• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

16. marca 2012 
ako je tam u vás?? no u nás prší a zima kvalitná...fučí studený vietor :rolling_eyes: ...vidím to zasa na papučovú sobotu...aspoň k našim skočím...B. tam spala aj so sesterničkou, tak pôjdeme do partie nech nemajú naši náhodou málo vnúčat doma :grinning:
5. sep 2009 o 08:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

u nás tiež prší a je chladno
5. sep 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ajula už neviem koľko sa presne dávalo tuším 15.000,-Sk a to zvýšenie bolo fakt od februára to som dodnes nepochopila prečo práve tak dali jedine žeby vedeli koľko nás bude dovtedy rodiť a od februára ich asi bolo menej :grinning: :grinning: :grinning:

boc a to som tie rifle nosila pred tehu so Sendy aspoň už viete prečo ma tak štve 20kg navrch :grinning: :grinning: :grinning:

mňa tie nespiace noci zničia som myslela že o 1.30 zapnem pc a budem hore a to som išla spať niečo po 23.00 lebo som pozerala ten film na STV

a aj my máme dnes asi papučovú kultúru a Sendy sa dnes asi rozhodla len rozhadzovať všetky hračky čo má už sa nedá poriadne ani chodiť
5. sep 2009 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani...maťko je tiež nejaký nervný - na všetko len kričí a nič sa mu nepáči :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. sep 2009 o 09:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
žeby to nakoniec bolo počasím ona len rozhádže a ide ďalej to u nemávame bežne vie sa pekne sama hrať ale toto ledva mám kde šľapnúť
5. sep 2009 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
samko tiež vstal umrnčaný, ale ako sa napapal, tak je všetko v poriadku, možno bol len hladný :grinning: ako som ho obliekla doniesol mi botasky, keď som mu povedala, že neideme dnes do jasličiek spustil zas plač :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. sep 2009 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. sep 2009 o 09:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aadula jemu sa tam fakt páči zlaté to buď rada málo ktoré dieťa je také nadšené z chodenia do škôlky v tvojom prípade jasličiek :grinning:
tu v Ke začalo super liať vonku počasie čisto vhodné na depku
5. sep 2009 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, u nas svieti ako najate, spali sme cela rodina do 9.30 :dizzy_face: , teraz maly pozera madagaskar 2, to uplne zerie
5. sep 2009 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mne Seny vydrží pri nejakej rozprávke tak 5 min.
5. sep 2009 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani tomi pri inej nevydrzi, ale tuto su zvieratka a tie on zboznuje... uz ju vie naspamat... ale pozera iba posledne 2casti- teda na dvdcku viem, ze mam zapnut od 15ky a 18ka su uz titulky, to ma tiez rad, lebo tam ide hudba a tancuje :grinning:
5. sep 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamule.
Bzuco, dakujem pozrela som si tu bundu a veru idem krpetej poskusat co mame a ake jej to je :wink:
Jani, ved to mna to vzdy nastve, ze taketo nieco sa nam vzdy vyhne. Ja som pri Alzbetke pracovala z aj ked som ju mala pri svokre, tak mi zobrali RP a potom urobili zmenu zakona, ze ked neni v skolke rodicia dostanu cely prispevok a to mala mala uz skoro 3 roky. :angry: :angry: :angry: . JA sa na to seriem. Tretie dieta len po schvaleni nejakej dobrej vyhody :grinning: :grinning: :grinning:
Nas maly pozera Hannu Montannu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. sep 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
náš tiež nevydrží kukať rozprávky....

momentálne tu naháňa muchu po obývačke, tak má zábavku...a už je taká poloydochnutá, tak veľmi nelieta, len si sadá kade tade a jemu sa to páči :grinning:
5. sep 2009 o 11:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. sep 2009 o 11:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
teraz pozerá nejaký film čo ide na STV2 a žesneme sedí a pozerá normálne nechápem

mne už sa dovára obed a mám dosť od rána niečo upratujem, varím a o chvíľu budem zas upratovať po obede a asi mi už aj práčka doprala
5. sep 2009 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bzuco- nas minule takto nahanal, ale na okne a tiez bola nejako polomrtva, tak par krat ju lapol a potom ju zavrazdil, krpec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. sep 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže nás to zasa obíde, čo?
5. sep 2009 o 12:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no asi tak nejako
jedine nám čo máme druhé detičky by sa to snáďa j mohlo dotknúť ale ja už radšej ani nedúfam pokiaľ to nemám na papiery
5. sep 2009 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jani, ja som to uz vcera kukala, takze pre nas uz nic :angry: , vsak bzuco?
5. sep 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie...platí to od januára :angry:
5. sep 2009 o 12:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no vraj od januára tak uvidíme
5. sep 2009 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked to už mali dávno urobiť tak, že kto šiel na MD z práce a má odpracované nejaké tie roky, tak dostáva viac peňazí ako nejaké čierne spoluobčianky, čo nikdy nikde nerobili
teraz do 2 rokov budú dostávať 256 eur a po 2. roku do 3 rokov tých 164 ako je teraz

ale ja si aj tak pekne doplňam rodičák...platím si DNP a tam mi zaplatia aj OČR a aj PN
teray som na PN už vyše mesiaca a za mesiac PN dostanem viac ako RP spolu s prídavkami na deti :zipper_mouth: ...tak to využívam ako sa dá
5. sep 2009 o 12:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
o takej možnosti som ani netušila bzuco :slight_smile: ja som v týchto veciach mierne ľavá len nechápem ako sa v tomto vedia orientovať naše spoluobčianky lebo ja keď si aj niečo prečítam o tom tak skoro tomu ani nerozumiem na čo vlastne mám alebo nemám nárok
5. sep 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bzuco o tejto moznosti viem, len kolko platis mesacne?
5. sep 2009 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nechodi ti kontrola zo socialky , ked si PN?
5. sep 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jani...to mi poradila jedna kamoška - ona mám mamu v sociálnej poisťovni tak o tom vedela...ale oni to verejne nerozkrikujú...no ked prídeš, že to chceš, nepovedia ti, že sa nedá
1. rok som využívala len očr, pn sa nedalo, - tá až po 270 dňoch platenia
a očr ti zaplatia len 10 dní, aj ked by bolo dieťa dlhšie choré - a za tých 10 dní ti kvapne 74 (neviem presne) eur...a môžeš byť očr aj s oboma deťmi - ale nie naraz - každý mesiac
mne ked obaja narovnako ochoreli tak dr. mi dala jednému očrku od toho dňa ako sme prišli, odpočítala 10 dní a na 11. deň začala očr s druhým....
a pn ti platia v kuse 51 týždňov - teda skoro rok....ja som bola pn najviac 2 mesiace, aj to nie celé a "privyrobila" som si tak vyše 11 000,-... :sunglasses:
a mesačne za to platím vyše 17 eur :sunglasses:
5. sep 2009 o 13:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
abetka - nechodí....a vraj mamám na MD ani nechodia :sweat_smile:
5. sep 2009 o 13:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aké novinky :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ktovie či teda od januára ostanem po starom a ostane mi rodičovský...som z toho magor teraz :rolling_eyes:
5. sep 2009 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja len citam ako sa tu vy vo vsetko super orientujete ja som asi viac lava ako treba :confounded: ale sa vytesujem som kukala veci na mmb a toto som nasla http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6511867 celkom sa mi zda aj super cena a triciek nikdz nie je dost:o) a neda mi sa nepostazovat, niki v poslednej dobee len skrieka, nervaci hadze sa o zem a vsetko chce HNEED ked poviemn pockaj prinesiem ti ked si nieco vypyta smari sa o zem a nervaci, chvilkami som fakt na prasky:o(
5. sep 2009 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok