Dá sa zrušiť účet v Lloyds aj zo zahraničia?

palomablanca
1. mar 2015

ahojte. Prosím Vás, mohol by mi niekto pomôcť? Potrebovala by som niekoho, kto žije v Anglicku aby sa mi opýtal v banke Lloyds na to, či sa dá u nich zrušiť bankový účet zo zahraničia. Len toľko, nič viac. Žili sme s priateľov v Anglicku pred 10 rokmi a keď sme odchádzali, tak sme si nechali otvorené účty. Teraz ich však chceme zrušiť, len neviem či sa to dá zo SK. Na stránke banky sa nedajú nájsť žiadne kontakty na nich v mailovej forme. Nemáte náhodou niektorá cestu okolo tejto banky? Že by ste sa na to opýtali? Vopred Vám ďakujem.... 😵

grasia1
1. mar 2015

+44 (0) 203 284 1 575 A to idete riesit po 10 rokoch?

dejka77
1. mar 2015

Pokial ucet nepouzivas viac ako rok tak ti ho samy zrusia.

palomablanca
autor
2. mar 2015

ďakujem Vám za príspevky. Grasia1 telefónne číslo som našla aj ja, chcela som to však najprv skúsiť s niekym, kto by sa na to opýtal osobne. Ale aj tak ti ďakujem. Prinajhoršom zavolám. Po 10 rokoch preto, lebo za tie účty sa nič neplatilo, boli ako keby "neaktívne", raz ročne nám posielali výpisy a nejaké iné informačné katalógy. Máme na nich dokopy možno 8 libier, necítila som až takú veľkú potrebu ich zrušiť. Mysleli sme si, že skôr či neskôr sa do UK vrátime - aspoň na návštevu a vtedy to doriešime.

palomablanca
autor
2. mar 2015

@dejka77 nezrušili, roky nám chodili výpisy, aj nové karty. Len tie účty boli - sú vedené ako keby neaktívne. Pre tých klientov, čo nežijú v UK aktívne nevyužívajú ich služby.

adri266
2. mar 2015

@palomablanca my sme z UK prec 6 rokov, tiez tam mame ucty, ale v inej banke. Treba tam zavolat a poziadat si papiere o zrusenie uctu. PRidu Ti domov, musis to vsetko vypisat a odoslat.
A preco ich teraz chces rusit? Ak tam pojdes trebars na dovolenku, alebo niekedy v buducnosti to mozno este vyuzijes, ci? Pre 8 libier sa Ti to oplati?

@dejka77 nam ho nezrusili, a to sme prec uz tych 6 rokov. Neviem, pre ktoru banku to akoze podla TEba plati...

palomablanca
autor
2. mar 2015

@adri266 myslis si ze to tak pojde? V najblisej dobe totiz urcite nemam financie na cestu do UK. O tie peniaze mi nejde vobec. Ja sa len bojim ze zneuziju kartu alebo nase udaje. Uz asi 2 roky sme nedostali vypis a ani novu kartu k uctu. Pravdupovediac je to uz aj dlsie co nemam kartu. Bojim sa ze tu kartu niekto cestou na sk ku

palomablanca
autor
2. mar 2015

@adri266 ukradol.sorry za gramatiku. Pisem z mobilu a ponahlam sa 🙂

adri266
2. mar 2015

@palomablanca hladala som daco na nete, a nasla som toto. Treba im napisat, samozrejme si prefot alebo vytlac kopiu. Adresu si samozrejme skontroluj 🙂

The Customer Services Manager
Lloyds Bank plc
Mosley St
Blankton.

Dear Sir/Madam

I no longer need to keep a bank account in England. Please close my account, number XXXXXXX, with immediate effect. I have destroyed my cheque book and bank cards.
I have been staying in Slovakia for the past XY years thus I am receiving no more income in England and there is no perspectives to me for going back to England, so this bank account became dispensable for me. Please try not to consider turning down my request.

Thank you.

Yours faithfully,

zeriempizzu
2. mar 2015

@palomablanca ked sa tak bojis o ukradnutie identity, uz davno si im tam mala zavolat. Internet banking nemas? Vsetko sa da!
Preco su niektory ludia tak neschopny vytelefonovat si veci ale radsej sa budu pytat na nejakom fore?! 😠

zeriempizzu
2. mar 2015

@adri266 ale to ju bude stat cas, namahu a posotvu znamku! 😀
Kym uz to mohlo byt vyriesene jednym troj minutovym telefonatom.

palomablanca
autor
2. mar 2015

@adri266 si uzasna! Mohlo ma napadnut napisat im list v podobnon zneni. Urcite to tak urobim. Hadam to pojde a nebude ich trapit ze na uctoch su nejake- aj ked len drobne- peniaze. Tebe dakujem za cas kt si venovala aj tomu vyhladavaniu 😵

palomablanca
autor
2. mar 2015

@zeriempizzu ty si teda mila osobka....skoda tvojho drahocenneho casu minat na mna co si sama neviem nic vybavit....

zeriempizzu
2. mar 2015

@palomablanca som mila, naozaj 😘
Ale uznaj - ked teraz niekto pojde do banky a bude sa tam pracovnicky za pultom pytat ci sa da ucet zavriet zo zahranicia - ze to je info pre inu osobu. No nebude to vyzerat vobec cudne a v dnesnej dobe ani trochu podozrivo, co? 😩😩

palomablanca
autor
2. mar 2015

@zeriempizzu mne by to neprislo podozrive a hlavne nie v anglicku. Ked sme tam zili tak som bezne pomahala nasincom kt nevedeli dobre po anglicky vybavit si v banke rozne zalezitosti. A nikomu to tam v banke neprislo divne

adri266
3. mar 2015

@zeriempizzu len telefonatom to aj tak nevybavis, lebo ako som pisala, z mojej banky, ked som tam volala /a telefonat ma vysiel oooooooooovela drahsie ako znamka 😉 / mi bolo povedane, ze mi poslu papiere na vyplnenie a tie treba zaslat do banky.

palomablanca
autor
3. mar 2015

@adri266 veď toho som sa obávala aj ja....že zaplatím veľa za hovor. Preto som chcela poprosiť niekoho aby sa na to opýtal osobne. Ďakujem ti ešte raz za pomoc, myslím si (na rozdiel od zeriempizzu) že od toho sú tu tie fóra, aby sme si pomáhali..... 😉

zeriempizzu
3. mar 2015

@palomablanca no dnes je to v UK ine. A vyzera to podozrivo. Pochybujem ze niekoho tuna najdes.
Ale tak lepsie ako akceptovat rozumny napad je asi trucovat a hrat sa na ublizenu.

@adri266 podla mna telefonatom vybavy dost a ani vela nemusi platit, dnes sa da volat do zahranicia za par centov. Ale tak hovor je jej asi drahsi ako jej mozna ukradnuta identita tak kludne piste listy na ktore mozno nikto nebude reagovat.

adri266
3. mar 2015

@zeriempizzu volala som tam minuly rok, hovor ma stal cez 2 E
Opakujem znovu, poslali mi materialy, ktore treba vyplnit.
Telefonicky to neslo.

zeriempizzu
3. mar 2015

@adri266 zbankrotovala si? Nie! Stalo by ti to za okamzitu odpoved co je s uctom a ci sa nahodou daky dobrak nezahrava s tym ze nabral pozicky na tvoje meno? Podla mna ano.
A ano mozno niektora banka nezrusi bez papierov (banky maju rozne procesy), ale tie poslu i tak ci zavola alebo napise.

Podla mna tu nejde o 2 eura 😜

adri266
3. mar 2015

@zeriempizzu noze si daj pizzu a budes sa lepsie citit
Autorka jednoducho nechce telefonovat, mozno sa neciti dostatocne jazykovo zdatna, hlavne ked v bankach pracuju same indky, ktorym aj ja mam po telefone problem rozumiet, a to som uz prezila nejeden ten rok v zahranici.
Len nerozumiem, preco Ta to tak zerie

palomablanca
autor
3. mar 2015

@adri266 ja si ju prestávam všímať. 😵 človek má bez toho dosť starostí aby sa ešte rozčuľovala nad takýmito vecami/ľuďmi. Len nechápem 1 vec (nechcem aby na to odpovedala) - či má z toho aspoň dobrý pocit alebo sa len moc nudí? 😀 😀 😀 tuším 1x som volala do banky v UK a mala som problém im porozumieť, to je pravda. Aj preto som to nechcela riešiť cez telefón. Z poslednej poznámky asi slečnu/pani? s pizzou asi porazí: mám ukončené vzdelanie v odbore prekladateľstvo/tlmočníctvo AJ-ŠJ .... a teraz už nech si píše čo len chce. Hlavne nech má z toho radosť. Nech ma aj v duchu ukamení za to, že som si myslela-niekto s tým má skúsenosť, že sa účet dá uzavrieť aj mimo UK - a povie mi to. Ďalej by som to už bola riešila sama.

tatjana14
28. nov 2019

Môj známy žije v Španielsku a chce zrušiť účet na Slovensku v tatra banke viete poradiť dakujem