Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bocmanka
8. mar 2010

😉 aj abetka má choré obe deti, to čo je??????

šimonko je kráásny maťka, a odfoť aj seba, sú to nezabudnuteľné chvíle..čo tam po otm ako vyzeráš.. 😵

lenka85
8. mar 2010

tiny a ako ti spava mala? Myslim aj cez den... Ja sa teraz snazim maleho dat na jeden denny spanok, lebo v noci to byva hruza. Vcera sme to tak urobili a do rana to bolo celkom v pohode. A dnes mi spi od stvrt na dvanast. Teraz bol na chvilku hore,ale dufam, ze este potiahne aspon hodinku. Aj tak mi viac ako tri hodiny nespaval, tak skusim, ci nam to pomoze. Lebo podla mna, ked ho ulozim hned o deviatej, tak vie, ze v noci mu spat poriadne netreba, ved hned rano to dospi.. Uvidime, dufam,ze to pomoze,lebo ma odvezu

janka1874
autor
8. mar 2010

Ahojte
boc tomu sa hovorí prichádza jar a s ňou aj choroby 😝 skoré uzdravenie

no ženy dnes sme boli s Viki pobehať doktorov no poviem Vám zas som sa len vytočila poradňa všetko super aj nás zaočkovali už 2 x a váha 6,4kg no a na gastre ma sfúkla že malá je tučná že má nadváhu (no je normálna veď to dieťa malo pri narodení 4,2 čo jej nemám dávať jesť alebo čo veď pribrala len niečo cez 2kg za 4 mesiace mne to skôr príde že málo) a že ju mám začať prikrmovať a vlastne ani neviem prečo vraj má trošku menej želza ale nie o veľa a potrebuje zeleninku no tá umelina čo teraz predávajú neviem či sa dá vôbec nazvať zeleninou no fakt žasnem nad vyjadreniami tej dr.

janka1874
autor
8. mar 2010

chúďa Viki konečne spí a Sendy je u našich a spí tam s dedkom mali dnes šichtu tak príde až poobede

silvika
8. mar 2010

jani lekari su tiez castokrat diagnoza sama o sebe. nepoviem, keby bola podvyzivena a z toho jej nieco chybalo, mne ked maly moc priberal, tak mi akurat detska hovorila, ze neni velmi dobre ani rychle priberanie aby neboli deticky obezne ale urcite nic ani o tom, ze by bol tucny alebo nieco podobne sak babo je nieco uplne ine ako nejaky skolak...... si myslim.

abbi
8. mar 2010

Ahojte, juj TELI tak chore ☹ ☹ to je dost blble.

Simonko je veru velmi krasny, a mala Veronika sa velmi zmenila, ake ma dlhe vlasky 😉 😉

Baby ja neviem co varit. co varite? TEli porad???
JANI tak oddychuj, ked mas klud. Ja som velmi rada, ze Chalani su v skole, mam doma trochu klud. Len teraz nabehntu na skolu... no nechce sa mi, ale inak sa neda 😉

silvika
8. mar 2010

abbi ja som robila take nieco ako cinu v piatok s ryzou ... trochu som porpehadzovala slovosled. 😝 vikend sme mali nieco ako cigansku len z morcacieho masa a mamina robila este spanielskych vtackof. a lievance sme mali aj minuly tyzden. ale to skorej ako maskrtu.

janka1874
autor
8. mar 2010

juj fakt martinaj krásne fotečky jaký je zlatučký malý juj to bolo také zlaté

naša chúďa Viki spí už od 13-tej moje zlatko dospáva doobedné spanie a chúďa dopichaná od očkovania ☹

idem si ja urobiť kafe kto si dá?

abbi
8. mar 2010

Mne Natan spi od 12 😵 😵 😵 HURA
a kavu si idem dat aj ja 😉

abbi
8. mar 2010

Silvika, ja cinu milujem, ale zial moje deti tie "gebuziny" ako to oni volaju nebudu jest 😠 ja zjem akukolvek zeleninu, oni iba niektore

janka1874
autor
8. mar 2010

juj ženy o varení ani nehovorte ja už teraz uvažujem čo variť zajtra a nič ma nenapadá a u nás čína teda nefičí vôbec

silvika
8. mar 2010

zeny, oducam ho od plienky, na von mu mozem dat pampers, nepomylim ho tym? alelbo ho mam nechat ako doma len slipky alebo latkovu mu mam suchnut?

silvika
8. mar 2010

no nas nahodou teraz zlupol pekny tanierik ryza so stavickou a maskom z tych vtakof 😉

janka1874
autor
8. mar 2010

slivika my sme aj vonku chodili bez plienky alebo teraz v zime občas sme dali plienku a na ňu gaťky a šalila som ju že má len gaťky ale to už bola viac menej odučená
ja by som riskla bez plienky ak idete len niekde okolo domu a pred tým určite ísť na nočník ja som jej tak vysvetľovala

silvika
8. mar 2010

no my sme este tak, ze sa nepopisa, len ked sedi na nocniku inac nestihne alebo oznami neskoro. a este robi tak, ze ucikava, lebo sa viackrat stalo, ze si len pisol, aj po vypisani sa na nocniku.

telinka
8. mar 2010

no silvika to by som neriskovala v takejto zime aby sa vonku pocikal a este ochorel.....neboj nic on dobre vie kedy plienku ma a kedy nema , podla mna ho nepomylis 😉

silvika
8. mar 2010

diky teli, ja som len pocula take nazory, ze nedat plienku, aby sa nepomylil tak som aj uvazovala ze risknem chudaka na mokro nechat jemu teda dost vadi ked sa docika hned uteka rozkroceny ze prezliekat

tinyleaf
8. mar 2010

lenka, mne mala spava bud dvakrat alebo trikrat za den, podla toho ci mam doma aj Matka. Ked nie je doma, pred 11tou idem s nou na polhodinku na prechadzku a potom ju necham spat vonku na terase. Spi do takej stvrt na dve, to ju vacsinou uz zobudim. A potom spi zase od stvrtej do piatej. Ked je ale Matko doma, von sa nedostanem, takze spi trikrat, ale kratsie. Doma by mi dve hodiny asi nepospala. Uz chces u Tomaska zaviest len jeden spanok? To by Ti ale musel spat aspon 4hodiny, aby vydrzal do vecera, nie? Mne by tolko asi Sofia neprespala, ale ak to u Vas bude fungovat, tak to budes mat dobre. Aj u nas je nocny spanok stale hruza, dnes ma este aj teplotu 38,3, takze noc bude asi este horsia ako zla ☹

simka9122008
8. mar 2010

Ahojte, tak konečne som tu, blbol mi pc, nevedel sa naštartovať no vďaka Ajulkinmu M, je zase funkčný, jupííííííííííííííí, Veľká vďaka, Ajula, no hlavne Robovi
My sme odplienkovanie trochu odložili na teplejšie obdobie
Mati Šimonko je krásne bábo
Choručkým skoré uzdravenie, my sa v tom držíme, no akosi na mňa niečo lezie, dúfam že to aj odíde tak rýchlo ako to prišlo 😝
A všetko naj k MDŽ aj včerajším meninovým Tomáškom

centik
8. mar 2010

ahojte,

Mati aky je zlatucky Simonko a Veronka aka je vlasata, tiez sa zmenila 🙂

choruckym prajeme skore uzdravenie 🙂

aadula
8. mar 2010

ahojte

mati, kráásne bábatko je Šimonko a Verča ako vyrástla, veľká kočka je z nej ..a ocino aký hrdý na svoje deti 😵

telinka, abetka, skoré uzdravenie detičkám prajem 🙂

Samino dnes šiel do jasiel po 4 dňoch, keďže som mala dovolenku minulý týždeň a sa ma pýtali, že či mu doma všetko dovolíme 😅 lebo, že dnes všetko chcel opačne robiť ako ostatné deti...on je proste malý tvrdohlavec...ale že nech sa nebojím, že oni si ho do stredy dajú do poriadku 😀 😀 ja sa nebojím..ale on robí prieky aj doma...darmo..vyrastá v podstate medzi dospelákmi a ja sama si uvedomujem, že má dovolené viac ako Paťka, aj keď všetko mu nedovolím

lenka85
8. mar 2010

tiny dnes mi spal od stvrt na dvanast do tristvrte na tri, takze tri a pol hodky, s jednou patminutovou prestavkou. A teraz isiel spat o stvrt na osem. No ale som straaaasne zvedava, aka bude noc. A ak mam pravdu povedat, tak sa toho dost obavam. Ale ak by to fungovalo tak by to bolo super, lebo by mi spali naraz obe deti,co ma nespocetne mnozstvo vyhod. Hanku som zacala davat na jeden denny spanok ked mala presne 9 mesiacov. Tak uvidime

veva1
8. mar 2010

na pobavenie co mi tomasko zapisal v noci ,ked zobral mliecko " mama daj mi mliecko,lebo otvorim okno a vyhodim ta von " 😀 muz mi povedal,mala si ho odstavit skor,nez ti islo o zivot 😀

lenka85
8. mar 2010

veva a ty este kojis?

veva1
8. mar 2010

marti,krasna rodinecka,juj. vzdy ked vidim male novorodeniatko tak mi to nebezpecne tika 😵

veva1
8. mar 2010

veru este 😝

lenka85
8. mar 2010

noooo, klobuk dole.... Ale teraz sa to asi tazsie oduca nie?

veva1
8. mar 2010

leni ani neviem. Cuca len vecer a nad ranom,no a ked sa v noci prebudi zobre. No mam predsavzatie ze do sept. s tym nejako skoncime. Uz je rozumny a asi by si uz nechal vysvetlit,ze uz mlieko nemam,ze uz je velky. No kravske mlieko nechce velmi ,trosku odpije a dost,mliecne vyrobky ma len obdobia ked hej, a tak my to zatial aj vyhovuje.No a co sa uspavania tyka ,tak je to tiez vyhoda,dam a za dve min. dovi dopo

tinyleaf
8. mar 2010

lenka, nas caka tiez blba noc, mala mala teraz vecer teplotu 39, tak som jej dala zabal, cipok a dala ju spat. No uvidime, ako sa vyspime 😠

tinyleaf
8. mar 2010

tak uz palce, no super, ani Panelak si nepozriem ☹