Darček pre kamarátkinu dcérku

8. júl 2022

Ahojte som pozvaná za 3tyzdne na oslavu narodenín dcérky mojej kamarátky..obe máme dievcatka
Povedala mi ,jej mama čo jej mám kúpiť , ide o to že ja nie som lakoma ale rozkazala si dosť dráhy darček ,a navyše pre seba , pretože to nie je darček pre tak malé dievčatko ..
Aby ste chápali nie som lakoma vôbec , dám deťom ,svojim , neteriam a dala by som aj spomínanej dcére kamarátky ale ona mojej dcére k narodeninám nedala nič 🤷 ,keď ide mala niekomu na oslavu , keď sa niekoho opytam ,každý povie symbolicky darček za pár eur ,nemám problém ,kúpim , ale toto sa mi zdalo prehnane a navyše nič iné nechce

autor
8. júl 2022

@panelacikova počkaj počkaj , idem len ja s malou ,ale sú aj ostatné kamarátky ,ktorým zadala darčeky , chápeš? Že každej z nás povedala čo chce ..a idem len ja s malou ,bez muža môjho , bude to na dvore nepijem , kúzelníci tam nebudú, miešané drinky tiež nie ,ale nepísala som že tam budem len ja sama s malou ako celkovo..ale bez muža sama

autor
8. júl 2022

@panelacikova opísala som na to čo napísala @ivanka33

panelacikova
8. júl 2022

aha, rozumiem. tak vráťme sa k téme. 50 eur je pre mňa príliš dať za darček. ako radia iné, ospravedlnila by som sa z oslavy. alebo by som jej dala do obálky 10-15 eur a mamičke narovinu povedala, že nie som národná banka, aby som kupovala dary v hodnote 50 eur.

gaja78
8. júl 2022

ja by som jej na rovinu povedala, ze to je na mna drahy dar, ze jej mozes cast prispiet financiami, a za mna by to bolo max. 10€ + by som kupila nejaku drobnost pre dievcatko, napr. puzzle, omalovanku, alebo farbicky, ci kinderko.

ladyblcha
8. júl 2022

@katus226 😂

Autorka: kupujeme tak cca +/- 20€ (su to dobre kamosky ale). A kludne by som kupila aj drahsi, ale nie z prikazania, ale z mojho rohodnutia. Ale viem, ze obe moje kamosky by neboli z drahsieho darceka pre ich dieta nadsene.
Narocna to maminka je nejak 🤨

zooeynka
8. júl 2022

A ty mas nejaky blok prist na oslavu s darcekovou taskou kam das napriklad kreativnu hru(vyroba mydla alebo slizu), plus male dievcenske lego, zmestis sa do 25€ a vybavene. Nikto ti nema co diktovat aky dar mas priniest, kym sa na to sama neopytas. Problem?

ivanka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
8. júl 2022

A ako to teda vyriesis?
Zase ked uz nieco povedali, je blbe na ignor priniest ine bez komentara. Zavolas jej este raz?
Fu ale riadne zvlastna mamina. Ja robit synovi oslavu a niekto sa ma priamo spyta na darcek, povedala by som nieco typu lentilky/detsky časopis...proste symbolicke. Ved su to male deti

autor
8. júl 2022

@evkamotka neviem , musím porozmýšľať , pretože vyslovene povedala že hračky nechce , žiadne bábiky, lego , nič ..tak čo mi aj baby radili že to jej doniesť alebo niečo iné , ona sa sama vyjadrila že nie ..chcela som knizku , že nie lebo ma veľa tak ..

ema22270
8. júl 2022

My si takto dávame darčeky len s najbližšími kamarátmi na Vianoce a narodeniny, keď sa pozveme na oslavu, poprípade ak si spomenieme aj na meniny - drobnosť, či pri narodení bábätka. Ale to sú blízky priatelia, ktorí sú aj krstní nasemu synovi. To tak kupujeme do tých 50e pri nejakom sviatku, na Vianoce max pre vsetkých max 100e (2 deti a krstní). Pri svadbe to bolo o niečo viac do daru, ale to je normálne, to je raz za život.
Pri kamarátoch zo školky, alebo nie blizkych by som toto nepraktizovala, lebo sa to moze stat pravidlom. 10-20e je este v poriadku, ale aby mi niekto diktoval co mam priniest, to som este nezazila, a nikdy by som niekomu nepovedala co ma kupit. 🙈

autor
8. júl 2022

@ema22270 nie ani ja nie som taká ,asi zato ma to aj tak zarazilo že načo takto, veď nejaká drobnosť postačí ,je to dieťa ale nie takto , a ešte chápeš ani sa s tým nezahrá nič ..

yvanielka
8. júl 2022

Sú to detské hodinky s GPS?

autor
8. júl 2022

@yvanielka nie , to by som ešte povedala že je užitočný darček 😅

ema22270
8. júl 2022

Otvorene by som jej asi povedala, ze nemam na taky darcek financie, resp ze sa nezucastnime oslavy, alebo nieco podobne, podla toho, ci tam chcete ist, alebo uz ani velmi nie. 😊

autor
8. júl 2022

@yvanielka to čo chce ona , myslím že chce ona aby to mohla aj užívať a je lakoma si to kúpiť

silvike
8. júl 2022

Cize to ani nie je velmi vec vhodna pre dieta ? Resp. vobec to nie je nieco po com to dievactko tuzi ? Fakt, ja by som mozno zrusila ucast na oslave za takych diktovacich podmienok :/

autor
8. júl 2022

@silvike nie nie je to určite po čom túži ,pretože jej je to na nič 🤷 možno keby mala 15 a venovala sa tomu pravidelne

autor
8. júl 2022

@silvike keby sa jej opýtam či to chce, podľa mňa ani nevie na čo to je a čo to vôbec je..

yvanielka
8. júl 2022

Len hádam, lebo ma zaujíma že čo to je 😀

autor
8. júl 2022

@yvanielka nie hodinky s gps by som ešte chapala

silvike
8. júl 2022

Tak ale to uz je uplne ze trapne, taketo vynucovanie nevhodnych darov...ach jaj, blbe veru

larazivago
8. júl 2022

Véd nenapinaj.... Co to chce za darček 😃

slavomira236
8. júl 2022

Veď napíš rovno čo chce...

angel993
8. júl 2022

Ja by som nešla na oslavu, tým pádom ani darček nekupujem. Zašla by som neskôr a malej by som kúpila v Tedi kriedy na chodník, prípadne farbičky. Kamarátke by som doniesla čokoládu a nič viac.

katus226
8. júl 2022

Uz to mam. Chce vibrator a ty sa ho hanbis kupit 😁

autor
8. júl 2022

@katus226 to nie , sama mám 4 , nehanbím sa 😂😅

zuzki1
8. júl 2022

Kamarátka je dosť drzá . Ale nepoznám pomery celkovo - ako sa dobre poznáte , aké máte vzťahy , či Vám dáva nejaké veci po deťoch alebo iné dary , alebo nejak pomáha a necíti že by ste jej to vracali . Ale i keby to bolo tak , je to drzé pýtať si dar a ešte drahý dar. Ona ti povedala co chce aj koľko to stojí ?
Povedz jej že si si neuvedomila ze je to take drahé a s takou sumou si na darček nerátala , že jej rada prispejes a daj jej koľko uznáš za vhodne a malej cokoladku alebo gumové cukriky alebo nejaké chrumky , čipsy , detské šampanské atd. Ja by som dala max 5-10 EUR, nakoľko nemáme zaužívané dávať si s kamarátmi veľké dary (ak vôbec)pre deti , ozaj len maličkosť a väčšinou konzumná nakoľko dosť darov si dávame v rodine a nemám rada keď sa zapelesi domácnosť vecami ktoré nepotrebujeme …
Keby aj zavolala klaunov , skákaci hrad , kúzelníka a cvičené opice s dj a fotografom je to jej vec a robí to pre seba a svoju dcérku , nemá sa jej co skladať osadenstvo na oslavu … a vrchol je že si pýta keď vašej dcérke nič nedali , možno by som spomenula že si nerátala s darom vôbec keď Tvoja dcérka od nich nič nedostala a myslela si si že jej to bude vyhovovať ohladom darov takto .
Ja som raz kamaratkinwj dcérke (žienka s ktorou sme sa poznali z pôrodnice ) doniesla vyzivku a chrumky , plánovali sme stretnutie zrovna keď jej dcérka mala meniny a slušne mi povedala že dakuje ale že s darmi by nerada začínala lebo potom bude mat pocit že niekomu “dlží “ a že si dosť darov dávajú v rodine a s kamarátmi to neriešia .
Chápem aj že niekto rad dáva a dostáva drahé dary , neodsudzujem to , ale mali by ste si nastaviť ako to bude medzi vami fungovať aby ste boli s tým obe ok - ak sa chcete ďalej stretávať a mat čistý vzduch .

zuzki1
8. júl 2022

Len nechápem načo nás tu natahujes že nechceš povedať aký je to darček v anonymnej diskusii 👀

autor
8. júl 2022

@zuzki1 nenatahujem zato som to dala anonymne , aby sa nedalo zistiť kto to písal , a ak napíšem čo to je dá sa to vyčítať..je na konikovi

slavomira236
9. júl 2022

Syn bol včera spolužiakovi sú druháci na meninach mimo školy sa nestykaju s rodičmi sa len zdravím finančné sú na Tom ok má všetko kúpili sme si synom lego menšie a dezert takže ak je to dobrá kamarátka plus sú to narodeniny a ešte okrúhle tak jasné kúpila by som darček aj vo vyššej hodnote