Detičky narodené po termíne. Kto je na tom podobne?

flipinka
5. feb 2008

Mojej sestre sa minuly tyzden narodil syn 2 tyzdne po termine. Mala sekciu, lebo to nijako neslo a bol trochu priduseny ☹ Este teraz, ked chce plakat, tak zacne tak, akoby len tak kaslal a az po par minutach place normalne. Davali mu aj nejake lieky, lebo ze bol dlho v zelenej plodovej vode a mal jej uz aj dost malo. Ale povedali, ze bude OK. Tak sa chcem spaytat, ci ste tu nejake s poterminovymi babatkami a ako to zvladaju, ci su zdrave a v poriadku. Ci su popredu alebo pozadu oproti rovesnikom.
A tiez by som bola rada, keby mi niekto fundovany odpovedal na otazku: Preco do kelu, nechaju v dnesnej dobe prenasat zenu, ktora donosila zdrave dieta a takto riskuju?!

vefa
5. feb 2008

Já jsem rodila týden po termínu přirozeně, kontrakce přišly sami a máme zdravého kluka, moje sestřenka rodila 2 týdny, museli jí to vyvolat, ale také přirozeně a taky je kluk zdravý a vpohodě. Mám pár známých, které rodily před termínem a měli to tak tak- samozřejmě císař, zakalená voda... takže člověk si nevybere. Určitě je i hodně dětí, kterým se v bříšku nedaří i před termínem.

sammy
5. feb 2008

Ja som rodila 9 dni po termine. Na siedmy den ma hospitalizovali, ale kedze bol zrovna vikend, nikomu sa nic nechcelo robit a teda nic sa nedialo. Az v sobotu v noci sa mi same rozbehli kontrakcie, no porodila som az v pondelok na obed. Cosi podobne ako pisala Elucinka. No aspon po 2 infuzkach oxytocinu som sa otvorila a slo to prirodzene. Malicka je pekna, zdravucka a zda sa mi, ze aj trochu popredu 🙂
No ked som tolko prenasala, nebolo mi vsetko jedno. Hlavne ked na vedlajsej izbe lezala baba, co na 4-ty den prenasania jej zomrel syncek (zdravy chlapec, zaskrtil sa pupocnou snurou ☹ )
Takze ked mas prenasat, fajn, ale nech to teda kazdy den sleduju. Mna nikto nesledoval, az po tom tyzdni ked ma hospitalizovali som bola 3x denne na monitore. A este perlicka - zabudli mi urobit ultrazvuk, ked ma prijali!!!

jabber
5. feb 2008

Přesně tak, já nemyslím, že by měli porod vyvolávat na termín, proboha, to ne 😕 , ale měli by prostě víc a častěji kontrolovat - fakt si myslím, že kontrola po 3 dnech je už dost dlouho a že se může už ledaccos stát 😒 . A taky nechápu proč na těch prohlídkách při přenášení nedělají ultrazvuk.
Já jsem taky 3 dny předtím měla všechno v pořádku, cítila jsem se pořád stejně, nezaznamenala jsem žádnou změnu, prostě nic divného - a najednou tam ta voda nebyla 😕 . Do teď, když si vzpomenu jak se doktoři u toho ultrazvuku tragicky tvářili a domlouvali se pohledem, tak je mi z toho zle, co se mohlo stát.

jabber
5. feb 2008

katarina82 - tak bych si to nějak představovala, že by se mělo kontrolovat 😉. Já jsem teď rozhodnutá příště, jestli budu přenášet, si o ten ultrazvuk na každé kontrole říct.

f.nina
5. feb 2008

Docela mne zaráží že ženy ktere přenášejí tak nekontrolujíjá jsem začalo docházet na kontroli do nemocnice a ne na gyndu 13 dni před termínem co dvy dny a pokaždé mi dělali ultrazvuk a poslouchali srdíčko a to jsem nebyla ani rizikovka tak asi každá nemocnice to má jinak 😉

betka007
5. feb 2008

ahojky, ja som mala dpst velky rozdiel medzi terminmi porodu, podla menstruacie som mala termin 15.07.2007 a podla ultrazvuku 08.08.2007 a porodila som 21.08.2007, 2 tyzdne po druhom termine. Porod mi museli vyvolat. Stale cakali, ci si to nahodou mala nerozmysli, ale kdeze... Takze ma nechali prenasat dva tyzdne po druhom termine a potom mi museli porod vyvolat. Na kontrolu som chodila do porododnice kazdy druhy den, kde ma vaginalne vysetrili, natocili monitor a este pocuvali ozvy stetoskopom... Myslim, ze kazde zdravotnicke zariadenie ma ine podmienky 😒

ulicnice
5. feb 2008

Tak já jsem přenášela 11 dní, na kontroly jsem chodila obden. To by mi až tak nevadilo, byla jsem v pohodě, nic mě nebolelo, žádný poslíčky. Jen trochu znervózňovaly nervózní babičky, které telefonovaly na střídačku, jestli se už něco děje. Mně vadila jiná věc - že mě přijali 10. den po termínu někdy v 10 hod. dopoledne a šoupli mě na rizikové těhotenství, kde jsem strávila jednu noc - měla bych napsat spíš přežila jednu noc: polštář tvrdej, vysokej asi půl metru, takže se na něm ležet nedalo, postel totálně proleželá, nevěděla jsem, jak si mám lehnout. Nevím, proč takhle "uměle" vyráběj pacienty. Asi to bylo tím, že na rizikovém měli polovinu lůžek volných....

jabber
5. feb 2008

f.nina - já tam chodila asi 6 týdnů před termínem, ultrazvuk mi udělali jen když mě viděli poprvé, pak už ne. Vždycky udělali prohlídku, pak poslouchali srdce a pak dělali monitor. Což o to - on to ten monitor odhalil, že jo, poznali, že je něco špatně, ale nechci domyslet co by bylo, kdyby se mi to třeba stalo den po kontrole a já šla až za další 2 dny 😕 . Asi to má fakt každá porodnice jinak.

kachne23
5. feb 2008

já samozřejmě souhlasim s tim, že by měly bejt při přenášení častější kontroly, jen si nemyslim, že je nutný automaticky vyvolávat, když je vše v pořádku (aspoň ty dva týdny), nebo asi záleží na matce, jak se cítí. Já byla docela ok, ale je pravda, že jsem nepřenášela a že ke konci se to zhoršuje den ode dne..

bielanevesta
5. feb 2008

Mne sa malá narodila 6 dní po termíne. Síce sa mi porod rozbehol sám ale psotupoval veĺmi pomaly....nakoniec som musela ísť na CR...a malá je úplne v poriadku. V niečom je popredu, v niečom nie 😉 🙂

f.nina
5. feb 2008

jabber:asi máš pravdu že to má každá porodnice jinak,a to mne dost zaráží .já jsem opravdu byla ráda že pokaždé mi udělali ultrazvuk a všechno zkontrolovali,já bych si to tehdy asi i vyřvala kdyby nechtěli 😅 A když jsem pak ležela v porodnici tak tam leželi paní s úplně bezproblémovím těhotenstvím které přenášelí sotva tejden a už je tam raději měli na pozorování několik dnů a pak jim to teprve vyvolávali.

bielanevesta
5. feb 2008

Inak srdiečko jej bilo krásne aj ja som bola O.K., ale UZV ani kontrolu plodovky mi v porodke nikdy nerobili, na poslednom UZV som bola v 32 tt u mojho doktora

lucka13
5. feb 2008

Ahojky, já jsem malou taky přenášela - 4 dny. Kontrakce přišly samy, porod se rozeběhnul sám, takže v poho....když je to tak do týdne, max 10 dnů, pak bych asi taky souhlasila s nějakým tím vyvoláním, ale záleželo by na kontrole.
Většinou přenášejí prvorodičky, i když těžko soudit. Mimča si řeknou, kdy se chtějí podívat na svět 🙂

jabber
5. feb 2008

f.nina - no to mě teda taky dost zaráží, myslela jsem, že existuje nějaký doporučený postup a že to dělají všichni stejně 😕 😖
Teď už bych si ho vyřvala taky 🙂. Ale já prostě nedokážu pochopit, že oni vědí, že se to při přenášení stává, sami mi to řekli, a přitom to vlastně nijak nehlídají 😠

f.nina
5. feb 2008

Taky jsem si myslela že všude je to stejný ale po různých obchůzkách,zjištovíni sem byla docela zdrcená zjištěním že všude maji na každého jiný metr.No naši doktoři dnes hlavně at si odbudou svou práci a alo domů a už nikoho nezajímá že je neco špatně.-Jednou sem jse bavila s mojí mudr. gynekoložkou a ta mi sama řekla že to je jen vše o penezích ☹

lusil2005
5. feb 2008

ja som rodila tusim 3 dni po termine ale na uzv mi zistili menej plodovej vody a bolo to nejako tak divne ze babo nemohlo zostupit dole (neklesalo mi brucho) kvoli plodovej vode ci co. no to je jedno. proste - zobrali ma do nemocnice lebo moj doki povedal ze pre istotu nech ma maju pod dohladom, strasne som sa chystala na presviedcacky mojho doktora nech mi na druhy den zacnu vyvolavat porod (ja som uz od 38 tyzdna cakala kazdy den a nic. posledne dni to bola tepla sprcha na krize, hopsanie na fitlopte, atd atd) ale o polnoci sa krpec zacal pytat na svet sam. holt - v nemocnici sa jej nepacilo 😀
tiez nechapem naco nechaju zeny tak dlho prenasat. ja by som uz po tyzdni bola nastupena a odhodlana donutit doktora "konat" 😀

mem
5. feb 2008

ahoj, ja prenasela 13 dni, na pondeli po vikendu mi to vyvolali tabletou a do 5ti minut jsem zacala citit slabe bolesti a uz to jelo. mala se narodila zdrava a krasne prospiva. rodila jsem v praze-podoli, nechavaji prenaset max 2 tydny, mne se doktor pred vikendem ptal jak dlouho chci cekat, jako kdybych tomu rozumnela 🙂, no ale sledovali mi, ob den jsem chodila na monitor

anjelik187
6. feb 2008

Ahojte.
Ja som rodila 8.1.08, 9 dni po termine, aj to som si musela"vyprosiť" injekcie na zmäkčenie krčka, pretože som 10 dni mala kontrakcie, ale neotvarala som sa a raz boli pravidelne, potom zas nepravidelne..
Ten isty problem som mala aj pri prvej dcere pred 12 rokmi, prenasala som 14 dni az to skoncilo narychlo sekciou po 33 hodinach silnych kontrakcii..

lula5
7. feb 2008

Ja mam strach z prenasania potom co kamaratka prenasala a zelena plodova voda sposobila malemu take problemy s pluckami, ze sa z toho nikdy nedostal... A tak som v 40tt svojmu gynekologovi povedala, ze prenasat nemozem z daneho dovodu a 3 dni po termine - co neberem za nejake prenasanie - mi porod vyvolali. By som sa zblaznila prenasat tyzden a viac...

lula5
7. feb 2008

Kachne oni nevidia, ze sa babatko vykakalo do vody a pitie tej vody, mu ublizuje. To ultrazvuk ani monitor neukazu!!!

revayova
8. feb 2008

ja som prenasala 9 dni a bola som na nervy. Maly po porode ma syndrom modrej masky. Bol strasne modry az ma na to boli upozornit novorodenecki lekari, aby som sa nezlakla. Aj tak som sa zlakla.Mala som vyvolavany porod a velmi som sa bala, ci je vsetko OK , ked som prenasala. maly je dost zly a chodime na kontroly na krv , ale to je o inom.Vala zdravia vsetkym a pevne nervy

petular
8. feb 2008

ahoj, já jsem přenášela 10 dní, když mě poslala gynekoložka do porodnice. Nejdřív mi udělali zátěžový test oxitocinem, ale ten nezabral, tak jsem dostala další den ráno tabletu na vyvolání, ta naštěstí zabrala a malý se narodil 12 den po termínu. Jelikož byl ale větší 56cm/4.290kg a hlavičkou - prům.38cm - šel do stydké kosti vytrpěla jsem si své.... v polovině už jsem měla podepsané papíry na císaře, ale takové mladé paní doktorce se zdálo, že se to pohlo... nakonec museli malého vytahovat "zvonem" a mě pak museli 2x křísit ☹ . Malý byl naštěstí celou dobu v pohodě - podle monitoru - a ani po porodu neměl žádné komplikace. Už nikdy bych to nechtěla zažít a příště raději pojedu tam, kde nebudou zastávat "přirozený" porod za každou cenu. A co se týče fyzického a psychického vývoje mrňouse, tak ten je absolutně v pořádku a řekla bych, že je i celkem dopředu oproti ostatním... dokonce už máme i dva dolní zoubky 😀

myschka
8. feb 2008

já měla taky strašný rozdíly v termínech, takže buď jsem rodila o 14 dní dřív nebo o 14 dní dýl 😅 😀 ale asi dýl pač malá měla 53cm a 4350g, odhad před porodem dle utz 3,6kg 😀 😀 ale porod nebyl až tak hroznej to až to šití. Myslím, že malá je taky napřed. Hrozně brzy pásla, přetáčela se a vůbec byla taková akční.
Já teda už škemrala pač jsem tušila, že bude velká ale pořád mě utěšovali, že už zítra a zítra a nejdýl o víkendu atd a nakonec jsem si vyškemrala vyvolání na pondělí v 8 jsem měla nástup a v pondělí ve 3:04 jsem porodila sama od sebe.
Kamarádka začla rodit v 36tt a už měla zkaženou plodovku 😲 prej když jí píchli vodu, smrdělo to jak pukavec a bylo to úplně zelené 😝 tak se hold mimču chtělo ven.

syrael
8. feb 2008

Tak nas do vyvolavani nutili prakticky prvni den po terminu, ale zrejme hlavne proto, ze jsmebyli extremni cvalici...
Nakonec jsem si vyrvala cisare, coz byla zrejme spasna zachrana...Po porodu mi interne prozradili, ze mel bobanek tak velkou hlavu, ze proste nemel sanci projit. A aby toho nebylo malo, byl jeste zaklineny za stydkou sponou, takze se nemohl hnout...No, jeste ted si blahorecim, ze jsem se nenechala ukecat...

renca3
8. feb 2008

Prenasala som 7 dni a syn mal take iste miery ako myshkina mala. Ale mal velku hlavicku, tak sa nedalo inak ako cisarom. Len to veeelmi dlho trvalo, kym o tom rozhodli...

petular
9. feb 2008

syrael a renca3: jak velké měli bobíšci ty hlavinky? a jaké jste měly celkové míry? jestli se teda můžu optat 🙂

renca3
9. feb 2008

Syn mal 53 cm, 4360 g, hlavicka 37, hrudnik 37. Ale ja mam 160 cm a pomerne uzku panvu, tak aj to zohrava...

enuska2806
9. feb 2008

Ahoj,
ja som rodila 8 dní po termíne pôrodu, bol to spontánny pôrod a mala som úplne otrasnú až čiernu plodovú vodu, lekár povedal, že ešte takú hnusnú vodu nevidel, malej dali po narodení antibiotiká, ale hneď jej ich vysadili, lebo nemala žiadnu infekciu. Ležala som v nemocnici už týždeň pred termínom pôrodu, ale lekári nechceli vyvolať pôrod, lebo že je vraj normálne rodiť až v 42 týždni a oni to neberú, že žena prenáša aspoň tak to bolo na Kramároch. Že vraj keď už nie je vyhnutia tak vyvolávajú pôrod, tie lieky čo vyvolávajú pôrod sú vraj nejaké hormóny, ktoré nasilu roztárajú maternicu je to oveľa bolestivejšie pre ženu a aj dlhšie pôrod trvá tak mi to bolo vysvetlené.

lusil2005
9. feb 2008

to s tym bolestivym vyvolanym porodom je diskutabilne. sesternici vyvolali porod a odrodila za 3 hodiny s tym ze prve co ju napadlo ked zliezla zo stola bolo "pohodicka, podme rodit este raz" 😀
a to nemala epi...

lula5
9. feb 2008

detto som mala vyvolavany a tazka pohoda....