Darujeme Európu moslimom?

janinah
2. okt 2013
https://www.youtube.com/watch?v=74iYg1SQREo


Váš názor?..ja som zhrozená 😒

erjona
16. máj 2014

@demo Boze, s teba uz je aj vestica, ci co? No tak nas poucuj ty,, ked si taka expertka, nevies nic o tej viere a ani o nasej, len silne reci mas - no vysvetli mi ten text, ked ja to berem doslovne,, ako si to ty vysvetlujes,,, cele bozie pismo musis brat do uvahy a katolicka viera sa zaklada na 10 bozich prikazani, tak co tu prosim ta rozpravas hluposti???

sirinka
16. máj 2014

@demo no ale vazne, ved ked to tam je, tak asi to ma aj svoj dovod, ved kto ma opravnenie vyberat, co dodrziavat a co nie?

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erjona
16. máj 2014

@sirinka Este nakoniec povie, ze som to tam ja dopisala 😀 😀 😀

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erjona
16. máj 2014

@demo Ale, co sa tak certis??? Za pravdu sa kazdy hneva,,, je to tam? Je.. Chcela si vediet, kde to je napisane, chcela, tak potom, co sa teraz rozculujes,,, ja za to nemozem, ze je to tam napisane,,, 😠 😠

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
16. máj 2014

@demo no dakujem za odporucanie... mas predstavu, kolko by mi to mohlo trvat?

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erjona
16. máj 2014

@demo Aky kontext? Ved sa uz vyjadri konkretne,,, ponizujes druhych, aby uznali bez faktov, ze ty mas pravdu? Nemas a hotovo !!!

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erjona
16. máj 2014

@demo Ja viem, ze si ho skratili a neucia ho cele z biblie, to si tym chcela povedat? A vynechat nieco je ok podla teba? Ja verim na celu bibliu aj na stary zakon,,, ty si vyberaj, co chces a zi si s tym, ja si zijem s mojim presvedcenim, ze cele pismo je dolezite, nie len to, co farari povytahuju,,, ok 😉

erjona
16. máj 2014

@demo Ani nevies ako lahko sa mi bude spat 😝 😝 😝 😝

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
digysa
16. máj 2014

@erjona Co Ty nevycucnes z prispevkov......To uz je fakt, ako magneticka sila spojena s Allahom 😎

Ako si sa PRE KRISOVE RANY ( u teba pre pedofilneho Muhamada) dostala k vykladom biblie, ked ja pise O "spravani sa ludi"- spravanie sa, vyjadrovanie nespokojnosti, vyjadrenie nesuhlasu.....
VIdim, ze pre TEBA je Muhamad a islam ovela prednejsi, ako Jezisk ( zato sa hrdinsky citis stale katolicka....leda tak v tvojom sne by som ti uverila, ze tou katolickou aj si.... prepac, ale v tomto smere ma nepresvedcis,ze nie si konvertitka)

Ja to ale este raz zopakujem....

A -Jedna jedina Karikatura Muhameda - reakcie muslimov - ako diva zver......protesty, podpalovanie, vyhrazanie sa bombami a teroristickymi utokmi, rozne vyhrazne videa, ich zname vykrikovanie po uliciach....
B-Tisicky otrasnych karikatur papeza, Boha, Jeziska Krista- reakcia katolikov - verbalne rozhorcenie a nesuhlas
Ak nevidiete rozdiel medzi "zverskym chvanim" a rozhorcenym chovanim, tak si zite dalej vo vasej rozpravke.

TVOJA ODPOVED JE: Len rozdiel je v tom, ze v ich viere sa nesmu zobrazovat tvare!!! Ale to by si musela o tom nieco vediet.

Moja odpoved je: Mas pravdu, nestudujem islam ako posadnuta, ako TY! Necitam koran.... A je mi tak u PRDELE, co sa u nich moze zobrazovat a co nie!!! Pedofilny Muhamad, co znasilnoval deti nie je u mna ZIADNA SVATA OSOBA, mozno tak u jedincov, ako si Ty.
Ale o to vobec neslo. ISLO TU O REAKCIE psychopatickych islamistov. ...... Nuz ale pre niekoho je dolezite, ze sa NESMU u nich ( u moslimov) zobrazovat tvare.....fnuk-fnuk-fnuk.....ako sme si to my mohli aj dovolit.....robit si srandu z pedifla, co znasilnuje deti vs. Jezisa . Ako sme si to len mohli dovolit my "zapadniari" ☹ ☹ ☹ ☹

erjona
16. máj 2014

@demo No niekto to nazyva vierou a niekto rozpravkami, ja ti tvoje presvedcenie neberiem, ty sa tu bijes do prs aka si velka krestanka a aki sme vsetci neomylni a moslimovia su presny opak, no a potom napises takyto pripevok? Vazne uz prestavam rozumiet tvojej logike - v biblii nejde o pribehy, ide v nej o to, co si z nej mas odniest - lasku k bliznemu a k bohu ... A ano, ked neveris, co v nej je napisane, tak potom velmi nabozensky zalozena nebudes,,,, 😉 😉 😉

erjona
16. máj 2014

@digysa Precitaj si moj clanok o katolickych teroristoch,,, a nemen dookola temy, ked ti nepasuje predosla,,,

Ze ta nepresvedcim, ze nie som konvertilka - vcera mi prave prisiel ucet platit cirkvy 150 eur,,, mam ti to nascanovat? Nevies o mne nic, nepoznas ma, tak nerozpravaj hluposti, ja na rozdiel od teba nemam tolko hnevu a zla v srdci ako ty,,, ved si sama priznala, ze pre istotu budes nenavidiet vsetkych moslimov, co keby to nahodou bol terorista,,, si jednoducho ovplyvnena manzelom to je cele, co si ja myslim o tebe a tvoje reakcie su dost neuroticke,,, neovladas sa a ako si vsimam posledne dni, rada sa naplno odbremenis na tomto fore, vsakze, ci to ta len ja tak vytacam a vyvazam z rovnovahy???

Ja neuznavam Mohameda, nie je to moj profet, ale ani neodcudzujem inu vieru, je sloboda nabozenstva a pokial je toto nabozenstvo oficialne povolene, tak si ma kazdy pravo verit na co chce,,,, no a tebe neostane nic ine, ako sa s tym zmierit,,, Namalovanie Mohameda a zosmiesnenia ich profeta je pre moslimov obrovska urazka, len ty si to zasa vysvetlujes po svojom,,,, a argumentujes protestami,,, s tym krestanstvom som chcela poukazat, ze aj u nas je to zakazene,,, len my KRESTANIA na to kasleme a oni si stoja za svojou vierou, malicky rozdiel medzi nami,,,

Neviem, ci bol Mohamed pedofilny, ja som mu sviecku nedrzala a ani ty nie - zaujimave, ze deti mal len s prvou manzelkou a potom este jednou a to az niekolko rokov po smrti prvej manzelky,,, co ostatne nemohli mat deti??? Zaujimava zhoda nahod,,,

sirinka
16. máj 2014

Mna zaraza jedna vec... Ze niekoho viac trapi to, ako sa sprava urazeny ci ponizeny clovek, namiesto toho, aby porozmyslal nad tym, co nas nuti k tomu, aby sme sa verejne vysmievali z ineho nabozenstva...., preco provokujeme a vymyslame uplne zbytocne a urazlive "vtipy"
http://www.danielpipes.org/12000/robit-posmesky...
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/221461-kari...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demo
19. máj 2014

@ice8 karikatura nie je urazka. Karikatura je specificka forma vyjadrenia nazora, vlastna euroamerickej kulture. Je v nej nadsazka a vtip. A dokaze ju stravit kazdy narod ci jednotlivec - ak nie je zakomplexovany. Dobry priklad su zidia - ako casty terc karikatur (lahko sa kreslia) a vtipov.

erjona
19. máj 2014

@ice8 Veru svet je divny, ono je to veru tak, ze prave v cistiacich pracach, na stavbach a pomocne prace v AT vykonavaju hlavne cudzinci, rakusakov vidis maximalne sem tam na stavbe,,, 😉
No ja sa to tu snazim uz rok vysvetlit vsetkym, ze nemaju verit, vsetko co nam je prestierane mediami,,, neviem, ci som mala uspech 😀 😀 😀

erjona
19. máj 2014

@demo Nakreslit zida a nakreslit profeta moslimov, je velky rozdiel,,, ty to dobre vies, keby nakreslili moslima s typickymi crtami, tak by veru protesty neboli,,, 😎

sirinka
20. máj 2014

@demo lenze tu chyba respekt. Ked to euroamericanom nevadi, nech si robia zo seba vtipy, ale naco je dobre takto provokovat?

demo
20. máj 2014

@sirinka este som nevidela karikaturu, ktora by prejavovala respekt. ale po tej burlivej islamskej reakcii myslim, ze si kazdy karikaturista dva krat rozmysli, co bude kreslit. Podarilo sa im vzbudit strach a autocenzuru. A to teda respekt nie je ani nahodou 😎

cinkatko
20. máj 2014

@digysa Muhammad (SAW) nebyl pedofil, ve skutecnosti zacal zit s Aishou, ldyz byla plnoleta. Vygoogli si to a doctes se pravdy. Jsem na mobilu, ale pokud mas zajem jukni na koran. sk a islam. sk . Tam to je dopodrobna popsane a vypocitane podle islamskeho letopoctu. Jinak zadny spravny muslim neschvaluje karikatury jak Muhammeda(SAW), tak ani Jezise (SAW) a jinych proroku. Zkratka proto, ze je respektuje a cti. Muhammad byl opravdu skvelym clovekem, tak stejne jako Jezis. A ja verim, ze by v mnohem nesouhlasil s dnesnimi nekterymi muslimy (tj teroristi, nerespektovani zen, pedofilie apod. ). Byl to clovek krasneho charakteru a hluboce respektoval sve manzelky. Jenomze tehdy byla jina doba a mit vice manzelek nez jednu bylo vcelku normalni. Bylo obzvlaste i proto, ze tehdy po vselijakych valkach zustavaly zeny samotne i s detmi a nemel kdo se o ne postarat. A pokud si to muz mohl dovolit, smel se s ni ozenit. Nesmel vsak delat mezi manzelkami rozdily. O kazdou se musel starat stejne. V dbesni dobe toho vsak nekteri muzi zneuzivaji a zeni se z malichernych duvodu i s jinymi zenami. Takze mit vice zen (max 4) je sice povolene, ale preferuje se mit jenom jednu manzelku. Uz i z ucty k ni. To co nam media serviruji opravdu neni pravy islam. Musis hledat jinde. A nesmis soudit Islam podle muslimu, protoze ti ani zdaleka nejsou perfektni, zatimco fakta z koranu jsou i vedecky potvrzeny.

sirinka
20. máj 2014

@demo samozrejme, ze to nie je respekt... Ako som pisala, ten chyba a to na oboch stranach. Nebyt zbytocnych provokacii, nemuselo to dojst k demonstraciam a k tomu, ze si niekto musi vynucovat to, aby nebol urazany..