Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bzuco
5. sep 2009

ako je tam u vás?? no u nás prší a zima kvalitná...fučí studený vietor 🙄 ...vidím to zasa na papučovú sobotu...aspoň k našim skočím...B. tam spala aj so sesterničkou, tak pôjdeme do partie nech nemajú naši náhodou málo vnúčat doma 😀

aadula
5. sep 2009

ahojte,

u nás tiež prší a je chladno

janka1874
autor
5. sep 2009

ajula už neviem koľko sa presne dávalo tuším 15.000,-Sk a to zvýšenie bolo fakt od februára to som dodnes nepochopila prečo práve tak dali jedine žeby vedeli koľko nás bude dovtedy rodiť a od februára ich asi bolo menej 😀 😀 😀

boc a to som tie rifle nosila pred tehu so Sendy aspoň už viete prečo ma tak štve 20kg navrch 😀 😀 😀

mňa tie nespiace noci zničia som myslela že o 1.30 zapnem pc a budem hore a to som išla spať niečo po 23.00 lebo som pozerala ten film na STV

a aj my máme dnes asi papučovú kultúru a Sendy sa dnes asi rozhodla len rozhadzovať všetky hračky čo má už sa nedá poriadne ani chodiť

bzuco
5. sep 2009

jani...maťko je tiež nejaký nervný - na všetko len kričí a nič sa mu nepáči 😝

janka1874
autor
5. sep 2009

žeby to nakoniec bolo počasím ona len rozhádže a ide ďalej to u nemávame bežne vie sa pekne sama hrať ale toto ledva mám kde šľapnúť

aadula
5. sep 2009

samko tiež vstal umrnčaný, ale ako sa napapal, tak je všetko v poriadku, možno bol len hladný 😀 ako som ho obliekla doniesol mi botasky, keď som mu povedala, že neideme dnes do jasličiek spustil zas plač 😝

bzuco
5. sep 2009
janka1874
autor
5. sep 2009

aadula jemu sa tam fakt páči zlaté to buď rada málo ktoré dieťa je také nadšené z chodenia do škôlky v tvojom prípade jasličiek 😀
tu v Ke začalo super liať vonku počasie čisto vhodné na depku

csikike
5. sep 2009

ahojte, u nas svieti ako najate, spali sme cela rodina do 9.30 😵 , teraz maly pozera madagaskar 2, to uplne zerie

janka1874
autor
5. sep 2009

mne Seny vydrží pri nejakej rozprávke tak 5 min.

csikike
5. sep 2009

ani tomi pri inej nevydrzi, ale tuto su zvieratka a tie on zboznuje... uz ju vie naspamat... ale pozera iba posledne 2casti- teda na dvdcku viem, ze mam zapnut od 15ky a 18ka su uz titulky, to ma tiez rad, lebo tam ide hudba a tancuje 😀

abetka
5. sep 2009

ahojte mamule.
Bzuco, dakujem pozrela som si tu bundu a veru idem krpetej poskusat co mame a ake jej to je 😉
Jani, ved to mna to vzdy nastve, ze taketo nieco sa nam vzdy vyhne. Ja som pri Alzbetke pracovala z aj ked som ju mala pri svokre, tak mi zobrali RP a potom urobili zmenu zakona, ze ked neni v skolke rodicia dostanu cely prispevok a to mala mala uz skoro 3 roky. 😠 😠 😠 . JA sa na to seriem. Tretie dieta len po schvaleni nejakej dobrej vyhody 😀 😀 😀
Nas maly pozera Hannu Montannu 😝

bzuco
5. sep 2009

náš tiež nevydrží kukať rozprávky....

momentálne tu naháňa muchu po obývačke, tak má zábavku...a už je taká poloydochnutá, tak veľmi nelieta, len si sadá kade tade a jemu sa to páči 😀

janka1874
autor
5. sep 2009

teraz pozerá nejaký film čo ide na STV2 a žesneme sedí a pozerá normálne nechápem

mne už sa dovára obed a mám dosť od rána niečo upratujem, varím a o chvíľu budem zas upratovať po obede a asi mi už aj práčka doprala

abetka
5. sep 2009

bzuco- nas minule takto nahanal, ale na okne a tiez bola nejako polomrtva, tak par krat ju lapol a potom ju zavrazdil, krpec 😝

janka1874
autor
5. sep 2009
bzuco
5. sep 2009

takže nás to zasa obíde, čo?

janka1874
autor
5. sep 2009

no asi tak nejako
jedine nám čo máme druhé detičky by sa to snáďa j mohlo dotknúť ale ja už radšej ani nedúfam pokiaľ to nemám na papiery

abetka
5. sep 2009

no jani, ja som to uz vcera kukala, takze pre nas uz nic 😠 , vsak bzuco?

bzuco
5. sep 2009

nie...platí to od januára 😠

janka1874
autor
5. sep 2009

no vraj od januára tak uvidíme

bzuco
5. sep 2009

ked to už mali dávno urobiť tak, že kto šiel na MD z práce a má odpracované nejaké tie roky, tak dostáva viac peňazí ako nejaké čierne spoluobčianky, čo nikdy nikde nerobili
teraz do 2 rokov budú dostávať 256 eur a po 2. roku do 3 rokov tých 164 ako je teraz

ale ja si aj tak pekne doplňam rodičák...platím si DNP a tam mi zaplatia aj OČR a aj PN
teray som na PN už vyše mesiaca a za mesiac PN dostanem viac ako RP spolu s prídavkami na deti 🤐 ...tak to využívam ako sa dá

janka1874
autor
5. sep 2009

o takej možnosti som ani netušila bzuco 🙂 ja som v týchto veciach mierne ľavá len nechápem ako sa v tomto vedia orientovať naše spoluobčianky lebo ja keď si aj niečo prečítam o tom tak skoro tomu ani nerozumiem na čo vlastne mám alebo nemám nárok

abetka
5. sep 2009

bzuco o tejto moznosti viem, len kolko platis mesacne?

abetka
5. sep 2009

a nechodi ti kontrola zo socialky , ked si PN?

bzuco
5. sep 2009

jani...to mi poradila jedna kamoška - ona mám mamu v sociálnej poisťovni tak o tom vedela...ale oni to verejne nerozkrikujú...no ked prídeš, že to chceš, nepovedia ti, že sa nedá
1. rok som využívala len očr, pn sa nedalo, - tá až po 270 dňoch platenia
a očr ti zaplatia len 10 dní, aj ked by bolo dieťa dlhšie choré - a za tých 10 dní ti kvapne 74 (neviem presne) eur...a môžeš byť očr aj s oboma deťmi - ale nie naraz - každý mesiac
mne ked obaja narovnako ochoreli tak dr. mi dala jednému očrku od toho dňa ako sme prišli, odpočítala 10 dní a na 11. deň začala očr s druhým....
a pn ti platia v kuse 51 týždňov - teda skoro rok....ja som bola pn najviac 2 mesiace, aj to nie celé a "privyrobila" som si tak vyše 11 000,-... 😎
a mesačne za to platím vyše 17 eur 😎

bzuco
5. sep 2009

abetka - nechodí....a vraj mamám na MD ani nechodia 😅

aadula
5. sep 2009

aké novinky 😝, ktovie či teda od januára ostanem po starom a ostane mi rodičovský...som z toho magor teraz 🙄

misasela
5. sep 2009

ahojte ja len citam ako sa tu vy vo vsetko super orientujete ja som asi viac lava ako treba 😖 ale sa vytesujem som kukala veci na mmb a toto som nasla http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6511867 celkom sa mi zda aj super cena a triciek nikdz nie je dost:o) a neda mi sa nepostazovat, niki v poslednej dobee len skrieka, nervaci hadze sa o zem a vsetko chce HNEED ked poviemn pockaj prinesiem ti ked si nieco vypyta smari sa o zem a nervaci, chvilkami som fakt na prasky:o(