Cysta na vajíčkovode

bubik_ke
26. mar 2014

Ahojte, hladala som taku temu ale nenasla som ☹ . Asi sa len potrebujem vykecat a najst nejakú zienku, ktora si tym presla ☹. Vcera som bola na gynde, nakolko 2tyzdne ma pali v podbrusku a bolesti mam tiez. Nie v kuse ale tak intervalovo. Pred 2rokmi mi lekar povedal ze mam cystu. Ale ze ak praskne a to sa bude diat dokolecka, tak je to ok. Cysta praskala atd, bolo to v poriadku az som prisla na preventivku minuleho roka a nasiel mi dalsiu cystu. Opät sme tomu nedavali ziadnu pozornost, ked bude praskat je to ok. Obe cysty boli male, ale zacali bolesti a tak ma chcel poslat na laparku, ze ma podozrenie ze su to endometria a celkovo mam endometriozu. Len ja som sa bala to podstupit, nakolko mi povedal ze je aj riziko, ze nastane nejaka komplikacia pri laparke a budu mi musiet vybrat vajickovod alebo vajecnik (bola som v soku tak si presne nepamatam ☹ ). Spytala som sa ci nie je aj ina moznost, tak povedal, ze bud otehotniet (to som zamietla, nakolko som mala cerstvy vztah 3mesacny) alebo ze to pojde hormonalnou antikou, ktoru som brat nechcela 😔 . No tak som to nechala tak, az prisli pred dvoma tyzdnami tieto bolesti (palenie, krce) a vcera ked som bola u neho, povedal ze bez kompromisov ma posiela na laparku. Ze cysty su vo velkosti 25mm a ze nie je to sranda. Ja som povedala, ze sa bojim, hlavne ked sa skomplikuje nedajboze operacia a budu mi musiet vybrat nejaky "kus" zo mna ☹ . Povedal ze to su az extremne pripady, ze ja nemam sa bat. Len mi to povedal, pretoze ma musi o tom oboznamit, vselico sa moze stat ☹ Dal mi vymenne listy na predoperacne vysterenia. Celu noc som nespala kvoli tomu. Strasne sa bojim. Nemala tu niektora nieco take? Nasla som len cysty na vajecnikoch ale na vajickovodoch nie :( A ja mam na jednom jednu, na druhom druhu :( Uz som zufala a velmi sa bojim ☹ Bojim sa, ze to dopadne zle ☹ Hlavne sa bojim toho, ze raz chcem mat svoje dieta a nebudem ho moct mat prirodzene ale umelo atd... Aj ked to vobec ☹

erika182
26. mar 2014

Ja som mala cysty na vajecnikoch, na jednom 3 cysty a na druhom 2 cysty. Trpela som velkymi bolestami, absolvovala niekolko vysetreni, nosila som so sebou sono snimok, aby som vedela ukazat v nemocnici, ak by sa stalo ze budem mat velke bolesti a podozrenie ze praskli. Nasadili mi jednofazovu antikoncepciu, ktora mala cysty stiahnut a do par mesiacov som mala od cyst pokoj. Lekar mi povedal, ze uz mi cely zivot bude hrozit, ze sa budu vytvarat a zostali mi bolesti, ktore byvaju pocas menzesu casto dost silne. Nerozumiem preco si teda nechcela antikoncepciu. Mozno by ti bola pomohla rovnako. Uz ta moznost nie je postacujuca?

edermina
26. mar 2014

a nepomohol by cesnak či niečo čoho sa dá cýst zbaviť nadobro?? Ja neviem prečo, ale tiež som mávala cysty a pila som cesnakovú šťavu, kvôli vysokému tlaku a s tým zmysli aj cysty. O tej doby nemám cysty. Tak neviem.

silvinuska
26. mar 2014

a to nie je rozdiel nejaky ked je cysta na vajecnikoch alebo na vajickovodoch? Len sa pytam 🙂

silaviat
26. mar 2014

ja som mala cystu zrastenu s vajickovodom- museli ju vyoperovat takze nemam ani vajcovod a ani vajecnik ... moja mama mala to same ... ale moja cysta mala v priemere 9 cm... operaciu som mala v 21 rokoch ..doktor povedal,ze mam do 3 rokov otehotniet inak mozem mat problemy.. teraz mam 32 a otehotnela som na prvy krat 😀