Čo si mám dať na malú ranku na vagíne?

sarah_sarah
23. okt 2019

dobrý deň, pred asi 3 dňami som si našla pri klitorise na lavo malú ranku, nevyzerá že by sa nejako hojila, neviem ani ci sa tam môže spraviť chrasta alebo tak, ale viac menej to je asi otvorené, netečie z toho krv, je to len stále mokvavé? mokré proste z toho ze je to otvorené asi nič sa nejako s tým nedeje len to štípe niekedy a keď si to umývam vodou alebo dávam na to nejaký krém, mám 17 a leen trochu panikárim tak sem píšem či sa niekomu nestalo niečo podobné, ranka je vážne malá asi tak 3 mm x 2mm

katarinka89
24. okt 2019

@sarah_sarah A čo také ako gynekológ? Záleží od toho- či sa ti to stalo mechanicky alebo z ničoho nič samovoľne.

kotulicek
24. okt 2019

@sarah_sarah som potom čítala že to spôsobuje nejaká neliečená infekcia zápal alebo dačo také sa ti to samé zahojí ..... Ale ku ginekoloficke by si mohla ísť stým nech si akú masť alebo čo

0hena0
24. okt 2019

@sarah_sarah pri otvorenej ranke by som nic nedavala, aby nezacalo hnisat. Mat to v suchom prostredi. Ranka sa sama postupne uzavrie ale sledovat. Pripadne navstivit gynekologa. Si myslim ja.

kukulienkadomaca
24. okt 2019

@sarah_sarah urcite odporucam navstivit gyno. ta ti povie isto co to moze byt spravi dake testy...nastavi liecbu

lsimo
24. okt 2019

@sarah_sarah choď radšej na gyn a nedávaj si tam žiadne mastičky, pretože vagína ako taká je citlivá na všetko čo na ňu nepatri :/ Nemôžeš to mať zo žiletky alebo tak? Neregistruješ, že si sa mohla porezať?

gabika0825
24. okt 2019

Podľa mňa si sa iba normálne porezala pri holení a teraz si si nejak uvedomila že tam je nejaká ranka. Ak to nevyzerá ako nejaká vyrážka alebo tak, tak by som to nejak neriešila keď ti to nerobí žiadne problémy. Mne sa raz tiež podarilo pri tých miestach porezať a štípalo ma to po holení a potom už nič čiže ja si myslím že to je z toho... ak by to ale do týždna neprešlo, určite ísť ku gyn... a nechápem komentár že to je z neliečenej infekcie ... to je dobrá blbosť

annadan
24. okt 2019

a nemohla si sa pri holení poraniť? ako záleží, či ťa to bolí alebo nie. ak nie, tak by som tomu dala ešte čas, pokiaľ ti to nejak nehnisá. no ak ti to robí až taký veľký stres, tak smer gynekológ

momi1_1
24. okt 2019

Tiež sa mi zdá, že to je pri holehní, mne sa to stáva vždy keď dám novú hlavu na strojček, lebo je ostrý a omylom sa porežem, neriešila by som, nič si tam nedávaj ak sa bojíš choď ku gyn.

sarah_sarah
autor
24. okt 2019

nebolo to po holení, najprv som si myslela ze to bolo možno od nechta alebo tak od priateľa ale teraz už si ani to nemyslím a nasla som si aj druhé také niečo je to proste nejaká mokvavá malá ranka a neviem vôbec čo s tým, na budúci týždeň mam ist k priateľovi cez prázdniny celé a chceli sme si spraviť pekný víkend a niekam ísť ale neviem ani či môžem mať sex, neviem čo to je vôbec samo sa to nejako objavilo

sarah_sarah
autor
24. okt 2019

snažím sa to stále čistiť a nejako dezinfikovavat aj ked to vtedy strasne štípe, aby sa do toho nedostala nejaká infekcia

sarah_sarah
autor
24. okt 2019

a volala som gynekológovi a má voľný termín až v novembri a to je za dlho potrebovala by som teraz..

sarah_sarah
autor
24. okt 2019

okolo toho to mám asi aj trošku napuchnute ale vazne trochu a červené

blankaj
24. okt 2019

Ak ti "ranky" pribudaju, tak to môže byt aj genitalny herpes..

kotulicek
24. okt 2019

@sarah_sarah alone povedz ginde ze to je akutne musi ta skor zobrat

somktosom84
25. okt 2019

@sarah_sarah býva to pri infekcii,mykoze.mozes skúsiť canesten krém,pár dni.

ivetulienka33
25. okt 2019

Ak ťa nezoberie gynekológ skoč na kožné. Môže to byť čokoľvek, od nezávažných vecí, ale môže to byť aj syfilis- tzv.ulcus molle, ťažko z tvojho opisu usúdiť. Neuspokojila by som sa ani s tým, keď to neskôr samé zmizne. Dožaduj sa v každom prípade vyšetrenia, robia sa krvné testy... Je toho teraz veľa.... V každom prípade by som neriešila tieto veci na koni ale išla za odborníkom.