Deichmann reklamácia

19. jan 2024

Prosim o radu.. Minuly rok som si kupila zimne cizmy v Deichmanne, boli malo nosene, zrazu som si uvedomila ze mi nejako taha na nohy a obe podrazky su napoly zlomene. Isla som do predajne reklamovat, zamietli mi reklamaciu a ze si to mam poslat na odborne posudenie. Citala som si papier k tomu posudeniu a cena za tuto sluzbu je 54 eur. Neviete kto to bude platit? Dakujem pekne za rady a skusenosti

jarmila2010
19. jan 2024

ak ti znalec uzna narok reklamaciu,tak predajca...skoda,ze si nereklamovala do roka od kupy..vtedy by posudok bol na predajcovi

autor
19. jan 2024

@jarmila2010 kupovane boli v decembri pred rokom a do vcera som si to nevsimla a sama nechapem ako sa mohli tak zlomit... preco len do roka? ved zaruka je 2 roky

jarmila2010
19. jan 2024

tak je to zo zakona...moze ta predajca vyzvat,aby si posudok dala ty vypracovat...mozno dufaju,ze ta odradia...

muchotrafka298
19. jan 2024

Lebo to je tak postavene v zakone. Po roku musis sama dokazat, ze tam bola chyba na strane vyrobcu topanok. Ten posudok je vzdy 50:50, posudok moze vyjst v tvoj prospech aj nemusi. Ak by bol posudok v tvoj prospech, okrem ceny topanok Ti musi predajca uhradit aj dalsie naklady (napriklad postovne) a prave cenu tohoto posudku. Ak sa ale nejedna o vyrobnu chybu a posudok vyjde negativne, tak potom vsetko platis ty.

tanyan
19. jan 2024

Skús v inej predajni... Možno ti reklamáciu v inej prevádzke prijmú.
https://asset.deichmann.com/image/upload/v16850...
V reklamačnom poriadku IV. 6.:
Ak zákazník reklamáciu tovaru uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a DEICHMANN-OBUV ju zamietol, môže zákazník zaslať reklamovaný tovar na odborné posúdenie.
V zamietnutí reklamácie DEICHMANN-OBUV uvedie, komu môže zákazník zaslať tovar na odborné posúdenie.

muchotrafka298
19. jan 2024

@tanyan no to bude urcite nejaky ich znalec…. Najlepsie je poslat do statnej skusobne - Vipo v Partizanskom.

autor
20. jan 2024

@muchotrafka298 na tohto znalca mi dali papiere

muchotrafka298
20. jan 2024

To je super, ze Ti dali tychto, lebo vela obchodov ma "vlastneho" znalca, ktory zo zasady reklamacie neuznava. Kolko stali tie cizmy? Lebo ked das za posudok a postovne trebars 70 EUR a nakoniec to nebude vyrobna vada alebo vada na materialy, tak si proste v strate. Este neviem ci sa nedoplaca nahodou za to, ak tie topanky znicia, resp. niekedy je nutne pri posudku tu topanku napriklad rozrezat a ty s tym musis suhlasit. Ja som tam poiselala v minulosti mozno 5-6 krat, nielen topanky, ale aj kozenu bundu a niektore mi neuznali.

es2021
20. jan 2024

Tiez som mala problem s oboma podrazkami zlomenymi po jednej sezone.. len som nenasla blok,nastastie neboli drahe ale ostavam skepticka voci Deichmannu, ked sa vada opakuje a niesu schopni reklamovat :/

autor
20. jan 2024

@muchotrafka298 cizmy stali 40 eur tak neviem ci sa mi to oplati ak nemam istotu ze to uznaju.... mrzi ma to lebo cizmy boli super teple a uz take nemaju

autor
20. jan 2024

@es2021 vraj do roka je to ok, ale po roku uz treba znalca, co je strasna somarina, gratulujem tomu kto to vymyslel

muchotrafka298
20. jan 2024

Podla mna pri takejto cene sa to neoplati. Lebo mozno vycalujes dalsich 70 EUR zbytocne.

judit47
20. jan 2024

@autor

Neprekrucaj co napisali baby.

Zaruka je dva roky do 1 roka od kupy je pri zamietnuti potrebne dolozit posudok od znalca, preco bola zamietnuta, obchod proste musi vzdy aj ked sa mu to neoplati musi.

Od roka do dvoch rokov pri zamietnuti nemusi dokladat posudok ale kupujici ma moznost si dat vypracovat posudok a v pripade, ze mu znalec uzna, ma pravo na uznanie reklamacie.

walentina7
20. jan 2024

Ešte sa mi nestalo aby sa mi obuv z deichmana nerozpadla do troch mesiacov. Nikdy v zivote tam nič nekupim už.

autor
20. jan 2024

@judit47 myslela som to tak ze do roka je u nich reklamacia ok a potom treba zaplatit znalca, nechapem co som prekrutila

judit47
20. jan 2024

@autorka

Znalec je potrebny aj do roka aj po roku,ide len o to kto znasa naklady.

autor
20. jan 2024

@judit47 to som nevedela, ale podla mna to je blbost ze po roku to ma platit zakaznik

autor
20. jan 2024

Teraz pozeram ze dovod zamietnutia reklamacie je opotrebenie vyrobku sposobeneho obvyklym pouzivanim, cize nie nespravne alebo nevhodne pouzivanie ako su ostatne moznosti. Je sanca ze mi reklamaciu znalec uzna?

muchotrafka298
20. jan 2024

To my nevieme, ale aby to bolo uznane musi to byt bud vada materialu, nespravne pouzite, vyrobna chyba. Keby sa Ti to stalo po pol hodine nosenia, bolo by to ine. Pokial to je opotrebenie nosenim, tak to asi uznane nebude. Je to na tebe, cizmy 40, posudok 70 /ked ratam aj dopravu). Za mna sa to neoplati. Lebo uz potom nemas kam ist, ked bude posudok z Vipo v tvoj neprospech.

autor
20. jan 2024

@muchotrafka298 mala som ich len parkrat obute, cize teoreticky by to mohla byt vyrobna vada, ale nechcem to riskovat, lebo to tak nemusi byt podla znalca, ale dakujem

muchotrafka298
20. jan 2024

Ved prave moze a nemusi. Keby tie cizmy stali 200 EUR tak by sa to vyplatilo. Za tie prachy na posudok si kup radsej nove cizmy. Mne neuznali oder farby na kozenej bunde. Posudok bol negativny, jednalo sa nie o vyrobnu chybu ale chybu soosobenu nosenim. Po par mesiacoch som stretla pani v obchode co mala rovnaku bundu ako ja. A hadaj co…..presne rovnako mala tu farbu zosuchanu na tych istych miestach. To nemohla byt nahoda.

mery333
25. jan 2024

Aj ja mám negatívnu skúsenosť s postupom reklamácie v predajni Deichmann. Odvtedy sa jej oblúkom vyhýbam, a to isté bola pred rokmi aj predajňa obuvi John Garfield, kde zamietali reklamácie ako na bežiacom páse, bol toho plný net. Odvtedy nakupujem výlučne v CCC, kde mi namiesto reklamácie je automaticky ponúknutá možnosť výberu iných topánok, darčekovej poukážky alebo vrátenia peňazí. No, čo už. Máš dosť drahé poučenie do budúcna. Alebo skús ešte inú predajňu Deichmannu, či pochodíš rovnako.

monikaalb
19. feb 2024

Ja mám zas dobrú skúsenosť. Zimné topánky po roku a pol som šla reklamovať, že musím na vlastné náklady poslať tovar na posúdenie do VIPO. Topánky má stali asi do 30€. Posudok prišiel asi po týždni, s úsmevom na tvári mi vrátili plnú sumu, preplatili aj poštovné.