Dá sa počas kurzu prestúpiť do inej autoškoly?

fknlj
23. máj 2023

Dobry den, potrebujem radu, robim si VO, mam za sebou teoriu, trenazer a jednu jazdu na cvicisku. Bola som uz aj s partnerom na opustenom letisku, kde so mnou trenoval slalom a radenie prevodovky. Ale!! Mam obavu ci si ten vodicak urobim, zistila som ze ma to radenie prevodovky dost znervoznuje a rozmyslam ze si urobim vodicak len na automat, viem ze potom uz manual nebudem moct soferovat, ale nevadi mi to kedze ma manualne znervoznuje. Kurz mam uhradeny ale autoskola kde som neposkytuje automat, a chcem zistit mozno ma niekto taku skusenost, ci sa da pocas kurzu prestupit na inu autoskolu, ktora poskytuje soferovanie na automate a ci mi moja autoskola vrati aspon nejaku cast kurzovneho. Dakujem vopred za vase odpovede.

anonymous87
23. máj 2023

@fknlj ahoj, ja som urobila VO vo februari. Tiez ma prevodovka rozculovala a rozculuje 😂 ja som este k tomu male pivo, cize ledva na nu dociahnem 😀🤦‍♀️ Svoje auto hladam automat. A neboj, ked som skusky urobila ja, tak to urobi kazdy 😂

simca06022011
23. máj 2023

@fknlj ja by som nevymyslala, znervoznovat ta to bude mozno kym si nezvyknes. Je blbost si to neurobit. Zase taka katastrofa to nie je. Potom mozes riadit bez aj s ako sa ti bude chciet. BOla si na jazde jednej, pocvicila si trochu, to je proste malo na neznervoznovanie.

vkatush
23. máj 2023

@fknlj len si na to potrebuješ zvyknúť, jedna jazda je málo, bude to lepšie. Sestra robila nedávno vodičák, celý čas nadávala, príliš veľa úkonov sa jej zdalo. Teraz už úplne v pohode a strieda manuál aj automat, keďže máme doma aj aj.

Ja napr nemám rada práve automat a radšej manuál 😁

tamtamka26
23. máj 2023

prestúpiť sa dá (dcérina kamoška nedávno tak urobila), ale či ti niečo vrátia, to neviem...

fknlj
autor
23. máj 2023

@vkatush ahoj, no dnes mam s instruktorom jazdu, uz ma chce dat do premavky a som z toho taka vystresovana ze nejem, 😥 desi ma to doslova bojim sa ze niekomu ublizim, lebo nemam ani cit na tie pedale😥😥 plus sledovanie otacok a radenie, som spomalena na manualy

dota6
23. máj 2023

@fknlj neboj sa, inštruktor ma pedále a bude ti pomáhať :D ja som taká istá bola, manuál že čistá katastrofa (podradiť do zákruty - nehrozilo! :D ) inštruktor sa chytakl za hlavu :D jazdila som ako senior. Neznášam šoférovanie a nesoferujem ale autoškolu som na manuálnej spravila ako jediná z nášho auta. Rozklepaná ako notorik som vystupila po kuzelkach :D a jazda? Ten policajt mi povedal krásne slová "jazda veľmi opatrná, technika mizerná ale ste jediná, ktorá dnes dodržala pravidlá cestnej premávky" alebo tak nejako to povedal. Teraz ťa to desí ale naozaj to nie je nič strašné, ten manuál 😉 ani premávka. Strach je prirodzený a uvidíš aká budeš nadšená po prvej jazde 👍😇

nika1971
23. máj 2023

@fknlj neboj sa, zvyknes si...ked som ja nedavno urobila vodicak a to mam po 50-te, tak ho urobis aj ty...chce to len cvik

vkatush
23. máj 2023

@fknlj ja som mala prvú jazdu na cvičisku, potom som mesiac bola mimo SVK a keď som sa vrátila, povedala som inštruktorovi, že nechcem ísť do mesta, lebo som pozabudla ako na to.
Zlatý, zobral ma polhodinu po cvičisku, nech si spomeniem a pol hodinu sme šli mimo mesta po okolitých dedinách, nech sa rozjazdím. Trasy, ktoré poznám, nech nestresujem, že ani neviem, kde som. Veľmi dobre mi to padlo a ďalšiu jazdu v pohode som šla už do mesta.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
23. máj 2023

Tak toto snad nieje pravda.
V zahranici jazda na automate, manual, elektroauto, diesel, benzin a potom niekolko hodin na dialnici plus neratam jazdu v meste atd a k skuskam cloveka ani nepripustia kym nevie parkovat... Povinnost.
Prosim vas napiste mi niekto, ze toto nieje mozne.
A ten trenazer, co nema nic spolocne s realitou a cvicisko co sa da absolvovat so zatvorenymi ocami.
Potom sa necudujem, ze to tak v premavke vyzera a ze vsetko je v takom stave.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diaszoky
23. máj 2023

@fknlj vraj da ale ta autoskola bude eobit vsetko preto aby ti to znemoznili

anonymous87
23. máj 2023

@jj298 kokos ty si co dnes jedla? 😂😂😂😂 jasne ze to bolo obrazne povedane 😆✌️ Daj si neurol radcej

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymous87
23. máj 2023

@jj298 dobre. Ako povies

puertorico
23. máj 2023

ja len jednu vec nepochopím... načo si robíš vodičák keď sa bojíš jazdiť ?

sajmonka_1216
23. máj 2023

@fknlj stačí cvik a zvykneš si.. ked nie, potom si kúp auto s automatom..

qetka
23. máj 2023

nech sa na mna nikto nehveva, ale ked ma niekto problem odsoferovat auto s manualom nema co robit na ceste.
Jasne, ze je to pohodlnejsie a jednoduchsie, ale ked nie ste schopne robit dve veci naraz, fakt nemate co robit na ceste. Rovnako ako ked nevies zaparkovat, zapnut smerovku, odbocit dolava, pripojit sa z pripajacieho pruhu, ist ako clovek do kruhaca, ist na dialnicu, alebo do zapchy.

qetka
23. máj 2023

@qetka a samozrejme mam na mysli same na ceste, o autoskole nehovorim.

anonymous87
23. máj 2023

@qetka to nie je, ze to clovek nevie. Jasne, ze odjazdim manual. Asi by mi ten ujo v zelenom inac vodicak nemal. To je o osobnom komforte. Kazda sme ina a je super, ze v dnesnom svete si clovek moze vybrat co jemu viac vyhovuje… a mimochodom, v USA uz ani manual nie je. Alebo teda minimalne. Cize podla tvojej logiky, by ani oni nemohli na cestu ✌️

rebrambora
23. máj 2023

@anonymous87 v USA manual nikdy ani nebol a vodicak dostane kazdy rovnako ako zbrane. My sme ale v EU ale slecna ma pravdu.
Zvladni manual a potom si jazdi tak pohodlne, ako chces. Lebo manual nieje o pohodlnosti, ale schopnosti.

anonymous87
23. máj 2023

@rebrambora ved keby som ho nezvladla, asi VO nedostanem… aj v eu sa uz od manualu upusta. Technologia ide do predu. Ale ano beriem. Dievcata na MK povedali, ze ked nezvladas manual, na cestu nepatris a basta. Len mi nejde do hlavy, ze ako to suvisi s ovladanim cestnej premavky 😂 lebo podla tejto vasej logiky. Ak niekto jazdi na manualy, tak ovlada pravidla cestnej premavky lepsie ako ten, co jazdi na automate … a to je predsa hlupost nie? 🤷‍♀️

qetka
23. máj 2023

@anonymous87 za mna je to o tom, ze ked nevies popri drzani volantu robit inu vec - a teda napriklad preradit, ale su aj ludia, co nevedia dat smerovku, zapnut stierace, lebo ved potom im napriklad zaboci auto do smeru, kde dali ruku, tak je to problem. Nie automat, ale to, ze to ovplyvni soferovanie. Ako mozu takyto ludia zvladnut krizovatku - odbocenie, danie prednosti, preradenie, o kruhacoch ani nehovorim. U nas vecne odbococanie von z kruhaca z laveho pruhu - kazdodenna realita, zle radenie, cize potom v kruhaci zastanu, preraduju sa vlavo vpravo. Hlavna cesta je zasadne rovno… A to je presne to, ze popri toceni volantom uz nezvladnu pozerat na znacky. Aj ked teoriu ako taku ovladaju, nevedia to pri soferovani vnimat.
A za mna napriklad automat v meste je dobra volba, hlvne ked stojis v zapche.

anonymous87
23. máj 2023

@qetka ved jasne. S tou smerovkou a tym ostatnym suhlasim. Ale to vobec nesuvi s tym, ci to je automat alebo manual 🤷‍♀️

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonymous87
23. máj 2023

@oonnaganamakusai skusala som si urobit aj nove. A predstav si, urobila som aj tie 🙃 vobec neviem ako to suvisi s temou… cize vsetci co urobili stare testy by mali vratit vodicak? 🫣 ja som presla aj praktickou castou a ta sa nezmenila… cize? 🤷‍♀️

mondolina
23. máj 2023

ja by som VP len na automat ani nepovolila a ani nechcela. v budúcnosti dostaneš napr. služobné auto s manuálom a čo ? atď atď
@fknlj
nevymýšľaj a nevzdávaj sa dopredu.
nevieš kedy budeš manuál potrebovať.

anonymous87
23. máj 2023

Dobre dievcata. Ja sa tu s vami dotahovat nebudem. Evidentne ste si ma vybrali za obet. Ok. Beriem. Vzdy musi niekto mat cierneho petra.
Ale to nic nemeni na fakte, ze ak niekto neovlada pravidla cestnej premavky moze mat aj raketu. A to ci niekto vie alebo nevie soferovat a spravat sa ne ceste vobec nezavisi od toho ci ma automat alebo manual. Ja som robila skusky na manuale. Odsoferujem aj muzovo auto. Avsak je to pre mna duskomfort. Preco by som si neulahcila zivot ked mozem?

beronsche
23. máj 2023

@anonymous87 na co to ledva dociahnes? Na aku prevodovku? Myslis spojku? Alebo paku? No, tak co onak, dufam, ze zartujes.. v opacnom pripade nemas co v aute robit..

anonymous87
23. máj 2023

@beronsche ano myslela som spojku samozrejme. Uz som vysvetlila, ze to bola nadsadzka. Myslis, ze by som vodicak dostala? 🤦‍♀️
Boze zeny, uz sa tu nejdem obhajovat. Nemam na to dovod. Pekny den