Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

abetka
27. mar 2010

lucul-snazilkujete?
Adul-s Tomasom bol Peto, ale vobec neplakal. Povedal, ze au a nic potom, tak ocko bol na neho hrdy. Ani minule neplakal. 😀 😵
Nas Tomas sa dnes na povel vypytal spat. Taky bol podareny a ako som ho dala , tak v momente zaspal.Som zvedava ako zvladne posun casu, lebo teraz presne padne 11.15 hod a musi spat. Tak chodia aj v sanatoriu, tak uz je zvyknuty 😉
Ja som urobila tiez polievku z morcaciny a rezance a halusky so syrokremom a druhe su s bryndzou.

abetka
27. mar 2010

Alinke, vsetko najlepsie 😵

janka1874
autor
27. mar 2010

mne sa už deti presunuli na letný čas ale nevadí mi to ešte večer uvidíme ako budeme zvládať posun

aj Sendy sa vraj dnes pýtala spať ale to robieva bežne je u našich a poobede idem s Viki trošku vonku a keď príde tato tak ideme za ňou

zucha
27. mar 2010

lucul, ja by som neriesila rizikove, ale marodku u svojej obvodnej. Je to jednoduchsie. Mala som to, ked som cakala Anicku. Gynekologa som do toho neplietla, len som mu oznamila, ze som na PN a jedine, co urobil on bolo, ze mi potom dal skor matersku. Myslim, ze vtedy nastupujes o nejake dva tyzdne skor, ako normalne.
Drzim palce

ajula25
27. mar 2010

čafte
Jej dnes je Aleny. Tak Alinka všetko najsamlepšie k meninkám.... 😉
Ja som dnes mala ešte fazuľovú polievku zo včera a dováram sójové rezančeky na kukurici,,,,s ryžou. Mňamiky.

janka1874
autor
27. mar 2010

fakt alinka všetko naj naj naj

silvika
27. mar 2010

zeny teraz budte mudre.
ako to robite, ked sa ide na nakupy, a maly je bez plienok, ale cesta trva asi hodinu plus nakupy isto aspon dve hodinky, tak co nahradne oblecenie s tym, ked sa popisa, alebo co, serbel nosite po ruke, alebo fuknete na cely cas plienku? teli si pamatam, ze ked ste tusim isli do obchodu ze si jej suchla serbel do kocika ale tak tvoja je exttra pripad.

janka1874
autor
27. mar 2010

silvika Sendy sa vtedy naučila na veľký záchod najprv som jej síce dávala plienku a na to gaťky s tým že som jej vravela že má len gaťky no a potom sme to skúsili bez plienky ale išli sme na wc to som už ale viac menej mala odsledované ako dlho vydrží bez toho aby išla cikať (čo bolo zo zažčiatku tak hodinka) išli sme cikať a tak nakupovať

silvika
27. mar 2010

nooo sak zajtra teda uvidime ine tipy?

csikike
27. mar 2010

silvi, my chodime tak, ze cesta v pohode a hned ako prideme do obchodneho centra tak ide cikat, vacsinou krici, ze nie ale vzdy cika a potom uz mame pokoj...
ma chvilky ked totiz tesne predtym zacne dupkat ale este nepovie a povie az na poslednu chvilku, nastatie toto je zriedkave
a cika tak, ze ho MM postavi na wc misu , stiahne gate

silvika
27. mar 2010

csiki cize postojacky cikate z misy hej? jaaa reku na dievcatko ho tak budem drzat, co by mi asi ruky odpadli ale co nepsravim ze ... dneska napriklad chudak mal taky plny mechur, ze kym si povedal a ja som ho popriuchystavala, akoze ako najlepsie sediet na serbli tak to uz neudrzal, ale zasa keby som s tym posurila, by sme stihli 😝 vcera som mu dala na taky kratsi nakup plienku a asi raz do nej spravil sa mi zdalo on niekedy aby nerobil akoze problemy tak potajomky pusti ze co to spravi ze ci budu mokre kolena alebo bude v suchu 😝 spekulant .... ale mozno by sme ho aj nasilu dali vypisat v centre scie by sa branil ale tak, snaaad by sa dal zlomit 😉

janka1874
autor
27. mar 2010

presne tak som myslela ako hovorí csikike prísť tam a dať cikať
my tak bežne robievame aj na návštevách povie síce že nechce ale ideme a ňou a stále niečo pišne

zucha
27. mar 2010

aj my sme to tak robievali, ze ked sme niekam prisli, tak sme isli cikat a ked nechcela, tak pri odchode. A zo zaciatku som na autosedacku dala tu nepremovakavu podlozku, ze ak by sa pocikala. Stalo sa mi totiz, ze si cikla tesne pred prichodom a z autosedaciek to pucovat, to nie je nic lahke.

zrzulka
27. mar 2010

Lucul drzime palce nech sa vam cim skor zadari surodencek pre Natalku....

telinka
27. mar 2010

caute hviezdy 🙂

silvika dobre si pamatas...my sme vsade serbel nosili..bol taky maly ako miska na psie zradlo 😅 k tomu vlhke vreckovky a na tom sme ficali , lebo peti sa na velkych wckach nepacilo , ona vobec nechcela do plienky , tak potom sme to riesili aj v aute tak ked sa nedalo zastavit , supla som si sedadlo pomaly az pod palubovku a misena ju dala za jazdy na serbel 😝 az tot ked sme isli z lyzovacky zaciatkom marca sa konecne dala presvedcit ze ma plienku a nech sa do nej vycika 😅 veru je to otrava zo zaciatku , ale uz to bude len lepsie 😉

ja som pred chvilou medove rezy dopatlala , tusim mam aj svalovicu z toho 😝

luculka
27. mar 2010

cafte,,,tak snád sa nam coskoro zadari 😒

no nam sa nedarilo stále s cikaním,,,ale zrazzu ako zázrakom posledné 2 týzdne,,,sama zacala behat na nocnik,,,a dnes sme boli v BA,,,,1x v aute a celý čas po trhoch velkonocných úúúplne bez plienky,,,,,tak sa tesim,,,,moje bábo už je velká baba 😢

aadula
27. mar 2010

telinka a to si už chystáš na sviatky, či to ešte len tak na nedeľu ?

inak aj Samino je akoby miestami popletený, tiež mu von plienku dám..a potom prídeme domov..vyciká sa..často je plienka prázdna..ale potom sa stane, že sa pociká..dnes sa dva krát pocikal...on sa tiež nepýta..len ked sa pociká povie...cikal som 😅

dnes sme boli vonku ..sa šmýkal na šmýkale..malý kaskadér..sa chytil tyče nad ním a normálne sa hodil na tú šúchačku..som ho musela brzdiť..inak by letel asi ešte ďaleko z nej dole 😝

telinka
27. mar 2010

aadul to len tak na zajtra...na sviatky neviem , sme sa dohodli ze pojdeme niekam na vylet ak pocasie dovoli...sibaci mladi nechodia a zas seditet doma kvoli par starym pripitym chlapom sa nam nechce 😝

lucul...drzime plce nech ti to pekne nadvazuje z jednej dovolenky na druhu 😉

zucha
27. mar 2010

ako tak citam, tak my sme asi fakt mali stastie s tym odplienkovavanim. Lenze to asi preto, ze som si aj fakt robila cas na to, sediet s nou na nocniku. Aj ked okolo roku prislo obdobie, ze ani za svet si nan nechcela sadnut, ale skusala som stale poctivo. Myslim, ze v nejakych 15 mesiacoch sa jej uz darilo chodit kakat na nocnik a potom postupne sa pridalo aj cikanie. Ale s Kati to je uplne ine. Nemam kedy tam s nou dlho vysedavat. S Ani som kludne sedela v kupelni na zemi aj 30 minut, ale to teraz nemam sancu. Takze neviem, kedy sa mi to podari s nou. A aj chodit zacina ovela, ovela neskor. Vcera sme s muzom pozerali nejake videa a natrfili sme na Anicku, ked mala 11 mesiacov a ona tak chodila po byte, ze som sa vobec nestarala, kam chodi, co robi. Vedela ako sa volaju miestnosti. Ked som jej povedala, ze ideme do kuchyne, tak tam pekne isla sama. Vedela ovela, ovela viac, ako Kati teraz. Ale ona uz v bruchu bola riadny sinter. Som stale hovorila, ze ja ju nebudem musiet ani rodit, ona sa vykopne sama. Jednoducho je velmi aktivne dieta. Kati je taky pohodak a oproti Ani je neuveritelne opatrna.

aadula
27. mar 2010

tak u nás je tak, že Paťka bola vo všetkom oveľa šikovnejšia..teda okrem chodenia, to ju Samino prebehol, ale v nočníkovaní bola šikovná...a zas u nás je väčšia pohoďáčka ona...malý je hrozný zlostník...a za všetko všetúúčko teraz reve..nie tam ..ale tam...nie toto ale too..proste všetko chce opačne ako chceme práve my... 😝 a také modriniská má na nožičkách ..neviem či ho v jasliach niekto okopáva...alebo to má ako sa motorkuje a bicyklíkuje...ale tie modriny sú hrozné..normálne veľké zliate fľaky

aadula
27. mar 2010

telinka, medové mám rada...že by som si k vám urobila zajtra výlet 😀 😀 aj tak tu mám švagrinú ..a neviem či nie sú v Dojči akurát 🙂

telinka
27. mar 2010

zucha , mozno jej to dojde same , ako nasej peti...ona sa proste sama rozhodla , ked som ju nechala bez plienky a odvtedy sa pytala , mala presne 18mesiacov a tyzden a to mala zrovna obdobie ze na serbli nechcela sediet vobec , bolo to ako blesk z jasneho neba , ale aj tak si myslim ze ma nejaky maly mechur , lebo ona stale casto chodi 😒 a fakt je ze je to taky bojko....aby niekam sama vyliezla...nemam obavy , maximalne na stolicku 😅 naobed sa vyspi a ked vidi ze tam niesom dojde si premna a musime si ist este lahnut , ona pritom nespi len sa tak povaluje , aj 3x sa jej spytam ci je uz vyspana a ona ze este nie....niekedy si este aj pol hodky plezi len tak , som zvedava ako to bude s nou vyzerat v tej skolke 😅 este stale ju uspavam , aj ked do 5-10 minut zaspi , ale asi je to vekom , nemam to srdce ju tam nechat samu nech si poplace 😅

zrzulka
28. mar 2010

... my mame este plienku ale mne to takto zatial aj vyhovuje, ja zacnem asi az s malym odplienovavat.... Viem ze mnohe mamicky su pohorsene z toho ze Michaela ma este plienku a riesia to, ale ja to neriesim. ked mi tam nechce sediet a vobec nechape vyznam toho preco musi cikat do serbla tak sa mi to zda ako tyranie. Ved raz aj my budeme bez plienky. myslim ze ked uvidi ze brat nema tak ona sa tiez zahanbit nenecha ...(snad do 18tky nebude mat plienku) ale mozno sa mylim a bude to celkom inak 😀

teli to je zlate ako spinkas s petkou. nasa hviezda zaspava sama, ona nevyzaduje aby s nou niekto bol pri zaspavani... Niekedy mi aj chybaju casy ked som jej pri zaspavani chybala.... ej to bolo davno.... 😒

Aduli no takych kaskaderov mame viacere 😒 nasa michaela sa vobec nesprava ako mala "princezna" ale ako chalanisko... ona ma tiez adrenalin v krvi. to je to ze deti su v takom veku ked si este neuvedomuju nebezpecenstvo. zbytocne jej vysvetlujem co vsetko sa moze stat, ona este nic zle nezazila tak to nevie. Co sa tyka smyklaviek tak sme mali tiez jednu doma ale sme ju zrusili lebo Michaela na nu liezla tak ze sa vobec nedrzala a potom niezeby si sadla ale ona sla dolu hlavou alebo postojacky.... Kym nedospeje do stadia ze si bude uvedomovat ze si moze takymto stylom ublizit smyklaka bude u babky... ja na to nervy nemam vecne striehnut co zase "vymysla" To odkukava od "velkych deti " Blbosti to si zapamata velmi rychlo 😀 ale serbel ani za svet...

simka9122008
28. mar 2010

Ahojte tak mi sme včera tiež pokračovali v odplienkovaní, malá si už pekne vie stiahnuť gaťky aj nohavice, aj posedí na nočníku, no potom ju to tak chytilo, že nič iné nerobila, iba sa vyzliekala, sadla, obliekala, a tak dookola, no a samozrejme, že to pustila rovno do gatí, no ona ešte rozkročila nohy a postojačky pišala a pozerala ako to tečie, no povedzte že kde robím chybu, a ak ju v tom mokrom nechám, tak jej to vôbec nevadí, ja už som zúfalá

simka9122008
28. mar 2010

že mi, ospravedlňujem sa, oprava my 😝

aadula
28. mar 2010

ahojte, náš malý ezbedník bol hore po starom o piatej...potom ešte pol hodinku podriemal...tak nič moc..ale aspoň nebude problém s ranným budením do jasličiek 😝 ešte, že je tento týždeň krátky..

Už sa stihol aj raz pocikať..darmo mu vysvetľujem, že nie keď už cikal má prísť povedať, ale pre tým..., potom celý deň ukazuje, že kde sa pocikal 😅 a to pred tým cikal asi 10 minut...a potom sa ešte opýta, že prečo? /akože prečo sa pocikal? 😀 / Včera keď suseda vystúpila z výťahu, tak hovorí Vikinka preč...konec 😀 On keď končí rozprávka, tak povie, že koniec a zodvihne ručičky...a teraz si ten koniec spája zo všetkým keď niečo končí ...podarený bol

aadula
28. mar 2010

ezbedník = nezbedník

zrzulka
28. mar 2010

Aduli ze o 5 😝 ufff. nam sa tiez posunulo ranne vstavanie na 7 hodinu, teraz sa mi zdaju byt dni straaaaasne dlhe :o))))

zrzulka
28. mar 2010

babulky co mate dievcatka. kupili sme Michali taku tu babiku ktora vyzera ako babetko Baby Anabell. mala by pri placi pustat slzy ale nejako neviem prist na fintu ako. nema ju niektora vasa kocka??? Vobec neviem kde som dala navod na pouzivanie a na nete neviem vygooglit 😝

csikike
28. mar 2010

baby, tak od vcera ma nasa hankuska 2 zubky 😉
vcera som robila tiez zakusok http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24030 je uzasny, ale mahra vela roboty, a hlavne pri 2 detoch