Cudzie deti nám skáču na plot a cez bránu strkajú prsty a ruky našim psom

28. apr 2022

Asi kontroverzná téma ,ale Baby ako by ste riešili keby vám cudzie deti ,skákali na plot a cez bránu strkali prsty a ruky vašim psom? Ja už neviem co mám robiť 😏
Mám psov ,tzv bojové plemená, ale plne socialozovane, cvičené ..
Pri návštevách dospelých ich nechávam voľné behať,všetci sú na nich zvyknutý , každej návšteve sa tešia ,pri detských ich vždy zatváram , lebo sú to mohutné psi ,môžu zhodiť dieťa alebo podobné , neriskujem ...na ulici sa nechajú pohladkať hoc kým ,ale ...dvor v našej neprítomnosti strážia ,čo si myslím že je prirodzené ..
Raz sa už pes zahnal keď sa ho snažilo dieta ( 5rokov ) cez bránu provokovať(nepohryzol) , ide mi len o to, že nie je čivava , oni majú silný stysk papule..
A nepýtam sa na názor či také psi chovať alebo nie , sú cvičené , socialozovane , papierové a mám deti ,ktoré miluju ..
Už som vravela aj rodičom detí, ale deti chodia po ulici samé ,tak rodičia nie vždy vidia ,vedia ...a ja si na vlastnom dvore nebudem zatvárať psov do volier alebo na reťaz ..čo s tým teraz ?

kiki68
28. apr 2022

Asi upozornit nejakou tabulou, ze su tam vacsie psy a rodicia su zodpovedni za svoje deti. Ako nemozu len tak rodicia davat deti k cudzej brane strkat prsty. Ako aj keby mas mini psa, stale moze prist k urazu. A tiez by som mozno zabezpecila branu alebo plot tak, aby sa tam nedali pchat ruky. To je najlepsia prevencia problemu. Ako ja dieta k plotom a pod nepustam tam pchat ruky, neviem kto ma ake zviera na dvore. Nie som vestica teodora.

amiaja
28. apr 2022

Ja by som dala kamery na dom aby bolo vidiet aj na branu
Ak sa nieco stane tak budes mat dokaz co tie decka vyvadzali. Psy by som urcite nezatvarala, maju strazit dom.
Rodicia boli upozorneni... mozno by som este tym deckam povedala nech neprovokuju lebo mozu prist k urazu.
Viac asi urobit nemozes.

autor
28. apr 2022

@kiki68 oni vedia akých máme psov , sme v jednej štvrti ,každý ,každého tu pozná...takže to nebude neznalosťou

ckocka
28. apr 2022

@amiaja Súhlas.

aandrea9
28. apr 2022

Vymeniť plot.

autor
28. apr 2022

@amiaja ja som už aj nahúcala na nich nie len upozornila , ale tak oni vyskakujú na nás plot a psi sú púšteny ,či sme doma alebo nie , majú voľný pohyb ...

autor
28. apr 2022

@aandrea9 my máme plot dobrý , kvalitný a stal majland

autor
28. apr 2022

@aandrea9 a kvôli cudzím deckam mám meniť plot ?

maca1984
28. apr 2022

Ja s tým bojujem .. My sice nemáme veľkého psa, ani nebezpečného, ale nedajú si pokoj a nedajú, aj matka s dieťaťom príde ku bránke a "ňuňu havko a daj havkovi chrumku" /naposledy Horálku/. Tak som spustila ako Etna,áno aj vulgarizmy lebo som sa už neudržala.Kamery máme, už som bola rozhodnutá aj že dáme plnú bránku a nedám. Ja mám investovať zas kvôli niekoho hlúposti? dám vyrobiť tabuľku a tým som skončila.

aaliyah2
28. apr 2022

My sme dali ešte pletivo, lebo okrem skákania na plot nám do nich (do psov) hádzali aj kamene....

nwnw
28. apr 2022

Nam tak deti tyrali psa palicou, ked nik nebol doma. Potom uz bol agresivny na vsetky palice.
Kamery na dvor a ked uvidite,kontaktovat rodica nech si kua detska pride zobrat. Kludne by som chytila detsko a zatrepala rodicom.

heleninamama
28. apr 2022

Nie som psíčkar, ale napíšem priamo, že ak by mi cudzie decko pchalo ruky cez plot, či dokonca preskakovalo plot, pokojne by som nechala psa, nech ho poučí. Aj za cenu trvalých následkov. A poistila by som sa kamerami, keby sa rodičia chceli sťažovať a vláčiť ma po polícii a súdoch.
Za plotom je pánom domáci pes. A ak to niekto nechápe, jeho chyba. Vôbec by som sa tým netrápila.

autor
28. apr 2022

@maca1984 vieš ale niečo sa stane prvé čo bude tak BOJOVÉ PLEMENO

autor
28. apr 2022

@heleninamama to by nedopadlo dobre ,sú to naozaj silné psi , oni by možno nechceli ani ublížiť ale ..

autor
28. apr 2022

@aaliyah2 kks tie deti cudzie to je hroza

maribell
28. apr 2022

Tiež som len za cedulku.. píšeš že máš dobrý plot, čiže predpokladám, že psovi netrčí na ulicu celá hlava, aby mohol hocijakého okoloidúceho kúsnuť...tam už nesú zodpovednosť rodičia a pravdepodobne aj tak nemáš toho moc na výber....ja deťom stále prízvukujem, že psovi nedávame ruky aj ked krúti chvostom. Normálne nechápem, že to tí rodičia neriešia ani po tvojom upozornení.

autor
28. apr 2022

@nwnw ja som rodičov upozornila ale oni sa po ulici pohybujú aj samé , to je to , rodičia sú nie vždy s nimi

maca1984
28. apr 2022

ja ťa chápem ale čo ešte chceš urobiť? ty máš psov zabezpečených, na svojom pozemku.
Kto to kedy videl skákať cudziemu na plot či pchať prsty-ruky cez plot?

autor
28. apr 2022

@maribell nie jasné že netrci ,ani nufak sa im tam nezmestí ale ale oni im strkajú ruky priamo pred papuľu alebo nám vyskočia na plot a vieš ako to už je len skok k tragedii

autor
28. apr 2022

@maca1984 oni majú takú benevolentnu vychovu ti rodicia , tak to napíšem ...

maca1984
28. apr 2022

max daj urobiť alebo kúp nejakú tabuľku a nerieš. Ty si urobila maximum, psov máš zabezpečených, na vlastnom pozemku.

autor
28. apr 2022

@maca1984 áno áno,dám urobiť alebo kúpim

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yukki
28. apr 2022

Daj na plot vyrobiť tabuľu. Odfot si plot na dôkaz, že tam tá tabuľa je. Tabuľu môžeš kúpiť, ale aj dať si za pár supu vyrobiť s vlastným textom aj obrázkom. Kľudne by som tam dala či už piktogramy, karikatúru, alebo fotku!pohryzeneho človeka a napísala niečo v zmysle Ďakujem, že neriskujete a učíte zodpovednosti aj svoje deti...... Plus, druhú tabuľku komerčnú, obyčajnú, Objekt strážený psami. Ak sa ti dá, natiahni nad plot ešte ostnatý drôt v dvoch troch radoch.... Bude to vyzerať desivo, ale zas fakt riskovať, že Tvoje psy vezmú život hoc aj drzemu či hlupemu decku.......

autor
28. apr 2022

@aurina v podstate máš pravdu len mi to bude ľúto ,lebo keď pohryznu tak to nebude len tak ,majú silu ale máš v Tom pravdu

aandrea9
28. apr 2022

A cez akú škáru sa teda pes zahnal na dieťa ako píšeš? Rátaj s tým, že nie každé dieťa príde k plotu s rodičom a teda cedulu neprečíta. A na co ti bude kamerovy zaznam ak sa uz nieco nedajboze stane? Zranenému dieťaťu to určite nepomôže.

zuzanka.zuzu
28. apr 2022

@heleninamama pes by išiel okamžite utratiť a môže mať kamier koľko chce s "dôkazom" že vinné je dieťa, to ozaj nie je dobrá "rada", dokonca napíšem, že je vyložene hlúpa!

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. apr 2022

@aandrea9 tie deti to robia aj po upozorneni a robia to naschvál,