icon

Dá sa ísť do Rakúska?

avatar
148terka148
21. nov 2020

Prosim neviete mi povedat da sa do rakuska v pohode ist? Chcem si len skocit vyzdvihnut lieky.

Strana
z2
avatar
sisa_s
21. nov 2020

Ak nemas vynimku, tak test/karantena

avatar
jamidea
21. nov 2020

@148terka148 normalne. A vratis sa do karanteny

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
ivkazba
21. nov 2020

Môžeš ísť do Rakúska úplne v pohode, na hranici moc nekontrolujú. Len po návrate musíš ostať 10 v karanténe.

avatar
sono2
21. nov 2020

Tak tak rakúšanov moc zaujímať nebudeš. Oni zastavujú svoje autá. A ak nevieš po nemecky tak ani neviem, ako by si im to povedala.
Problém bude späť ale môže sa stať že kontrola nebude žiadna. Akurát že to je risk

avatar
janinah
21. nov 2020

Vyčkaj,kým sa Boris vylieči,on ťa zvezie,ľudomil😉 Lebo tie lieky ,stavím sa,máš aj na SK,či?

avatar
148terka148
autor
21. nov 2020

Nemam na slovensku ich prestali vyrabat. A dalsia vec co ak neostanem 10 dni v karatene..len chcem ist hned do prvej lekarne zoberem ich a idem domov.

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
ivkazba
21. nov 2020

@148terka148 ak neostaneš v karanténe a niekto ťa nahlási, pokuta je tuším 1600 eur aj nejaké drobné.

avatar
zitaje
21. nov 2020

@ivkazba ako budú vedieť, že bola v AT? Myslím tých, čo ju nahlásia... len ak im povie, nie?

avatar
zitaje
21. nov 2020

@148terka148 inak skús si zohnať nejakého pendlera alebo človeka ktorý chodí AT-BA nech ti lieky vyberie.

avatar
pink_lady
21. nov 2020

ak ide o liek, ktori na slovensku nie je, a v AT ano, vybav si vynimku na ministerstve, cez formular ktory najdes na stranke.,..zdovodnis, dolozis doklad predpis lieku a nemas preco nedostat vynimku...kvoli inym veciam sa vynimky udeluju ...reaguju vacsino do 48h

avatar
ivkazba
21. nov 2020

@zitaje povie kamoške, susede, komukoľvek. Ľudia sú rôzni. Okrem toho, raz sú nejaké pravidlá, tak ich treba dodržiavať či ma niekto vidí alebo nie.

avatar
zitaje
21. nov 2020

@ivkazba s druhou polovicou si dovolím nesúhlasiť...

avatar
148terka148
autor
21. nov 2020

A chcem sa vas opytat mate niekto skusenost teraz od 16.11.?

avatar
ivkazba
21. nov 2020

@zitaje a pre takýchto hlupákov sme na tom tak zle

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
zitaje
Autor odpoveď zmazal
avatar
maja2308
21. nov 2020

@maciatkolulu Parndorf je zatvorený .veď je lockdown .

avatar
maja2308
21. nov 2020

@148terka148 išla som v stredu ale mala som termín u Dr.na sk strane vtedy nikto nekontroloval . odporúčam si najst pendlera aby ti to vybavil.ja som pendler ale mmt nechodím do práce .

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
alexk12
21. nov 2020

@zitaje niekto sa už nájde hlavne keď to vypisuje na kona

avatar
broni
29. apr 2021

Ahojte, ako je to teraz? Dajú sa prejsť hranice a ísť na nákup? Ďakujem

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
sono2
29. apr 2021

@maciatkolulu a potom minister povie, nám to na sk cez hranice doviezli, lebo veď slovensko ma covid len od susedov.
Nech si každý ostane v svojom štáte

avatar
simca06022011
29. apr 2021

@broni nie

avatar
maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
avatar
maciatkolulu
Autor odpoveď zmazal
Strana
z2