Cvičenie s Aniball a po 4 dňovej pauze o 2 cm menej

trwska
29. máj 2019

Ahojte. Začínam cvičiť s Aniball. Doteraz som cvičila sedem dni, bola som odcestovaná a balónik nechala doma takú štyri dni som necvicila. Nafúkala som o 2 cm menej ako naposledy ale zrejme som sa natrhla viac ako obvykle lebo krv mi išla prúdom. Stalo sa to niektorej t Vás pri cvičení? Je bezpečné cvičiť ďalej?

veronikaszabova
29. máj 2019

Ja osobne nechapem, naco je toto dobre...

sapetka
29. máj 2019

@trwska a kvoli comu?🤷‍♀️Suhlasim s @veronikaszabova je to uplna blbost prepac..

cmir
29. máj 2019

@veronikaszabova ako prvorodicka som porodila bez nastrihu a bez sitia...tak myslim, ze ucel to splnilo ☺

sasesoe
29. máj 2019

@trwska daj sa do skupinky ;)

cmir
29. máj 2019

@trwska nemala som skusenost s natrhnutim od balonika...riesila by som to asi s gynekologom ☺

ildiko36
29. máj 2019

@sapetka nie je to blbost..1dieta som porodila a tak ma dr zašila ze vedla sa roztrhlo a pol roka sa to hojilo..nechcela som to este raz prezit tak som cvicila s aniball , dieta mal 4430g obvod hlavicky 37cm.porodila som ho bez nastrihu bez poranenia.napriek k tomu ze som uz rodila brali ma ako prvorodicku lebo dceru som rodila pred 18rokmi.po potore som ziadne bolesti so spodu nemala sama som sa osprchovala a velmi skoro ma pustili domou.na vizite ma ani zo spodu nekontrolovali.bez problemov som mala stolicu a nfmuseli ma cievkovat..rodila som aj bez aniball aj s aniball a je to velky rozdiel

ildiko36
29. máj 2019

@ildiko36 po pôrode som chcela pisat

lucyluv
29. máj 2019

Stáva sa, mne tiež išla krv prúdom, Dr mi povedala dať pár dní pauzu a cvičiť ďalej, že žiadny problem

sapetka
30. máj 2019

@ildiko36 to je zle sitie doktorka s tym anibal nic nema, mna zasila tak ze som bola za tyzden fit nemam ziadne problemy po porode som sa hned postavila aj vecer sama osprchovala . Pre mna zbytocnost , roky sa rodilo bez toho a zeny to zvladali.

evittam
30. máj 2019

@cmir Ja som porodila rovnako aj bez aniball.

evittam
30. máj 2019

@ildiko36 Lenze to bola chyba Dr.nie toho ci si cvičila s Aniball.

sapetka
30. máj 2019

@ildiko36 fuu neviem kde ste rodili(mozno to s tym nic nema) ale nechat zenu porodit a trapit sa vytlacit take velke dieta..

trwska
autor
30. máj 2019

@sasesoe Ok, dakujem

veronikaszabova
30. máj 2019

@cmir ja tiez a necvicila som so ziadnym balonom

kikuska555
30. máj 2019

Jedno som rodila bez cvicenia mala som 3 male stehy, deuhe som rodila teraz cvicila som asi 3x a porodila som bez nastrihu ale nepripisujem tomu zasluhu. Velmi vela zalezi od lekara. Viac by som nekupila, radsej jnvestovat do lekara

cmir
30. máj 2019

@evittam
@veronikaszabova tak to sa tesim s vami...usetrili ste...a to vas tak trapi, ze su zeny, ktore minuli strasne peniaze na zdravotnicku pomocku?

jankarec
30. máj 2019

sestra teraz rodila, necvicila s aniball a doktorka jej vravela, ze keby videla vaginy zien, co cvicia s aniballom...ze by to mali zakazat. 20 rocne zeny s vaginami ako 50tky, ze uz nejednu riesili plastikou. plus u vela z nich vznikla casom inkontinencia.
o rizikach predcaseno porodu a zavedenia infekcie ani netreba hovorit

evittam
30. máj 2019

@cmir Nie, vôbec ma to netrápi. Nema prečo. Nech si kazda pcha do svojej vaginy co len chce.

whatever1
30. máj 2019

@evittam 😅

kikuska555
30. máj 2019

@jankarec celkom by ma zaujimal vek lekarky. Aniball predcasny porod urcite nespusti, infekcie ano pokial zena nedodrziava hygienu, a s plastiikam je to tiez podla mna dobra hovadi, kedze cvicis realne mozno 4 tyzdne 10-15 min. A nakoniec po porode je vagina v stave akom bola, bez sitia nastrihu ci roztrhania. 95% lekarov aniball odporuca.

jankarec
30. máj 2019

@kikuska555 Lekarka ma okolo 40-45, porodnicka z Antolskej. vysvetlila, ze vagina je ako gumka do vlasov, ked ju natiahnes raz - dva krat, vrati sa do povodneho stavu. ale ked ju natahujes 4 tyzdne denne, jednoducho ostane natiahnuta., to je fyzika.
a infekcia hrozi - ked sa z teba vali krv, tak asi mas ranu.
a ze to odporucaju lekari - ze vacsinou chlapi, a ze si tak nahanaju dalsiu robotu.

kikuska555
30. máj 2019

@jankarec Jasn ked je poranenie a aj napriek tomu si zena neda pokoj tak hrozi infekcia, ale nie kazda sa porani pri cviceni. Neviem mam 2 porody za sebou a. Cvicenie a teda moja hradza nema ziadne nasledky potom. A nastastie ani jazvy. Aniball mi odporucali aj zeby gyn aj muzi. A navyse je to klasifikovana zdravotna pomocka, je to nazor gynekologicky z tych zvysnych 5% teda ja by som verila vacsine.

jankarec
30. máj 2019

@kikuska555 samozrejme, kazdy ma svoj nazor. ale ked cvicis, tak kazdym dnom vytlacis viac cm, spravne? to znamena, ze posva sa roztahuje. keby nie,kazdy den by si vytlacila len tolko isto cm.
ja som necvicila a porod bol ok, maly nastrih. sestra bez nastrihu, necvicila, syn mal 3700 g. ja osobne nechcem mat vaginu ako nosorozec, ale ak to niekomu nevadi, tak preco nie?

jankarec
30. máj 2019

a o stave vaginy po cviceni by asi mali rozpravat vasi chlapi

kikuska555
30. máj 2019

@jankarec teda moj chlap nevidi ziaden rozdiel 😀 ani moj porodnik a ani gynekologicka. A nemas celkom pravdu. Hradza je dost pruzna, ale tenka. Ak zena necvici napr 3-4 dni nevytlaci. Balonik takej velkkosti ako pred tym. A dokonca pri balloniku nejde o centimetre ale o tlacenie, bohuzial na slovensku je zdravotnictvo na velmii nizkej urovni a ak zena nema dobreho porodnika tak strihaju jedna radost.
A v dnesnej dobe ak mi ma nieco ulahcit zivot a teda aj porod je hlupost to nevyskusat. To je vec nazoru. Tie co necvicili sa budu zastavat svojho a tie co cvicili svojho. A celkovo v statiskikach nemocnic podotykam dobrych nemocnic je nastrih respektive sitie v omnoho nizsich percentach u zien ktore cvicili aniballom ako u tych co necvicili

cmir
30. máj 2019

@evittam no vidis, tak na co to dalej komentovat? 😉

evittam
30. máj 2019

@cmir Je to diskusia. Laskavo nechaj na mna co budem komentovat. Slusne som sa vyjadrila. Ty na co riesis.

cmir
30. máj 2019

@evittam ja nikomu nic nezakazujem, bola to otazka...tiez len diskutujem. Nase vaginy ta vobec nezaujimaju ale mas silnu potrebu sa k nim vyjadrovat...tak teraz neviem...zaujimaju ta, ci nie? 😁

kikuska555
30. máj 2019

@cmir 😂

dzulik_
30. máj 2019

@cmir to je tak, keď niekomu stúpiš na otlak 🤣 niektoré ženy len striehnu kde by sa s kým mohli hašteriť ak má niekto nedajbože iný názor 😀