by som mala v bytovke dochodcov ako takuto nevychovanu zberbu!Nech si len ohovaraju,ved co uz len maju cely den robit?! 😀 Ved my budeme taki isti 😀 😀

hubka
3. aug 2008

Taka, tak...moja rec...aj my na dochodku uz len z tej nudy budeme vseeetko komentovat haha

peta1510
autor
3. aug 2008

hubka,my by sme mali byvat v rovnakom vchode 😉 inak,davno sa neozvala skolara🙂 halooooo🙂

womenne
4. aug 2008

Ahojte baby kde ste?alebo vas začali susedia posluchat a naraz všetci stichli? 😀 tak mne sa dnes vratili s dovolenky a nadherne kričia a buchaju ☹ rozmyšlam kde dam zajtra deti spat 😠 som volala drahemu a zajtra idem na urad pre povolenie či to možem nejak odizolovat.A chcem sa spytat použil niekto vatu na priečky,teraz som zabudla nazov ale manžel mi hovorel že je to tvrdena a na to idenejaka sietka a malba že to pomože nema to niekto z vas spravene alebo čomi poradite?ja to do leta nevydržim 🙄

hubka
4. aug 2008

Womenne, vobec neporadim, ja som vravela MM, nech odizoluje strop, lebo ten dupot je otrasny, ozyva sa to akopv jaskyni a on nato:teraz???ked sme to vymalovali a dali nove stierky???-byvame tu 2 roky, cize som bola odpalena...

inak dnes klud, bo som bola cely den mimo a vecer je nejak podozrivo ticho, aj vikend bol fajn???asi je to tym teplom a dupaci sa chodia vencit haha 😀

skolara je asi busy... 🙂

peta1510
autor
5. aug 2008

Womenne,vy sa stahujete,tak to by som skakala stastim...
Ti nasi susedia sa tiez vratili,boli "az" vikend prec,ale isto sa nahlili,lebo ta psychopatka nad nami je chora z deciek a svagrinej sa narodilo tretie dieta,tak uz sa vo velkom stara o vsetky 😠 A co ma na tom brutalne vytaca je to,ze ked som ja prisla z porodnice,bola som ju 2x prosit,aby boli tichsie,ze som hrozne unavena,nie,ona najust dovliekla tieto dve a mala som po spani a oddychu a zrazu si ta jej svagrina nebodaj potrebuje oddychnut?No len nech ju stretnem,jej poviem,nech sa nad sebou zamysli.
Inak,vcera tu niekto o 23hod pribijal velice nieco do steny,idealny cas,ze?
A Womenne,s tym odizolovanim vobec nemam skusenosti a ja sm skeptik,neverim,ze to nejak pomoze... ☹

womenne
5. aug 2008

peta 1510 maly by sme sa cez leto sice sme ešte nezačali ale na kluč to netrva dlho,už len čakame na vyjadrenie banky a na pana od ktoreho chceme kupit pozemok je v Francuzsku pride12.Moj je stavebny technik povedal že by to malo stlmit,nie uplne ale aj trochu pomože.Ved mi sa nemožeme ani normalne porozpravat aby to nepočuli susedia,potom vedia o všetkom minule mi suseda povedala niečo o čom som večer predtym hovorela normalnym hlasom manželovi do telefona a ja vyblikana na nu kukam.Nechapem ako mohli spravit take tenke priečky 🙄

peta1510
autor
5. aug 2008

No Womenne,tenke steny mi ani nespominaj!Ked sa tamti k nam prevrtali,to bola vraj stena desina,max.15!Tak potom sa niet co cudovat,ze vsetko pocut 😠
A Womenne,ak sa smiem spytat,staviate na kluc klasicky tehlovy alebo montovany?

peta1510
autor
5. aug 2008

Haloo,baby,no kde ste?Dnes ziadne stazovacky? 😅

vinka
5. aug 2008

Jaj tak to sa aj ja môžem k vám pridat.Mimáme problémov viac jak dost zo susedmi z vedlajšieho vchodu.Máme spoločné priestory v ich vchode(bohužial)a nechcú mi tam dovolit odkladat bycikle.Takže mám v byte 3 bycikle a kočiar juj ale sa hnevám.Jednoducho si to tam jedna suseda uzamkla jednu miestnost sú 3 a hotovo.Ty sa staraj kde dáš bycikle.žiadne pochopenie nič.Ignorujú schôdze no nepohnem sa 😠

peta1510
autor
5. aug 2008

Aaaa,novy clen,vitaj 😉
A ta pani si tie priestory plati alebo co?Ved ked su to raz spolocne priestory,tak su spolocne...Ja by som si ten bycikel uzamkla pred dvere do tej miestnosti,alebo rovno pred jej.Informuj sa na bytovom druzstve,ked schodze su nanic.

vinka
5. aug 2008

Jaj Peta1510 nedostanem sa tam do vchodu.Lebo si vymenili dvere za plastové a nepustia nás tam lebo im ich môžeme zničit 😕 A bytový podnik má zriadit v septembry schôdzu lebo právnicka na bytovom povedala,že neexistuje,že sa nedokážu ludia kôli priestorom dohodnút.Mi sme niekedy v dávnej minulosti mali pivnice prepojené a tak sa chodilo aj do tých priestorov.Niekto to dal pred 30 rokmy zamurovat a teraz nechcú povolit ani toto odstránit lebo nám vlhnú pivnice a tým si pustia vodu do pivnic.Ani na voz ani z voza 😠 😠 😠

peta1510
autor
5. aug 2008

A vo vasom vchode nie je ziadna miestnost na odkladanie?Ved to byva v kazdom vchode,nie?