Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
11. jan 2010

žienky ste zlaté ako sa snažíte mi pomôcť ale problém je v tom že ani ignorácia nepomáha to som skúšala ako prvé a nepomáha ani pekne vysveľovať a nepomáha ani keď na ňu nakričím už všetko som skúšala a zatiaľ pomohlo jedine ak som sa zo zúfalstva už aj ja rozrevala totiž boli už aj také prípady keď som už bola totla v koncoch preto uvažujem poradiť sa s nejakým odborníkom, ale ani neviem na koho sa mám obrátiť nikoho v tej oblasti nepoznám

zrzulka
11. jan 2010

Baby ake kovbojky tu citam... ufffffffffffff. Michaela sa vie jedovat to ano ale zatim sa da odputat pozornost inym smerom takze zatial pohodicka.Na zem sa zatial nehadze, ani nejake vystupy vonku pred ludmi zatial nie.... no cakam kedy to aj na nas pride....
teli ale mozno budem mat deti take ako ty.... od coho to zavisia tieto vystupy? hadam od povahy nie??? My s muzom sme kludasi ktori sa nenachaju vytocit tak snad sa tomu vyhneme. ved ja by som ani nevedela reagovat. tiez by som si to asi nevsimala, vsak co ine sa da robit???????

simka9122008
11. jan 2010

No my zatiaľ tiež takéto stavy nemáme, no čo nie je, môže byť, konečne sa dostávame, pos viatkoch do normálu, dnes vstala, pred 7.00 a pekne na obed spinká, no modlím sa nech ju s tým buchotom nezobudia 😝

zrzulka
11. jan 2010

jani detsky psycholog to je jeho parketa.... uff mas to teda tazke.. rada by som pomohla ale asi by som bola na tom v tvojej situacii rovnako. A ako reaguje ked sa rozplaces pred nou???

simka9122008
11. jan 2010

No Jani vidím že to nie je sranda, asi fakt by bolo vhodné poardiť sa s niekym

ajula25
11. jan 2010

ahojte
No teda Jani nezávidím ti. Máš to teraz ťažké. Neskúšala si terapi pevným objatím? Ak ty nemáš možnosť tak stano. Proste nech ju chytí a drží keď takto vystrája a nech jej hovorí, že ju ľúbi, ale že ju pustí až keď prestane kvíliť...len musíte byť dôslední. je o tom dosť aj na nete popísané aj tu na koni je o tom téma. Niekedy to fakt zaberie....

a môj Lukáš zasa odmieta spánok. Tak neviem. Len bon a bon. Marek dopíše úlohy a keď nezaspí, tak ho dám bon a hotovp. No čo už.

anina1
11. jan 2010

ajula aj moja by len vonku bola 😀

telinka
11. jan 2010

neviem cim to je , ale to zrejme deti maju take obdobia a skusaju hranice kam im rodicia povolia.....ja mam teraz doma klud , lebo peta vie ze ak jej nieco nedovolim tak to plati a ani plac jej nepomoze.....ale ked boli baby s tatom doma tak tu bol krik kazdu chvilu...ona s nimi cvici az hroza....anuske sa to uz vymyka z ruk...ale ako si ju naucili tak to maju....annamaria nema to srdce jej nieco nedovolit podobne jak tatinko tak im pomaly vylieza na hlavu... 😒

ajula25
11. jan 2010

a teraz mojká tu Mareka, že nepac nemoze....a hladká ho. Zabitý je!

anina ale akože von z postielky....inak on spáva poobede, ale už 2x sa mi stalo že bojkotoval.

anina1
11. jan 2010

ja že von, to z postieľky si vylieza kedy sa jej zachce a spať mi nespávala ani saša v jej veku, ale po mne to nemajú 😝

zrzulka
11. jan 2010

teli mas pravdu, bude to tak ako pises... deti skusaju co rodicia znesu... Asi len preckat tieto obdobia,nestratit pri tom nervy (i ked je to tazke si zachovat chladnu hlavu) a potom pridu dalsie a dalsie🙂))))
Dnes som bola s malou u logopedicky a tiez ma upozornila na to ze jej mam ukazovat ze ked nieco chce tak nech ukaze daj... no jasne ze to tak nerobim. Ked zapisti tak jej dam co chce. A to nie je spravne. Aj u nas zacnu krute chvilky ... musime byt v tomto dosledni lebo ako pises staci len mala nedoslednost a uz si deti robia co chcu....

lucia79
11. jan 2010

ja už mám vyupratovaný dom, aj písací stôl som si upratala, ja keď sa mám učiť, by som robila všetko možné...
mne sa nechceeee učiť 😝
malý je u babky...
tak u nás scény takého druhu nie sú, malý je dosť živý ale v celku je dobrý a mama si ho nevie vynachváliť, že ako sa dobre varuje, ako ju poslúcha, no ale u nej je ticho ako pena, pod mamou býva taký debil a stačí že malý prebehne, tak už búcha a ráno o 5-tej jej zvoní, si neviem predsaviť čo by robil, keby tam Maťo takto vyvádzal a mama malého len krotí, ani televízor si nepúšťajú nahlas...

telinka
11. jan 2010

lucia......cela moja miska....tak ked sa ma ucit robi vsetko mozne aj nemozne 😀 😀 😀

silvika
11. jan 2010

zdravim, spanik nasho nunuska som vyuzila na vkladanie foteociek do dcembrovkatych dvojrocnikov vianocnych foto aj nejake narodkove

janka1874
autor
11. jan 2010

silvika už som pokukala si šikovná
moje deti ešte spia menšia už od 10-tej nepapala to bude zas veselo keď vstanú naraz čo predpokladám

ja neviem čím to je ale je pravdou že ona skúša lebo doteraz keď som bola tehotná sme jej radšej ustúpili nech sa s ňou nemusím s bruškom pasovať aby náhodou sa niečo nestalo kedže silu má asi vúčšiu ako nejaký chlapec pokiaľ niečo veľmi chce
o tej terapii objatím som už počula ale nejako nestíham si to tu nájsť a celé prečítať ale akúsili sme ju silno objať tak aspoň revať prestane ale ako náhle ju pustím tak sme na začiatku a ide od znova

a neviem či je to povahou lebo ja som bola vždy kľuďas to by skôr Viky mala mať také stavy lebo tam som v tehu bola dosť nervóznejšia (vďaka rodine a všetkému čo sa okolo nás diali) ale pri Sendy to som bola vysmiata asi tak ako aj ona je (keď nereve 😀 ) a celkovo som od prírody pohoďák a Stano neviem on tiež nie je nejaký nervám tak fakt neviem po kom by to mala

janka1874
autor
11. jan 2010

asi to bude hlavne o tom skúšaní lebo teraz sme boli obaja doma tak asi sa rozhodla si nás opäť otestovať

a zrzulka keď vidí že plačem tak okamžite na mňa pozerá a ukľudní sa a príde mi až slzy utierať nech prestanem

to som chcela dnes ísť s nimi von otestovať ale ešte sa tu spí tak teda neviem či už po tme von pôjdeme vôbec

abbi
11. jan 2010

Jani to je tazke, ked dieta takto skusa. Je to presne ako Teli napisala. Skusa az kam moze ist. Nas prvy to robil. Ked sa hadzal, zobrala som ho do izby, zavrela dvere a nedovolila som mu vyjst kym sa neukludnil. Alebo sme tiez robili to co Aadul navrhovala... volali sme to väzenie, zobrala som dieta do narucia, mohlo kopat, kricat... kym sa neutisilo sme hodrzali, hladkali, sepkali do ucha, ze ho lubim, ale musi sa ukludnit. Zabralo to.

no Tobiasa uz mam zo skoly doma a nechce ist na vytvarnu, radsej mi uz Natana nakrmil, prebalil, prezliekol.., ze ho boli brucho, len nech nikam nemusi ist 😝 😝 opiciak jeden.
No idem von s Natankom, je sice zima ale krasne svieti slniecko 😵

abbi
11. jan 2010

ups nie Aadul ale Ajulka 😉 😉

zrzulka
11. jan 2010

jani drzim palceky na zvladnutie Sendinych "manierov". verim ze nejaky system najdete....A ano ja viem ze si tiez kludas, a pohodak. vsak z Oravskej....
Ja som tiez zvedava ako to bude ked sa narodi babetko....mozno uz taka kludna nebudem🙂))))))))))). S tym aj ratam, teraz je Michaela stredobodom pozornosti ... som zvedava....Niekedy nad tym aj tak premyslam.... Uz mi to pomaly aj dochadza ze to bude makacka

simka9122008
11. jan 2010

Jani a nezačalo to u Sendy, odkedy je Viki na svete?, neprejavuje sa nejaká forma žiarlivosti?

abbi
11. jan 2010

baby tento pribeh ma vzdy dostane

https://www.youtube.com/watch?v=PbqFrY2xgGA


je to o otcovi, ktory zacal so svojim postihnutym synom robit triatlon. Syn raz povedal otcovi: ked "utekam" necitim sa ako handikepovany a tak otec s nim zacal utekat az sa tak prepracovali, ze v USA su znami, zabehali vyse 1000 suťaži. vždy ked to vidim tak placem a obdivujem otca ako sa obetoval pre syna. Velmi ma to inspiruje.
Ten chlapec povedal, ze najviac na svete by si prial, aby mohol raz tlacit svojho otca on 😵

janka1874
autor
11. jan 2010

simi začalo to tesne pred sviatkami od kedy je drahý doma a lapne ju to tak raz za den vždy vtedy ak máme niekam ísť pokiaľ sme doma tak je normálna aj keď sme niekde na návšteve je normálna až keď sa ideme obliekať že ide sa domov
a poslanie do izby funguje keď sme doma a náhodou je za niečo cirkus ale s tým už prestala lebo to ju pošlem plakať do izby a poviem že keď sa ukľudní budeme sa ďalej hrať to ako tak funguje a potom je kľud pokiaľ tam náhodou nespí Viky v tom prípade ju nemám kde poslať ale to ju potom ignorujem pokiaľ sa neukľudní

janka1874
autor
11. jan 2010

tak mi držte palce ideme sa skúsiť chystať von

glorita
11. jan 2010

Jani tak aj ja Ta utesim,ze taketospravanie nie je nezvycajne a nie je len u vas....Leoma maniere tiez typu,len tatik oblieka,umyva,zaspava,normalka je ze mne povie vypadni ked ho uspavam a dojde do izby tatino a pod 😀 no nie je mi vzdy do smiechu,ale viacerym znamym to robia deti.U nas je to tak,ze attinko je vzacny,takze akakolvek aktivita s nim je nieco super,aj ked napr.ked dojde tati pocas dna domov na chvilku,niekedy si ho ani Leo "nevsimne" 😎 A tiez nezabera ani ingnoracia,ked sa hadze na zem vonku,alebo vrieska,ani nakricanie,ani mile slovko.Dnes sme boli s kamoskinou malo 3 rocnou na prechadzke a mali spa,takze si to vies predstavit aka bitka o nho bola,obaja vrieskali moj havinko,kricali pol prechadzky ked ten druhy drzal voditko apod.....mojeeeeeeeeeee..to je zakolda leovhoslovnika,a ked mame nasvtevu s dietatkom,doslova ciha na hracky a hned ich chodi skryvat ak su v dispozicnej sfere jeho konkurenta 😀
na druhej strane je Leo velmi rozumny najma citlivy,ihned vyciti ak ma nieco trapi,takze ja to az tak tragicky neberem,aj ked viem ze to cloveku zneprijemnuje zivot,ale to deti vedia,ze???? 😀 😀 😀 😀 neviem ci som to pisala,ale minule som bola nastvana ze MM nedviha mobil(nechal ho v kancli a ja som sa nevedela dovolat asi 4 hodd. a dohodli sme sa na veceri,tusim 1 den pred silvestrom)a ked mi nedvihal,leo vycitil moju nervozitu a prisiel ku mne,pohladakal ma a povedal...nebojaj mami,pide tatino,pide..No mozem sa na nho vtedy hnevat???Laskou ho snim 😀 😵 😵 😵

takze Jani,len pockat,ono to vraj prejde po 3,5 roku,tak snad .... 😎

silvika
11. jan 2010

glor pride a zapise skoro celu stranu sama ....

silvika
11. jan 2010

my mame dneska jeho vychytene bodynko a prosim pekne nemozem obliect svetrik ked ma studene rucicky, lebo by nebolo vidno auticka na tom bodynku? no uznajte

janka1874
autor
11. jan 2010

glor neblízni že do 3,5 roka však to dovtedy nezvádnem bez toho aby ma niekde zavreli 😀 ja sa utešujem že to je len nejaká forma žiarlivost a rýchlo ju to prejde tak mi držte palce 😀

glorita
11. jan 2010

silv no azda nechces odo mna niceo ine.... 😀 😀 😀
nejaka ta sien slavnych,t.j.ludi co tu nechodia kazdy den musi byt zachovana aspon co sa tyka priestorom textu 😀 😀 😀 aby dohnali zameskane...... 😀 ale idem uz,prechadzka cakaaaaaaaaa 😵

aadula
11. jan 2010

ahojte 😉

u nás tiež malý chce len ocka...hlavne v noci 😅 , aj túto noc bolo kriku...kým ho oco nezoberie na ruky a naprechádza sa s ním po byte, tak vrieskal..keď je oco na nočnej..tak stačí keď si ho pritúlim a hladkám ho ... rozprávam mu, že paťka spinká, nech neplače, že ju zobudí a on v tom plači začne rozprávať,..paťka čiči /spinká/ mama čiči...a túto noc vykrikoval...aňo ..aňo ..ale asi ho niečo bolelo, lebo sa až strhol zo spánku a tak plakal...

luci, tiež mi je známe...ked som sa mala učiť a mama mi vzala malého ,tak by som upratovalaaa 😀 a tiež ho mama vždy chváli aký je dobrý..a doma vymýšľa 😅