Darkyne krvi

zuzkalenka
28. jún 2012

Ahojte!
Len ma tak zaujíma či sa tu nájdu mamičky ktoré chodievajú pravidelne darovať krv.
Podľa mňa je to super vec takto pomôcť.
Tak píšte 🙂 🙂 🙂 🙂

liz_lemon
29. jún 2012

@zuzkalenka ja som bola darovat zatial len raz, potom som otehotnela, takze teraz budem mat dlhu prestavku, ale hned ako to bude mozne, urcite pojdem zas, lebo je to taky zvlastny skvely pocit, po darovani

zuzkalenka
autor
29. jún 2012

@liz_lemon presne viem o čom hovoríš 🙂
ja som bola 3x viem že to nieje veľa ale aspoň niečo, raz som bola v Ba a potom v BB

rozala111
29. jún 2012

Ahojte, ja som bola darovať zatiaľ 9x, lebo som mala prestávku počas tehot. a kojenia 2 detí. je to super, chodím pravidelne 3x do roka.

zuzkalenka
autor
29. jún 2012

@rozala111
vau, tak to už hej super. A chodíš určite do BB že? Tam sa mi páči aj teraz sa chystám koncom júla možno sa uvidíme 🙂 😀

rozala111
29. jún 2012

@zuzkalenka
áno do BB, je tam super, dokonca tam chodíme s mužom a detičkami - tie sa tam vyhrajú a vyrozprávajú 😉
no ja som bola v júni, takže niekedy až v novembri môžem

zuzkalenka
autor
29. jún 2012

@rozala111
je to dobrý pocit keď môžeš pomôcť že?
kiežby bolo viac ľudí čo by takto chceli pomáhať 😒

rozala111
29. jún 2012

to je pravda, nikdy nevieme, kedy budeme potrebovať krv my. Posledne som dávala krv na meno, pretože manžel mal v práci koleg. ktorej niekto z rodiny krv potrebuje, pretože má onkol. ochorenie, tak som mala oveľa lepší pocit.
môj starký mal leukémiu, a to bolo ešte v roku 1973 - vtedy bolo nedostatok krvi a chodili mu dávať všetci učitelia a učni a kamaráti, ale on sa k tej krvi ani nedostal, pretože ju dostal niekto iný, kto mal kontakt s lekárom, nakoniec starký zomrel a to ma dosť zasiahlo, chcem pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú - aj keď ešte moja krv ide len na lieky a podobne

zuzkalenka
autor
29. jún 2012

ZAUJÍMAVÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ako vznikajú krvné skupiny?

Platí, že silnejší je gén pre krvnú skupinu A a pre skupinu B. Teda ak dieťa zdedí od jedného rodiča skupinu A a od druhého 0, bude výsledná skupina A. Ak zdedí A a B, bude výsledná skupina AB.

Nasledovná tabuľka ukazuje možnú krvnú skupinu dieťaťa podľa toho, akú krvnú skupinu majú rodičia:
Otec A B 0 AB
Matka
AB A,B,AB A, B, AB A, B A, B, AB
0 A, 0 B, 0 0 A, B
B A, B, AB B B, 0 A, B, AB
A A,0 A, B, AB A, 0 A, B, AB

zuzkalenka
autor
29. jún 2012

A tu si môžete vypočítať akú krvnú skupinu bude mať vače dieťatko 😲 😲 😲

http://primar.sme.sk/kalkulacky/krvna-skupina-d...

radkatalajkova
29. jún 2012

Ach jo, kočky, ja sa to číta, že darovanie krvi, aj ja by som chcela ísť, toľko krát ale asi by som nemohla, keď užívam lieky na srdce. Ale pekne sa to číta, že chodíte pomáhať 🙂

liz_lemon
29. jún 2012

@radkatalajkova skus sa informovat na http://www.ntssr.sk/otazky-a-odpovede tam ti presne povedia, ci mozes alebo nie

radkatalajkova
29. jún 2012

@liz_lemon jé ďakujem 😉

rozala111
29. jún 2012

@radkatalajkova ahoj, moja kamoška berie nejaké lieky na srdce - nieco cord, ci co, a moze darovat krv, tak sa skus spýtať

radkatalajkova
29. jún 2012

@rozala111 ďakujem za info, ja beriem betac a pred tým corvitol a mám aj na ŠŽ, riedenie krvi a na cholesterol

zuzkalenka
autor
29. jún 2012

@radkatalajkova možno budeš môcť aj ti darovať krv skús sa spýtať a uvidíš čo ti povedia 😉

radkatalajkova
29. jún 2012

@zuzkalenka hej, skúsim a ďakujem ta radu 🙂 😉

zuzkalenka
autor
9. júl 2012

Výzva od vás - Chcel by som poprosiť všetkých darcov krvi, aby išli darovať krv a pri tom nahlásili údaje o mamine našej kamarátky, a tým by jej priamo pomohli. Prípadne aj nedarcov. Ak máte záujem pomôcť napíšte mail na zivot.pre.moju.mamu@gmail.com naspäť vám kočka pošle potrebné údaje, ak chcete pomôcť aj inak ako darovaním krvi, tak prosím Vás skúste zdieľať tento oznam. Na krvnej skupine nezáleží. ďakujeme moc

zdroj: http://www.facebook.com/pages/Mám-krvnú-skupinu...

adamnina
13. júl 2012

Ja som darovala krv 10-krát, ale po zistení ochorenia štítnej žľazy, aj posledný. No napriek tomu som "darovala" pomocou mojich študentov, skúsila som im navrhnúť, či by nešli skúsiť "pustiť žilou", no a ujalo sa to, od roku 2007 pravidelne dva razy do roku k nám do školy príde mobilná odberová jednotka a odvezie si "poklad". Som na nich pyšná, mnohí z nich už chodia darovať pravidelne sami, no ja mám úžastne dobrý pocit...

zuzkalenka
autor
20. júl 2012

Prosba pre darcov z Banskej Bystrice- prosba pre darovanie krvi pre Ota Ľuptáka, súrne potrebuje krv akejkoľvek krvnej skupiny pre operačný zákrok srdca.Termín darovania do 13.8.2012. Kto môžte, prosíme o pomoc. Krv prosím darovať v Banskej Bystrici na jeho meno. Tlačivo o darovaní by som si prevzala osobne, stačí len zavolať a dohodneme sa.
V prípade otázok kontaktujte - 0908 655 998 (Terka Šávoltová). Ďakujeme.

zdroj: http://www.facebook.com/pages/Mám-krvnú-skupinu...

zuzkalenka
autor
27. júl 2012

Vedeli ste, že najviac krvi spotrebujú nemocnice v prípade transplantácií - pečene, srdca alebo kostnej drene? V týchto prípadoch sa minie krv od 20 až 100 darcov. Vysokú spotrebu krvi majú tiež onkologickí a hematologickí pacienti. Takže darovanie ja naozaj veľmi potrebné!

zdroj: http://www.facebook.com/pages/Mám-krvnú-skupinu...

masinka
1. aug 2012

ja som davala pravidelne od 18 rokov, u nas v rodine mame viacero darcov.... a aj na gympli sme mali dobru osvetu, (aj v Lige proti rakovine sme sa angazovali, nasa trieda bola prva, co rozdavala narcisy 🙂) a chodila k nam aj mobilna transfuzna jednotka.... treba mladez podchytit, nech to beru ako samozrejmost.
teraz mam uz nejaky ten rok pauzu - bud som tehotna, alebo kojim...alebo vsetko naraz 🙂 ale ked malu odstavim, tak zase zacnem 😀

zuzkalenka
autor
14. aug 2012

Ahojte - ak ste A Rh negatív, DNES 14.08.2012 doobeda nutne treba zbehnuť darovať krv na transfuzne oddelenie do Ružinova.

zdroj: @bibinocka

moncicip
14. aug 2012

@zuzkalenka Ja som bola pred porodom 20x darovat a urcite v tom budem pokracovat.

indiankaindi
27. aug 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť. Chcela by som ísť darovať krv, ale vraj ju nemôžem darovať, ak som už mala transplantáciu krvi. Toto sa však udialo pred 23 rokmi, teda dosť dávno. Chcela som sa spýtať priamo na transfúznej stanici u nás, ale nikto mi neberie telefón. Tak neviem 😖 Ďakujem za každú radu.

janano
30. aug 2012

@zuzkalenka
@rozala111 ako to je s tym darovanim? Moze sa darovat, ked zena koji ci nie? A treba pockat, kym pride menstruacia? Ja tiez nad tym rozmyslam, ze by som darovala.

rozala111
30. aug 2012

@janano mam pocit, ze pocas kojenia sa nedaruje, ale neviem to isto, ja som nedarovala

zuzkalenka
autor
30. aug 2012

@janano
asi nie ☹
ale nejlepšie ti odpovedia na tejto stránke: http://www.ntssr.sk/otazky-a-odpovede

titulienka
15. sep 2012

darovat krv mozes az 6 mes. po ukonceni kojenia 🙂

evulka2203
8. nov 2012

ahojte, sice nie som mamicka, ale krv som bola darovat uz asi 11 krat:o) je to super pocit, skoda len, ze teraz mam problem so stitnou zlazou, schudla som a akosi sa na to necitim....ak by som sa niekedy v buducnosti dala dokopy, urcite sa k tomu vratim.