Čo ste v živote dosiahli a ako si plníte svoje sny?

miskap2111
29. jan 2013

K založeniu tejto diskusie ma podnietilo viacero príspevkov v rámci Koníkovského diskusného fóra. Niekedy sa mi zdá, že možeme v živote dosiahnuť oveľa viac, ale akosi stále ideme po tom "najjednoduchšom" riešení a ceste, hoci možno, keby sme viac zo seba dali a išli by sme hoci aj oveľa ťažšou cestou, tak by výsledok síce nebol rýchlo, ale stál by naozaj za to. Preto ma zaujíma, žienky, ak sa o to možete podeliť - čo ste doteraz dosiahli, čo vám robí život lepší, respektíve o čom snívate a ako si vlastne plníte svoje sny. Možno je to taká všeobecná otázka a môže sa týkať viacerých oblasti života, ale verím, že sa možeme navzájom inšpirovať a dosiahnuť viac.

actimela
29. jan 2013

@miskap2111 no zaujimava tema-na ktoru sa asi dost tazko odpoveda 🙂

miskap2111
autor
29. jan 2013

@actimela 🙂 Prečo?

actimela
29. jan 2013

tak skusim odpovedat 😉 Tak na co som maximalne hrda je,ze sa mi podarilo v mojom zivote najst-idealneho manzela 😉 --- nefajci,nepije,dava mi celu vyplatu a nemame pred sebou ziadne tajnosti. A asi,ze mam zdrave deti-to je nadovsetko. A moj sen??? momentalne by som chcela zhodit tento rok 10kg...ale myslim si,ze nerobim preto vsetko-mohla by som viacej 😠 a najst si pracu,ktora by ma bavila a zit tak ako by bol kazdy den posledny...cize najst si viacej casu na deti-viac ich postiskat a dat im najavo,ze su premna vsetkym 😀

157misicka
29. jan 2013

@miskap2111 zaujimava tema, skutocne rozne odpovede sa daju ocakavat, nakolko vsetci mame inak postavene priority a ine sny..ja som momentalne velmi stastna
Mam uzastnu rodinu, mm a synceka, kazdy den si uzivam naplno. Pre mne je toto to najdolezitejsie v zivote, zdravie a laska v rodine.

cabby88
29. jan 2013

Čo som dosiahla-mám chlapa,ktorého ľúbim,dcéru,ktorú milujem,dom,v ktorom som paňou ja a dvoch psov,ktorí sú moji maznáčikovia...
Čo ešte chcem dosiahnuť-naučiť sa šoférovať,ísť študovať na vysokú školu a následne si nájsť skvelú prácu,schudnúť 10 kíl a prestať sa báť zubára 🙂 no a mať ešte aspoň jedno dieťa 🙂

miskap2111
autor
29. jan 2013

@actimela
@157misicka
@cabby88 vďaka, baby! Už som si myslela, že nemáme žiadne sny, alebo sme už príliš unavené z našich každodenných povinností! 🙂 Aj keď sa možem aj ja podeliť- tak asi som najviac hrdá na svoje dcéry - aké sú- až v ich dospelosti som si uvedomila, že to najdoležitejšie, čo som im mohla a možem dať - je veľa lásky. Vďaka tomu som presvedčená, že akceptovali niektoré moje ťažké rozhodnutia a to bol rozchod s ich otcom, ktorého majú veľmi radi, ale ja som s ním nebola šťastná. A takisto, môjho nového priateľa. A ešte na jednu vec som hrdá- že som nikdy nemusela byť na nikom závislá, že mám vynikajúcu prácu, ktorá nás aj s mojimi dievčatami uživí (ešte chodia do škôl). Ale nič nebolo zadarmo- všetko som si poctivo vydrela- asi svojou ambicióznosťou- ale neľutujem! 🙂

dais
29. jan 2013

Čo som v živote dosiahla: osamostatnila som sa od rodičov, našla vlastné ja, zvládla niekoľko samostatných pobytov v zahraničí, naučila sa (aj zabudla) mnoho vecí vrátane cudzích jazykov, skončila ťažkú VŠ, našla zamestnanie napriek veľkej konkurencii, prežila krízy vo vzťahu aj práci, zvládla ťažké profesné skúšky, popritom si udržala vzťah, porodila dve deti, pokúšam sa o ich výchovu 🙂, popritom som začala šoférovať vo veľkom meste a prekonala tak dlhoročný blok a neskúsenosť. Ešte by som chcela v živote nájsť novú profesiu, ktorá by ma napĺňala a zároveň mi umožnila starať sa o rodinu. A súkromný sen: precestovať celý svet a žiť ešte v inej krajine, lepšie povedané ešte vo viacerých krajinách... och a naučila som sa piecť a štrikovať 🙂

actimela
29. jan 2013

a este som zabudla--- 😉 odstranit svoj psychicky blok a zacat po rokoch soferovat 🙂

marlene
29. jan 2013

co som dosiahla? od puberty som snivala o tom,ze odidem zo slovenska a budem zit v zahranici,to som si splnila-osamostatnila sa ,vystudovala som specialny obor v cudzom jazyku,nasla si super pracu ,priatelov ,rodinu -vybudovala som si zazemie ,ktore je pre mna dolezite. nasla som silu odist zo vztahu ktory bol doslovne omylom a vybudovala som si existenciu sama so synom od nuly.
napriek dost tazkym "ranam v zivote" ktorymi bol umrtie mojho syna ,narodenie postihnutej dcery som ale nestratila moj optimizmus a radost zo zivota-to povazujem osobne za to najlepsie v mojom zivote.
minuly rok som si splnila dlhorocny sen hrat divadlo 😎
chystam sa dorobit si maturitu z nj a aj , a konecne prekonat strach z dlhych ciest autom a premavky vo velkomeste 😀 no a jasne som stastna ked vidim moje dve deti ake su obe sikovne ,kazde inym sposobom a tesi ma ma ,ze je to aj moja zasluha 🙂

bonaquaba
29. jan 2013

Ja som vdacna a stastna ze maam skveleho mm,ktory je uplne fantasticky a lepsieho by som tazko hladalaa ,soom rada ze mam tri krasne zdrave deticky,PO ktorych sm tuzila od mojej dvadsiatky,zaroven som hrda NA se a,ze som dokazala vystudovat VS a popri detoch aj najst si pracu,ktora mi zabezpecila financnu nezavislost a respektovanie a akceptovanie mojej osobnosti a stym aj suvisiace zazemie
A moje sny? Ani neviem,momentalne s rbim vodicak,tak som raada,ze som sa odhodlala vobec nan takze ho uspesne skoncit a but skvela soferka,ale takym mojim naj je,aby sa mm uz konecne vratil zo zahranicia natrvalo a zili she pohromade rodinka tak ako to ma byt

votrelcek
29. jan 2013

To je ako na pracovnom pohovore, tiez sa pytaju co v zivote ste dosiahli, na co ste hrdi a co chcete este dosiahnut.Nechapala som naco sa to pytaju, ale asi pravdepod. aby zisitili ake priority ma zaujemca o pracu 😀 Ja si plnim sny postupne, najskor VS, pocas kt.som spoznala uzasneho cloveka, kt.sa stal po 5rocnej znamosti mojim manzelom, postavili sme si domcek, splodili krasneho syna / len ten strom sme stale nezasadili hii/ . A moje sny do buducnosti su este jedno dietatko, po materskej najst lepsiu pracu, a dokoncovat postupne okolie domceka, to su take najblizsie, kt. sa dufam budu postupne plnit a menit 🙂 😀

miskalevica
29. jan 2013

toto je velmi pekna tema, len asi napiseme ine odpovede, ako by sme rozpravali personalistovi na pohovore. Teda ja urcite. Moj sen bol vystudovat medicinu, ale ked ma ani na 3ti pokus pre nedostatok miesta neprijali, odlozila som ho naneskor - univerzita tretieho veku. Den pred poslednymi prijimackami na medinu v Brne som stretla hlapa, s ktorym som dodnes, prekonali sme viacero kriz, ktore ma posilnili a naucili ma v praxi odpustat a prijat cloveka takeho aky je a nechciet ho nasilu menit. Pocas mojej VS mamine zistili rakovinu a az vtedy som objavila svoje silne stranky vytrvalost, odvahu a co ma najviac prekvapilo, optimizmus. Mamina sa uplne vylliecila a aj ked to bolo tazke obdobie, velmi vela mi to dalo do zivota aj do vztahu matka-dcera.
Ale ako pisu baby su aj ine veci: urobit si vodicak a prekonat tak panicky strach zo soferovania, zacat niekde od nuly, nestratit sa v zivote........samozrejme to som nemala vysnivane, ale prihodilo sa 🙂 Raz, jedneho dna by som chcela byt zamestnana v nejakej pomahacej profesii typu sestricka alebo pracovat s postihnutymi ci chorymi detickami, zistila som, ze ma to naplna a prinasa pocit uzitocnosti na rozdiel od sedenia na zadku a cucania do PC v nejakej XY firme. A ano, raz by som chcela byvat v malom domceku s velkym dvorom so zvieratkami, stromami, kvetmi, zeleninou.....Nedavno mamine diagnostikovali Alzheimera takze okrem babatka mam o program na nasledujucich asi 10 rokov postarane. Hehe ale asi najkrajsie by bolo moct po 60tke zhodnotit, ze som prezila naplneny zivot, vychovala z mojho dietata rozumneho, slusneho, samostatneho cloveka a nezabudla pri tom snivat, pouzivat fantaziu a kreativitu.

miskap2111
autor
29. jan 2013

@miskalevica a ostatné kočky! Krásne príbehy a sny tu píšete! Ja tiež inak mám jeden sen - taký, čo zostane asi nezrealizovamý. Chcela by som si raz otvoriť v Belgicku malú cukráreň, kde by sme vyrábali vlastné čokoládové bonbóny a piekli zákusky a torty. A môj priateľ by už bol mojím mužom a on by tam mal obchodík-čitáreň s jeho vášňou - komiksami.. Ale na tento sen nemám už odvahu. Jedine, čo si splním bude kurz výroby Belgických čokoládových praliniek. 🙂