Darček pre chlapca na krst

ma12345
29. okt 2017

Ahojte baby, aké máte skúsenosti s darčekom na krst od krstných rodičov pre chlapčeka? Dievčatkám sa dávajú najčastejšie náušničky, to je ľahké. Počula som, že chlapcom sa dáva retiazka, ale to sa mi až tak nepáči. Poraďte ;)

pribinak
29. okt 2017

Tak kup baby fotenie, alebo kurz plávania, alebo kup odrážadlo

erickatt
29. okt 2017

@ma12345 my sme dali retiazku a prívesok prvé písmeno jeho mena

ma12345
autor
29. okt 2017

@erickatt Hej, to je vraj také, čo sa zvykne dávať. Len som na vážkach, že kedy to začne nosiť 🙂

paladia
29. okt 2017

@ma12345 torta,kosielka do krstu, oblecenie v ktorom.isiel na krst, darcekovy kos s vecami.pre babo a rodicov, obalka s hotovosťou.

pieksamaki
30. okt 2017

my sme dostali zlaty krizik pre chlapca

erickatt
30. okt 2017

@ma12345 no asi aj nikdy. To sa dava a hotovo. Ja by som bola za vhodný darček. Kamoška dali turistický nosič. Alebo kurz plávania, nejaky kurz, autosedačku ... Niečo zmysluplné

terka1607
30. okt 2017

My sme ku krstu dostali deku na ktorej je meno, dtum narodenia, vaha a dlzka. Pouzivame ju kazdy den, maly ju miluje a bude mat aj nieco na pamiatku, ale fotenie asi tiez nie je zly napad, mna by urcite potesilo 🙂

maris5
30. okt 2017

U nas sa daval turisticky nosic, my sme krstniatku kupili detsku bibliu - ale taku, ze rodiacia mu budu zo zaciatku citat - s venovanim,aby mal pamiatku. Sviecku, kosielku, tortu sme davali robit.a este nieco, co si vobec nepamatam. Dokopy to bolo caz 100 eur. Na prvu navstevu sme brali plienky.

Ta deka je velmi krasny darcek. Na FB to niekto vyraba, ale objavila som ich uz neskor.

maris5
30. okt 2017

A nas dostal takeho obrovskeho Dina - v ktorom bolo 60 guliciek, dino sustal, mal nieco ako zrkadielko, mal zvoncek - take male ihrisko pre prve mesiace zivota.

Potom dostal hracieho psika, ked stlacik ruku, nohu a pod. Hraje to., nejake oblecko, knihu - ako pamatnik na 1. Rok zivota.

guiseppinka
30. okt 2017

Mali sme dvoje krstiny a od krstnych nase baby dostali peniaze. Tortu som riesila ja, kosielku tiez my, lebo jeden znamy ju vysival a akurat pri prvej krstni doniesli sviecku. Teraz svieclu kupila mama, lebo sa rusil obchod, tak mali vypredaje.
Odrazadlo je podla mna nie vhodny darcek, ak sa bavime o babatku. Kym ho vyuzije
@pribinak

pribinak
30. okt 2017

@guiseppinka preco, ked kupia nejake fakt kvalitne a dobre, tak nemusi to byt nevyhnutne vec pre babatko, lebo takych veci dostane vacsinu, ale je to vec nazoru

mata128
30. okt 2017

My sme krstili drobca teraz cez vikend a od vsetkych dostal peniaze....co treba,to mu kupime,ostatne mu dame na knizku

terka1607
30. okt 2017

@mata128 Asi by som nechcela, aby všetci dali peniaze. Je to síce praktické, kúpite si čo potrebujete, ale ja som toho názoru, že aspoň krstní by mali dať nejaký darček, ktorý bude mať ako pamiatku na celý život 🙂

marion09
31. okt 2017

@ma12345 ja by som dala peniaze,rodicia najlepsie vedia co kupit.

cathy26
31. okt 2017

@ma12345 ahoj ..nebolo by najlepšie spýtať sa rodičov čo by chceli? My sme sa pýtali, dostal to čo rodičia chceli...priniesli sme sviečku, košieľku, plienkovú tortu na ktorej boli ostane darčeky..retiazka, peniaze a mojkacik😉

zuzka102
31. okt 2017

@terka1607 Vies kde sa da taka deka urobit/objednat? 🙂

terka1607
31. okt 2017
lusylee
22. mar 2018

Ponúkam výborný tip pre dieťa ku krstu. Ide o miľníkovú podložku na ktorej sa môže fotiť každý mesiac a zachovajú sa tak nádherné spomienky. Viac info u mňa v bazári alebo v albume. Ja tieto podložky vyrábam, takže ide o handmade výrobok.

inspio
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzgro
21. jún 2022

Ahojte, tiež som sa touto témou zaoberala pred pár mesiacmi. Bola som zúfalá až som natrafila na personalizované čiapočky značky pasadena. Vyzdobia čiapočku buď menom alebo prezývkou bábätka a k tomu Vám to príde krásne zabalené. Teda už nič viac riešiť nemusíte. K tomu dáte do obáločky nejaké peniažky, veď rodičia najlepšie vedia čo ich dieťatko potrebuje. Tak som si povedala, že možno to niekomu pri lustrovaní diskusií pomôže 🙂

anna12399
21. jún 2022

My sme dali zlatú retiazku z krížikom, kúpili sme komplet oblecko do krstu +košieľka a sviečka. Ešte krstova torta a samozrejme peniaze myslím ze sme dali 100eur ,keby to šlo dám aj viac ,nieje to podmienka ale dieťatko krstime iba raz .