Čo si obliekate k Štedrovečernému stolu?

lyongirl
18. dec 2009

Ahojte, ak tu náhodou takáto téma je, tak sa vopred ospravedlňujem 😉

Možno znie táto otázka blbo, alebo je celá téma blbosť, ale zaujímalo by ma, či riešite, čo si oblečiete a či je to nejaké extra špeci oblečko pre tento deň, alebo si kupujete niečo nové atď.

Ide totiž o to, že ja som max športový tip. Môj šatník obsahuje rifle, mikiny a dokopy nič elegantné. Ak sa tam niečo elegantné aj nájde, tak je to staré, nemoderné a možno už aj malé. Odkedy sú deti, tak všetko kupujem tak, aby som to znosila a aby som sa cítila pohodlne. Dvoje Vianoce som bola aj tehotná, tak som to nejako neriešila a teraz zisťujem, že si nemám čo obliecť, pretože to elegantné čo mám je, ako som písala buď nemoderné, alebo to neoblečiem, alebo som to už mala 100x a ja neviem čo na seba. Mám dilemu, či si niečo kúpiť a potom to mať zvyšok roka v skrini, alebo sa vykašlať na to a obliecť si to, v čom mi je pohodlne, len to by boli rifle 😒
Na Štedrý deň chodíme navyše k svokrovcom, majú taký zvyk, že si k nim prídeme pre darčeky aj my aj švagrovci, všetci majú sukne a nohavice a ja by som tam bola v rifliach? Bolo by to čudné...

Tak ma milé mamičky aj nemamičky zaujíma, čo si obliekate a či to nejak extra riešite.
Ďakujem 🙂

sasulec
18. dec 2009

Ahoj lyon,tak ako si napisala,mala by si usposoibit styl obliekania tomu,ako mate zvykom v rodine,ale tie rifle sa asi fakt nehodia..
nevravim,ze to musia byt nohavice s vyzehlenymi pukmi,ale nieco decentnejsie si to isto pyta.. 😅

jasminet
18. dec 2009

my sa tiez tak trosku slavnostnejsie obliekame, nie roby a obleky, ale nohavice a slusne tricko alebo bluzka. tohto roku este netusim co si obleciem, tiez som vo vsetkom dost napasovana ale to asi budem riesit den pred 😀

marse
18. dec 2009

tak my sa obliekame slusne, oco s muzikom su v sakovych nohaviciach, koseli a v kravate, mama nejaky kostymcok, dievcatkla davam do saticiek, a ja tiez slusne vacsinou kostymove cierne gate a k tomu nejaky elegantnejsi top, koselu alebo posledne roky korzetiky...urcite to chce nieco pekne ale nie prehanat...a ci to riesim??? viem ze musim byt elegantna, ale nemam s toho komplexy a tazku hlavu, ten korzet alebo topik si kupim pocas vianocnych nakupov a viem ze to bude na vianoce 🙂

babula90
18. dec 2009

juj, ja som tiež totál športový typ a žiadnus uknu u mna v satniku nenajdete 😀
ale mam kostym- do divadla ho nosim, ale ten je čierny, neviem, či sa to hodí na Vianoce, asi si dám slušácke gate, bielu jednoduchú košeľu a na to nejakú vestičku, mne je totiž stále zima 😀
inak to elegantné oblečko je hrozne nepohodlné, nechápem ako môže byť niekto v saku celý deň, br

lyongirl
autor
18. dec 2009

babula, ty si môj človek, aj mne je stále zima, chodím naobliekaná ako snehuliak, všetci nechápu a tiež neznášam elegantné oblečko, lebo je nepohodlné....

no, takže hor sa na nákupy, že? A jasné, že som myslela, niečo slušné k tým rifliam, mám blúzku, čo nosím k rifliam 😅

babula90
18. dec 2009

lyongirl, si štíhla, však? no to preto, lebo ani jaj nemám tuk, čo by ma hrial, mne je všade zima ☹
problém je v tom, že teraz trávim 90% času doma- MD a máme veľký otvorený dom a je mi stále zima ☹
takže mám teraz 3 vrstvy a na Štedrý večer zamrznem v blúzke. 😀
Ja som si kúpila v takom obchode pre mladých 😀 super teplé gate elegantné- tak tie si asi dám, veď mrzne 🙂 volá sa HOUSE ten shop a pekné veci majú aj v Orsay.

mirka2710
18. dec 2009

ja si nemyslim, ze je nutne sa obliect nejak speci slavnostne ak sa v tom clovek neciti dobre. Vianoce su hlavne o pohode, klude v rodine. A kebyze mam byt narvana v niecom co ma vsade taha nakolko sa do toho uz dobre nezmestim, alebo ma to taha z dovodu, ze som zvyknuta na povolnejsie materialy (napr. teplaky 😀 ) tak sa asi moc presvedcivo ani neusmievam a ani nie som v pohode.
Takze ja tieto vianoce tiez stravim v rifliach (jedine do ktorych sa po porode zmestim nakolko tie svine kilogramove nechcu ani za svet dole) a hore si dam nejake tricko (snad slusnejsie, ale hlavne ciste a neogrcane na ramene 😝 )

monkula
18. dec 2009

no, u mňa by ste zase márne hľadali mikiny 😀
aj my sa pekne obliekame, malý nohavice, košeľu, malá dostane nejaké šaty, ja asi čiernu sukňu, vzorované pančuchy, bielu blúzku 😅 😅 😅 😅 ja milujem eleganciu, ja nemám ani tenisky... 😝 len plátené na leto 😝

lucijja
18. dec 2009

lyongirl, ty si typ ako ja...a ja chodim k stolu v rifliach. K tomu si dam nejaku koselovitu bluzku a je to. Je to elegantno sportove, citim sa lepsie ako v nejakom kostymceku (aj tak ziadny nemam, ani suknu) a hotovo. 🙂

jasminet
18. dec 2009

babula - tak ja mam tuku dooost (hlavne na bruchu) ale aj tak sa furt klepem 😀 cize u mna to tiez na stedry vecer musi byt nieco s dlhym rukavom

dai
18. dec 2009

no,
u nas sa to berie vazne a mne sa to paci 🙂 takze u nas obleky a roby - aj ked nemusi to byt velka plesova, ale obycajne najmenej male cierne kokteilky to su... doplnene este niecim slavnostnejsim, malinka uz ma tiez take plesove satky... my sa paradime obe radi takze sa na krasne vecicky tesime - celkovo sa mi to hodi k atmosfere stredreho vecera, kedy je vsetko krasne, elegantne, trblietave...
bola som takto vychovavana, vzdy boli vianoce u nas velky sviatok a tak sme sa aj obliekali - manzel sice tak vychvoavany nebol ale prisposobil sa lebo sa mu to tiez paci 😉

babula, ja som tiez zamrznuta ale ked si vykurite byt , dom, tak vam predsa nemoze byt zima - ja mam mimo spalni vsade okolo 27 stupnov a to je pohodka... a to oblecenie je take pohodlne ako si ho kupite - je pohodlne a nepohodlne elegantne oblecenie ( ja milujem ackove strihy prestrihnute pod prsiami - tie su nenormalne pohodlne, elegantne a pristanu viac menej kazdej zene ), u mna napr. nenajdete ani jedny rifle - mne pride toto nepohodlne ☹ ale mozno len preto ze som zatial nenasla take ktore by mi uplne sadli a kvoli tomu toto oblecenie neoblubujem ...

babula90
18. dec 2009

no, brucho mám aj ja vacsie ako kedysi, ale inak 55kg 😉
dlhý rukáv to je jasné, mne je aj v lete zima 😀 😀 😀 len v Turecku pri 43 v tienis om sa cítila ako v raji. 😎

monkula
18. dec 2009

deai, ja síce rifle mám, ale dlho som nenosila, lebo ako vravíš, nesedeli mi... Ale raz mi švagrinká kúpila v UK a tie sú etda úžasné a ja som si kúpila aj v GATE a tiež sedia úžasne 😉 chce to trochu zainvestovať, lebo inak sú tie strihy nekvalitné

babula90
18. dec 2009

dai, aj môj muž nosí obleky každý den, takže na Vianoce si dá tiež kravatu, ale ja sa cítim nepohodlne 😒
Malá bude mať nádherné šatočky z Anglicka, ale mne šaty nehrozia teda.
27 stupnov? To je velmi vela, to som este nepocula 😀 my máme 21-22, v spálni menej, vravím, problém je v tom, že máme vysoké franc.okná a open space 3 poschodia a hore vela okien, to nevykuriš nikdy, mame aj krb, ale spotreba je velmi vysoka, ak by sme chceli mat teplo... no co uz, ale je to vraj zdravsie 😉

vazne nemas rifle? tak to si vyslovene elegantny typ. Milujem rifle, ale nie bedrové. Mám zopár, čo mis adnú ako riť na šerbel 😀

lyongirl
autor
18. dec 2009

takže som chudá, mám okolo 47kg a 2 deti 😀
najmenšie rifle, čo som zohnala mi padajú 😅
House máme aj my, ale vždy som si tam kúpila len športové veci a to mám odtiaľ vecí dosť...
a som rada, že som neni sama, čo sa cítim najlepšie v rifliach, už nás riflových začína pribúdať 😉
a kľudne píšte ďalej, teraz idem niečo porobiť a ak bude čas, tak zase mrknem, len aby som to potom mala kedy aj dočítať 😀

babula90
18. dec 2009

lyon, tak 47 😕 😀 skús v detkých velkostiach, vazne, aj mam zo ZARY rifle aj tuniku detsku velkost 😀
Tak House poznas, veru, maju aj elegantnejsie veci, pacia sa mi ich veci.

babula90
18. dec 2009

čaf mon 😀 svatá pravda, rifle musíš nájsť, ja som tiež našal v UK toto leto a to som si ich skúšala 13ks!!! 😀
a mám aj roztrhané, no hotová puberta 😀
napr. rifle s elastanom sú super pohodlné, inak baby, ak nemáte radi berdové, odporúčam značku CECIL, má super strihy , aj pre ženy s bruškom 😉 je to nemec.značka, dostať v Shopping Palace.
do riflí treba zainvestovať. neviem, čo iné by som nosila

janeyzelvicka
18. dec 2009

Hehe, tak já normálně chodím sportovně, džíny, mikiny, trika, nemám moc elegantních věcí a ani je nepotřebuju (i do kostela chodím v džínách a mikině 😀 ). Ale štědrý den je taková moje úchylka, doma s našima jsme to tak měli a přenesla jsem to i do mojí rodiny, takže muž má kvádro, a já sukni, nějakou halenku 😀 😀 v podstatě je to asi jediný den v roce, kdy jsem dobrovolně "slušně" oblečena 😀

lindda
18. dec 2009

My sa aspom na vianoce vyparadime nie zese oblek ale nieco pekne aby sme vedeli ze je stedry vecer 🙂 cely rok mam texasky alebo teplaky a tenisky tak aspom oprasim pekne veci 🙂

jonatanka
18. dec 2009

ku veceri sme vyobliekany, ja suknu, bluzku, drahy koselu a nohavice od obleku, u nas doma bola tradicia vzdy pred vecerou sa prezliekat do slavnostneho, v teplakoch som doma cely rok 😝

marinka
18. dec 2009

My se oblékáme slavnostně, k Štědrovečerní večeři bych si v riflích teda nesedla 😀 Takže manžel kalhoty a košili, já šaty nebo nějaký slavností topík a sukni, letos to budou teda šatičky. A holčičky budou mít taky šatky 😵 ALe osobně si teda myslím, že hlavní je, aby se člověk cítil na Štědrý den dobře, takže pokud se v elegantním cítíš špatně, tak proč se přemáhat 😉

majka35
18. dec 2009

no ja netuším, keď dovarím a pripravím stôl, tak otvorím skriňu a potom sa rozhodnem 😀 a ja som teraz pribrala, zakže uvidím, do čoho sa vôbec vojdem 😝

jonatanka
18. dec 2009

no ved kto sa neciti v sukni, nech sa zbytocne nepremaha, drahy taky zvyk v rodine nema, tak kto co ma na sebe v tom sadne k stolu, u nas sa vsetci prezliekaju, je to take krajsie, drahemu sa tento nas zvyk paci, tak si nan pomerne rychlo navykol, ajdeti budu mat na sebe nieco pekne, maly koselu a nohavice, mala saticky, nech si aj oni pomaly zvykaju 😉

monkula
18. dec 2009

jonat, anin ja nie som zvyknutá z domu sa prezliekať k večeri, ani na nazdobený byt, ani an pekne prestretý stôl, proste to u nás nebolo, vraj zbytočnosť 😔 😔
Tak som to zaviedla u seba doma ja... 😎

petrahy
18. dec 2009

my sa obliekame slavnostne je to zvyk z mojej rodiny svokrovci nie mm si na to zvykol a paci sa mu to on inak chodi do roboty v koseli takze je zvyknuty tam musi 😀 fasovali kosele do ,, kancelarie a elegantne tricka,, ja som si po druhom porode usila kombinaciu cierne gate cervene gate, sukna cervena, cierna a cerveno cierne sako takze uz roky kombinujem na co mam chut. a rifle mam rada aj mikiny a mam jeden super kostym totalne nadcasovy a stale je dobry a velmi teply dlha sukna, top, svetrik. To som zohnala niekde v Blave pred 9 rokmi

jonatanka
18. dec 2009

no ja som tak odmala vedena, ze ta vecera je taka vynimocna, a preto oblecenie, vyzdoba, taka "ina" atmosfera, velmi mam rada sviatky, u draheho v rodine to beru tak ledabolo 😒 , boli sme tam minuly rok a nepacilo sa mi to 😔

monkula
18. dec 2009

jonat, presne ako si napísala, ledaboloa keci okolo, nech už je po Vianocoiach a podobne 😔

jonatanka
18. dec 2009

monkula presne toto neznasam, cely rok som uponahlana a spotena ako nestiham, ale pocas sviatkov chcem klud, pohodicku, vonu ihlicia, peknu vyzdobu....., toto mi u svokrovcov chybalo minuly rok, necitila som sa tam dobre, no ale tieto sviatky budu po mojom, uz sa neviem dockat 😉

swatka
18. dec 2009

Ahoj přesně jak psala jonatanka..my jsme byli vedeni že štědrý den je něco jiného ta slavnostní atmosféra krásně nazdobený vánoční stůl ja si mohla obléct ty nejhezčí šaty co sem měla ...tatínek a jeho proslov prostě pohádka sama o sobě ...ale u mého manžela to bylo tak nějak normal no ..neřešili to ...Takže si dokáže te představit jak mě zarazilo když mi manžel na první společné vánoce přišel k večeři v teplákách(a to ještě roztrhaných a od barvy 😀 No sranda teda -ale už se polepšil později se mi svěřil že když viděl jak to vše čančam a strojim se tak chtěl nějakou srandu ..a pry můj výraz fakt stal za to no ....takže u nas vždy v něčem hezčím no ....co se nam libi a včem je nám dobře

andelka
18. dec 2009

Tak my chodíme ke stromečku slušně, ne úplně jako do divadla, ale já většinou v sukni, šatech nebo černých kalhotech a k tomu halenku, pěkný svetřík. Letos budu sportovně elegantní, obleču si černou šatovku, pod to pastelové tričko. Co jsem těhu dám hlavně na pohodlí. Manžel to moc neřeší, tuším, že loni byl v riflích a nějakém novém tričku. Letos ho snad ukecám na kalhoty. V kalhotech a košili chodí ke stromečku i brácha, který bývá s námi. Jinak s mamkou se před dokončením večeře na střídačku češeme, malujeme, oblékáme, mám to ráda. Je to zvláštní večer, tak to chci pocítit i takto.
Tchánovci to neřeší vůbec (ještě míň než manžel), takže tam jsem shopná v riflích a tričku jít. Slavnostněji oblečená bych si připadala blbě. Takže záleží na tom, jaká tradice panuje tam, kam jdete slavit vánoce.
Až bude příští rok miminko, taky dostane nějaký nový pěkný obleček, ale pohodlný.