Čo sa oplatí kúpiť v Rakúsku?

22. jan 2022

Čo sa oplatí cenovo aj kvalitatívne kúpiť v AT z potravín,prip.drogerie ( prach na pranie napr...). Aká značka?

tramtada31
23. jan 2022

@lienkashoppingqueen netvrdím, že sú lacne, ale určitý sortiment(v podstate všetky biopotraviny) sú lacnejšie ako na SK. Ale čo je môj spotrebiteľský kos, tak nemôžem povedat, že by tie vyrobky isli nejak výrazne hore(všimla som si asi na 2-3 položkách, že isli o 10-20 centov hore), pri ostatných je cena stále rovnaka. Nechodím ani do Hofera, ani Sparu, sú mi najmenej sympaticke/prehľadne zo všetkých reťazcov a nemajú tam to, čo hľadám.
A Ano, staty sa finančne vyplute, zrejme aj urokove sadzby hypoték pôjdu hore ako reakcia na infláciu a pocítime to žiaľ všetci.

lopka1313
23. jan 2022

Pracujem v BA a byvam v Kittsee. Za mna sa oplati len minimum veci. Je pravda, ze mam priemerny slovensky plat uz aj s premiami, ale vacsinu nakupov robim na Slovensku. Tu v AT sa oplati len par letakovych veci (tento vikend sa mi oplatilo rastlinne mlieko a dzusy z hofera), ale napr. nutela (ked je v akcii, alebo mam 25 perc nalepku z billa) alebo kinder maxi king su tu ovela lacnejsie aj bezne. Inak fakt, len ak je nieco v letaku a velakrat ani to nie... Kvalita neviem, asi su lepsie, ale nie som schopna dat ovela vyssie ceny za maso, mlieko, pecivo a zeleninu, aj napriek mozno lepsej kvalite. Inak prasok Omo kupujem znamej a ked maju 100 davkovy za 15 eur (obcas menej v akcii), tak mi to pride dost, kupujem z lidl ich formil a ten 100 davkovy raz za cas vyjde na 7. Inej kolegyni zas kupujem v hoferi ich znacku, ta vyjde lacno, mozno na nu v buducnosti tiez prejdem. Avivaz nekupujem. Ale taky hofer je fajn, tak zvyknem kupovat veci pod ich znackami. Este mam rada aj penny a lidl. A action je paradny na vsetko, ale to je skor styl obchodu ako pepco/tedi, ale lacnejsi. Billa a spar a muller mi pridu drahsie, ako som zvyknuta, ale to je mozno len moj osobny nazor. V Bipe som bola 2x, ale tym, ze drogeriu a kozmentiku kupujem minimalne, tak som tam nemala co kupit...

Inak som videla v hoferi aj v lidli lacnejsie cestoviny, maju 1kg balenia, ale zas bezne cestoviny ja nekupujem a po svojich specialnych pozeram kade tade...

autor
23. jan 2022

Ešte by ma zaujímalo či napr.tie pracie prášky rovnakej značky v AT a na SK sú rôznej kvality? Napr.ten Persil alebo Omo. Je to možné,že ten istý tovar je tam kvalitnejší?

malinka158
23. jan 2022

Mama si nosi praci prach z nemecka a hovori ze je rozdiel. Kupuje persil alebo lenor

lienkashoppingqueen
23. jan 2022

Davali to aj v telke, vyrobca vtedy zahlasil, ze u nas su ine flaky, preto ine zlozenie.🙄🤦🏼‍♀️ Takze ano prachy na pranie maju rozdielne zlozenie na SK a AT. Total verarsche!

tramtada31
23. jan 2022

Nám na univerzitu došla prednášať jedna pani z nadnárodnej spoločnosti, ktorá žila vo Viedni a tiež povedala, že pre rôzne trhy sú rôzne vyrobky vraj kvôli rôznej kvalite vody😀 ale to je aj čo sa týka detskych produktov. Napr hipp. Tie, ktoré sa predávajú v at sú kvalitnejšie než tie z CR, ktoré sa predávajú na sk.

osky
24. jan 2022

@tramtada31 ved ok,suhlasim,ale mala si to hned napisat takto.
Lebo ty spominas ceny v akcii,nie plne ceny...
A treba napisat-lacnejsie,nie lacne.
V mnohych pripadoch na Slovensku su drahsie bio veci ako tu v at.
Ale zasa,je to ten bludny kruh.
Tu je väcsi dopyt,ktory stale stupa.preto ceny nemusia stupat tak rapidne.
Ale zasa si pozri:
V Bille 1 kg ja natürlich Parboild stoji uz skoro 4 eura.to je strasne vela.
Nekupim ju ani s tymi nalepkami,nakolko v Spari ma 1kg takej bio ryze vyjde na cca 2,40 a v hoferi podobne.
Lidl nemam okukany a do peny chodim malo...
Ja natürlich jablka su drahe,maslo,malicky 200g emental 2,30....ved to nie je lacne.
A v napr.v Dennse su lacne akurat veci s ich znackou.
Inak drazoba,hoci zasa,casto lacnejsie ako na slovensku...
Ale ako vidis,ja mam prehlad,pretoze to kupujem.aj za tie ceny...
Jasne,ked hodia akciu alebo mas zlavove kupony,nalepky ..vsetko sa viac oplati..
A zasa ja bio natürlich je urcite kvalitou trochu inde ako nova bio billova znacka...
Ale celkovo teraz islo vsetko hore,nielen bio.
Bude to asi este zaujimave 😪