Darček pre kamarátkinu dcérku

8. júl 2022

Ahojte som pozvaná za 3tyzdne na oslavu narodenín dcérky mojej kamarátky..obe máme dievcatka
Povedala mi ,jej mama čo jej mám kúpiť , ide o to že ja nie som lakoma ale rozkazala si dosť dráhy darček ,a navyše pre seba , pretože to nie je darček pre tak malé dievčatko ..
Aby ste chápali nie som lakoma vôbec , dám deťom ,svojim , neteriam a dala by som aj spomínanej dcére kamarátky ale ona mojej dcére k narodeninám nedala nič 🤷 ,keď ide mala niekomu na oslavu , keď sa niekoho opytam ,každý povie symbolicky darček za pár eur ,nemám problém ,kúpim , ale toto sa mi zdalo prehnane a navyše nič iné nechce

lilinka126
8. júl 2022

Autor pozri to si musis ty povedat co je dost, niekomu je vela aj darcek za 20E niekomu je za 100 normalne... u nas v rodine mame pravidlo na kazdy sviatok ( narodeniny, vianoce) darcek na hlavu max za 20, ale u priatela lietaju 50 a 100 a 150 jedna radost .. ( doteraz to ja napriklad nedokazem pochopit)

panelacikova
8. júl 2022

dieťaťu do 5 rokov by som považovala za vhodné kúpiť buď len nejakú sladkosť (samozrejme, po schválení rodičmi) alebo niečo z oblečenia. prípadne nejakú vhodnú didaktickú hračku, ale nie drahú. koľko stojí tá vec, ktorú chcú od vás?

basska_b
8. júl 2022

Viete co... tiez sa mi to zda divne, rozkaze si dary a k tomu dost drahe. Nesla by som na tu oslavu a prehodnotila aj buduce kontakty. Poznam jednu taku babu, rozkazala si do vybavy aj ku krstu dost drahe veci, ako keby to nemohli oni sami kupit... Pri oslave ide predsa o to, ze sa spolu stretnete a zabavite, nie je to beneficny vecierok...

autor
8. júl 2022

Akoze aj môj muž je dosť rozčarovaný , že si vôbec rozkazala

autor
8. júl 2022

@panelacikova do 50eur

autor
8. júl 2022

@panelacikova pre mňa je to dosť,keďže sa nejedná o rodinu

autor
8. júl 2022

@panelacikova či som lakoma?

martul
8. júl 2022

Ty kokso to vážne?! Poslala čo si praje?! Ja by som pozvala a povedala darčeky nenoste, budeme radi keď prídete a posedime si.

autor
8. júl 2022

@martul no tak vidíš aj my s mužom sme taký istý

martul
8. júl 2022

Ja by som sa ospravedlnila, že ďakujeme za pozvanie ale bohužiaľ neprídeme. Potom uvidíš či to bola naozaj ,, kamoška ".

veve_ad
8. júl 2022

Nie si lakoma, je to dost. A duplom, ked to nie je rodina. A este duplom, ze tvojej dcerke k narodeninam nedala nic. Ak nemas guraz jej povedat do oci, ze si pozerala kolko to stoji a zial je to cez vas rozpocet... tak by som sa ospravedlnila z oslavy a nekupovala nic. Nie si povinna jej nic kupovat

autor
8. júl 2022

@veve_ad ona vie koľko to stojí , pozerala to skôr ako ja

stanulienkat
8. júl 2022

Povedz, ze vam do toho nieco prislo. Alebo jej kup, co chces a rovno jej pived,, ze ti to financne nevychadza. Inak dary skoro za 50e si nekupujeme ani v rodine. Akurat na vyrocia a to rodicom.

zuzzinka
8. júl 2022

Daj jej 20e do obalky, ak sa tam rozhodnes ist. Ja uz nic nekupujem, len peniaze davam. Aj tak si vacsinou deti setria, na nieco vacsie a uz skoro vsetko aj tak maju.

autor
8. júl 2022

@stanulienkat my detom a viem že spomínaná kamarátka ,nedáva nikomu za takú sumu ani vlastným

ivanka33
8. júl 2022

Neobhajujem kamarátku, že si rozkázala darček za 50 eur, ale ešte by som sa na to pozrela aj takto: že akú veľkú a drahú oslavu usporiadala... Ak veľká párty, gril, kúzelník 😁,miešané drinky, prenajala miestnosť a tak a že idete obaja s mužom, s dcérou, najete sa, napijete tak 50 e. je v norme, lebo ju to vyjde draho.... Ináč nie.

autor
8. júl 2022

@ivanka33 nie idem len ja s malou, nepijem , bude to u nej na dvore , bez drinkou to bude aj bez kúzelníkov😅

autor
8. júl 2022

@ivanka33 drinkov

loginexistuje
8. júl 2022

to je velmi vela my tolko nedavame na darcek ani detom v rodine a nieto kamoske
a este raz aa opytam ona bola u vas na oslave dcerinych narodenin a nedoniesla nic ? ak ano tak fakt len drobnost pre tu malu a nech si vravi co chce

tncka
8. júl 2022

Tak by som jednoducho povedala ze nepridem a dovi. Alebo kupila voskovky a cokoladu a vybavene😁To uz kde sme aby si diktovali darceky a pomerne hodnotne🙄

bellovag
8. júl 2022

Vyberte darček spolu s dcérou 🙂 A už ťa viac nepozve a máš do budúcna vystarané 🙂

evkamotka
8. júl 2022

Vyhovor sa na hnacku a nechod. Toto tym ludom nevysvetlis, ked das ine, este sa urazia. Alebo to kup alebo kup nieco ine a mozno to nechaju tak

stevvvka
8. júl 2022

Hmm.. A ja by som napriamo jej povedala, ze na moj rozpocet je zo trochu dost a ze ako to vlastne ta dcerka využije?

katus226
8. júl 2022

Neprist nie je riesenie, ona ti nakaze poslat darcek inokedy. Ved jej ide o ten darcek, nie aby si ty bola na oslave. Kup co chces, co vies ze malu potesi. A pusti jej ten diel South parku, kde cartman nedostal megamana a zrusil od jedu celu oslavu 🤣

katus226
8. júl 2022
https://www.youtube.com/watch?v=uPhvu9HQOHQ

takto nejako to bude vyzerat, priprav sa 😂

panelacikova
8. júl 2022

ideš iba ty s malou a nepiješ.... hm, to nie je oslava, to je posedenie pri káve (minerálke).

autor
8. júl 2022

@panelacikova budu tam aj ďalší ľudia , nie len ja ..

autor
8. júl 2022

@loginexistuje áno áno tak

autor
8. júl 2022

@katus226 😂😂😂

panelacikova
8. júl 2022

ale akosi ti prestávam veriť. pretože teraz píšeš, že ideš iba ty s malou a v úvode píšeš toto: a každému kto má prísť už zadala darčeky kto má čo kúpiť...

tak ako to vlastne je?

panelacikova
8. júl 2022

pozri sa, čo píšeš o 10:53