Depilácia verzus epilácia

miska_mysicka
9. máj 2018

Problémy s ochlpením som mala vždy, no po tehotenstve sa mi zdá, že sú chĺpky tmavšie a hustejšie, Čo prosím používate na ich odstránenie? Volíte depiláciu, epiláciu, alebo čo konkrétne? Vďaka 🙂

majcika
10. máj 2018

Laser

kvetinka75
10. máj 2018

Ako na ktorom mieste - vosk a žiletku

kvetinka75
10. máj 2018

@majcika a na ktorých miestach? Pomáha to, ako dlho to vydrží?

miska_mysicka
autor
10. máj 2018

@kvetinka75 a nie je problem so zarastanim po pouziti vosku?

tin007
10. máj 2018

Pouzivam cukrovu pastu, menej to boli ako pri vosku, neposkodzuje mi to tak pokozku a chlpky rastu menej a jemnejsie. Dala som si takto zdepilovat aj podpazusie a velmi som spokojna.

kvetinka75
10. máj 2018

@miska_mysicka sem-tam si dám peeling, občas nejaký chlpok zarastie, ale málokedy.

lubbi1
10. máj 2018

ja som dlho pouzivala ziletky ale vzhladom na tie ceny tak som presla na depilator, sice to chce castejsie sa holit ale ja nemozem pouzivat vosk ani podobne veci lebo potom strasne vyrazky tak tri dni a hrozne svrbia...

titla
11. máj 2018

IPL epilátor. Tiež mám tmavé a husté ochlpenie. Holenie žiletkou mi dráždilo pokožku a pri epilácii mi zarastali chĺpky do pokožky a potom sa zapaľovali.

zdena12345
11. máj 2018

ako predo mnou. ipl epilator zatial najvacsi uspech u mna

miska_mysicka
autor
15. máj 2018

@titla no ja mam presnw ten isty problem... ale tie ipl su dost drahe... aku znacku pouzivate?

ressankajanka
15. máj 2018

@miska_mysicka Laser v centrách, ale ani ten nie je 100%. Odstráni len fakt husté a tmavé chĺpky, najlepšie si ich radia oholiť a nechať trochu narásť, viem, nepekná predstava, hlavne ak sú nad hornou perou či na brade 🙂 Mne ich neodstránil ani laser, lebo nevedel zachytiť všetky, napriek tomu, že ich nemám úplne svetlé a to som tam mala pár "sedení". Tiež ak je to hormonálny problém, po laseri narastú znovu. Teraz z času na čas volím len depilačné prúžky.

titla
15. máj 2018

Ja som sa dlho rozhodovala či kúpiť, predsa len nie je to malá položka. Pôvodne som si chcela kúpiť philips lumea. Ale potom som mala šťastie a náhodne som objavila Remington vo výpredaji s 50% zľavou. Ja som spokojná, u mňa to funguje, ale treba to robiť pravidelne, keď to človek dlhšiu dobu zanedbá aj ochlpenie začne znova rásť. Ale aspoň nemám problém s podráždenou a zapálenou pokožkou a v lete (ja nosievam sukne) nemusím holiť nohy každý druhý deň.