Dieťa ako dar

narovinu
23. nov 2012

Pre vsetky snazilky ktore idu umelou cestou- jedna velmi podstatna vec na zamyslenie: dieta je dar a nie pravo. Nikto nema pravo si dieta dat vyrobit -akoby na mieru, nikto nema pravo odobrat dietatu dostojne pravo vzniku v matke, nikto nema pravo si nechavat svoje vlastne deti v mraziaku-pre buducnost. Kto nesuhlasi-kludne sa vyjadrite,ale zrejme tato tema bude zamknuta skor ako vznikne.

lidaslim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lea641981
24. nov 2012

pardon 😀 som tu spravne?

lucka1987
24. nov 2012

@narovinu z prispevbku usudzujem, ze si sa len o chapove trenky obtrela a bola si stastne tehotna... mas pravo vyjadrit svoj nazor.. 😉 moj nazor je taky, ze nikto nema pravo utocit na zeny ,ktore podstupili nejaky zakrok k tomu aby tehotneli , pokial si nepresiel ich cestou a nevie , aka silna moze byt tuzba po dietatku. 😉

narovinu
autor
24. nov 2012

ALL: deti su detmi-teda minimalne zivymi ludskymi bytostami od pocatia. Preto ak sa rozhoduje zena pre umely zakrok v tejto oblasti-dotyka sa aj prav nenarodeneho dietata. Preto ma kazde dietatko pravo na prirodzeny proces vzniku a nie na lekarsky zakrok. Co sa tyka pocatia zo znasilnenia- je to hrozna vec, nasledky ostavaju aj ked muz zenu nestihne znasilnit, ale napriek tomu ak dojde k pocatiu- dieta za to nemoze. Chapem vsak ak sa rozhodne zena taketo dieta dat na adopciu, teda chapem aj keby isla na potrat,ale to nie je spravne.
Tema je preto,aby ste sa zamysleli nakolko je vasa tuzba po babetku v poriadku a nakolko je to uz len tuzba pre samotnu tuzbu. Tu sa totiz nerozpravame o buducich detoch ale o zivych ludsk. bytostiach , ktore mnohe su pri umelom oplodneni zabijane ako nevyhovujuce, ci prevysujuce atd.

narovinu
autor
24. nov 2012

@lucka1987 nemusim ist prave vasou cestou aby som videla ci nevidela co je spravne. nemusim brat drogy aby som vedela ze je to zle, nemusim fajcit, aby som videla ake je tazke prestat s tym a ake skodlive je to-to len ako priklad

lucka1987
24. nov 2012

@narovinu v poriadku, nazor ti neberiem, len som vyjadrila svoj. osobne poznam zo svojho okolia tak dovolim si povedat 30 % mamicke, ktore su mamickami, len vdaka pomocou lekarov. su stastne, ze sa im dostala moznost stat sa matkou .

a myslim si ze tuzba stat sa matkou aj ked moze byt povazovana z tvojej strany za sebecku, tak nie je krajsej sebeckej tuzby ako mat dieta.

viac sa k tomu vyjadrovat nebudem, pretoze tato diskusia vedie k nicomu, nakolko je toto verejne forum , a mozme is povedat svoj nazor, tak som si ten tvoj precitala, avsak neakceptujem ho. najma v tej casti o umelych oplodneniach. a horsi clovek tym nie som urcite.
a ani sa nepokladam za tu, ktora by to mohla posudit, ci je to zle alebo nie.... pretoze darovat zivot , aby som ho milovala a on miloval mna je podla mna vzdy nieco pekne.

zuzi0911
24. nov 2012

Kazda zena tuzi mat dietatko a pokial ma na to podmienky len prirodzene to nejde su moznosti aj ine tak preco ich nevyuzit. odobne poznam zeny ktore to odcudzuju ale ruku na srdca ktora z nas by to nevyskusala keby to neslo a velmi by sme tuzili. mne sa podarilo na prvy sup a som vdacna za to ale keby to neslo skusila by som in mznost. neviem si predstavit ze by som deti nemala. je to stale mensie zlo ako potraty alebo zabijanie nechcenych deti.

enya00
24. nov 2012

@narovinu predpokladam,ze z tej sekty co radsej nechate svoje dieta zomriet,len aby ste mu nedali inu krv,aby ste mu zachranili dusu!!!!! To je laska???Tak takyto rodicia by nemali mat deti a nieto este tu mudrovat,keby si nemohla mat deti tak urobis vsetko preto aby si ho mala 😠 Tak chod si mudrovat inde napr.do vasej sekty a tam si robte co chcete,mnozte sa tam medzi sebou to vam ide najlepsie a svoje hlupe nazory si nechajte tam u vas ! Nechapem ako moze byt niekto taky hlupy a verit takym bludom,jedine psychicky labilny clovek

novemberova
24. nov 2012

😀 Mna by moc zaujimala definicia "dostojneho vzniku"
@narovinu ty ako vies ze si vznikla "dostojne"? Mozno len tvoj otec prisiel domov napity a tvoja matka musela podrzat...

IVF detom je podla mna dost jedno kde "vznikli", urcite sa tesia zo zivota rovnako ako vsetci. To ze "vznikli nedostojne" nemaju napisane na cele, rovnako ako na prvy pohlad nemozno rozlisit dobreho cloveka od zleho.

raza
24. nov 2012

@narovinu toľká primitívnosť pokope 😝 😝 😝
je asi zbytočné rozpisovať sa tu o tom, ako sa žena cíti, keď nemôže počať dieťa prirodzeným spôsobom... toho tu už bolo popísané dosť.
tebe len chcem povedať, ak nie si natoľko hlúpa, ako sa javí z tvjho príspevku, poprezeraj si túto stránku, daj si na to jeden celý deň! prídeš na to, že rovnako, koľko je tu diskusií o problémoch detičiek, ich chorobách, výbavičke, soplíkoch, strave, kojení, prebalovaní a x ďaľších vecí , toľko je tu diskusií a otázok o probléme otehotnieť, o ženách, ktoré sú z toho zúfalé, ktoré už nedokážu len beznádejne čakať, ktoré si nevedia predstaviť žiť bez bába... skús si niečo o nich prečítať a vcítiť sa do nich.. neverím, že potom napíšeš takúto kravinu.
je mi jedno, či si trápna školáčka, alebo nejaká ťapa zo sekty, ale choď láskavo zo svojimi dristami niekam inam, na túto stránku nepatríš, nikto ťa tu nechce a ľudí poburuješ..

raza
24. nov 2012

@novemberova vééééélky palec hore 😉

domin85
24. nov 2012

@narovinu mna by len zaujimalo ci beries vsetko prirodzene tak ako ma byt, alebo sa napchavas polotovarmi z mraziarenskych boxov, pri kazdom prechladnuti sa pchas antibiotikami a len pri tejto teme potrebujes burcovat ludi. Liecis si vlastny problem touto cestou? Nechaj prosim ta kazdeho nech sa sam rozhodne co je pre neho najlepsie...

halienka
24. nov 2012

@narovinu a ty si kto - boh? Že si osobuješ právo rozhodovať a poučovať o tom kto má na čo právo? Mala by si robiť niečo zo svojou pýchou...ak si veriaca, čo zrejme si, tak tam je tuším pýcha jeden z hriechov, nie?

katkapapacova
24. nov 2012

tato tema by mala byt sukromna a zakladatelka by o takychto veciach mala diskutovat len s ludmi ktori to citia rovno,lebo inak to dopadne takto ☹
@narovinu ja som veriaca, avsak nesud lebo raz budes sudeny ak ta nieco poburuje je to pochopitelne aj mna a casto ale ak si vytvorila temu narocky aby si zbytocne provokovala mala by si si spytovat svedomie ci to bolo spravne, lebo co si tym dosiahla?asi nic pozitivne vsak?

mawka
24. nov 2012

tak toto uz je sila teda, tato tema 😕 to, ze niekto drbka do mamiciek, ze nejedia BIO a pod., to este pochopim, ale aby niekto kydal take zvasty, ze umele oplodnenie je zle, tak toto nie. toto nasralo aj mna. toto nie je nazor, toto je uz fanatizmus. nazor sa totiz vyjadruje inak, nie manipulativnou technikou - ako to urobila zakladatelka temy.
som za vsetky legalne a mozne meody, ktore pomozu zenam mat dieta. prave preto, ze dieta je dar. a ked este stale su spermie a vajicka, neviem preco by to malo byt zle, ze sa tomu pomoze inak. pruser bude vtedy, ked sa budu vyrabat umele vajicka a umele spermie. akoze toto ma dostalo 😠
@narovinu

emily_666
24. nov 2012

@narovinu no ohromná téma a kde nám zmizla @narovinu ? obieha domácnosti so strážnou vežou ?
No nechápem, už som si tu prečítala všeličo, ale toto... 😝

lucka1987
24. nov 2012

@novemberova tak aj odomna palec hore.. citila som to rovnako, ale nemala som odvahu to vyslovit 😅 😀 teda napisat , az nahodou niekoho neurazim

lucka654
24. nov 2012

Waw,to čo je za tému???ja som tiež podstúpila 2xIVF, ale neúspešne.vďaka tomu som pochopila,že to nie je tá správna cesta pre mňa.vďaka viere som otehotnela prirodzene aj napriek tomu,źe nás lekári odpísali,že nikdy nebudeme mať vlastné deti.neľutujem tie IVF,čo som podstúpila a úplne chápem každú jednu,ktorá tento alebo podobný zákrok podstúpila,pretože ten,kto to nezažil,nevie aké to je túžiť po dieťatku a nemôcť ho mať.takže toľko od jednej šťastnej mamičky,ktorá čakala sedem dlhých rokov na dve //🙂 kiež by sa to každej jednej podarilo🙂 prajem pekný dník a skôr než niekoho odsúdime,skúsme ho pochopiť.

narovinu
autor
24. nov 2012

@katkapapacova ahoj- tieto reakcie som prirodzene cakala. Tato diskusia je zalozena, aby sa snazilky zamysleli nad tym akou cestou sa o dietatko snazia- ved mat dietatko nie je nic zleho-je to uzasna vec,ale ucel nesvati prostriedky. To ze aj takouto nenasilnou a neagresivnou formou do nich sturam,je pre ich dobro.

sheronka
24. nov 2012

@narovinu Mas dieta??? Ak ano, co pre teba znamena? Co by si robila keby si ho nemohla mat prirodzene? Ja som po umelom a cakam babatko. Som preto zla zena, neskor matka? Pisat ti o tom pocite prazdna a bolesti predtym je asi zbytocne lebo to nikdy nepochopis. Mozes si vyjadrit svoj nazor ale nesnaz sa zmenit ten nas. Otehotnela som po umelom aj preto ze to chcel Boh a ten je len jeden. Poznam ludi ktori splodili dieta sice prirodzene ale stokrat nedostojnejsie nez je pri umelom.

narovinu
autor
24. nov 2012

ALL: aby ste sa stale nedohadovali: nie som jehovistka a nepatrim k ziadnej sekte specialne pre
@enya00

emily_666
24. nov 2012

@narovinu a povieš mi prosím ťa, čo je zlé na tom, ak ženy nemôžu mať prirodzenou cestou dieťatko, že to riešia umelým oplodnením ???
Veď to to isté, ako žena, čo síce prirodzene otehotnie, ale bez istých lekárskych zásahov by svoje dieťatko nemohla donosiť. Aj to treba nechať na pána boha, aby to vyriešil ???
Ja som otehotnela 2x prirodzene, ale nikdy by som si nedovolila, ako to ty nazývaš "nenásilnou a neagresívnou formou štúrať do snažiliek". 😝
Aj ja verím v pána Boha, ale asi iného ako ty. 😀

narovinu
autor
24. nov 2012

@sheronka ja by som samo nesla do umeleho oplodnenia, ak ta to zaujima. Nie si horsia matka ako ta ktora ma prirodzene dietatko a ani tvoje dietatko nie je o nic horsie ako ine deticky. Samo, ze keby nechcel Boh tak sa ti to nepodari ani na x-ty raz. Ide o to ze vela veci chceme a mame ich stoj co stoj aj keby to malo znamenat ze sa budeme napichavat hormonmy, ktore mozu neskorsie vyvolat rakovinu, ze pri vytvarani embryi vznika tzv.neziaduci odpad, ze si odkladame embrya do mraziakov na neskorsie, ktore ani nemusi byt. a este raz: ucel nesveti prostriedky.

mawka
24. nov 2012

@narovinu sturas do osieho hniezda. bavi ta to? vies ako sa hovori, dovtedy ludia sturaju do h.vna, az sa na nich vysype cely kybel sraciek. tomu sa hovori zakony prirody 😉

narovinu
autor
24. nov 2012

@emily_666 zapakujem: Dieta je dar a nie pravo. Co vsetko sa skryva za umel.oplodnenim asi vies- nemusi sa to vzdy ale je to caste: mnozstvo zaniknutych tzv. ludskych buniek, selekcia embryi-nevhodne sa odstranuju, zostatkove sa mrazia, ak sa nevyuziju-pouziju sa na lekarske ucely, obrovske mnozstvo hormonov, ktore sa pichaju do tela matky aby mohla donosit dietatko a ine

vafinka
24. nov 2012

zlatko moje, aj ja patrim do kruhu zien, co nemozeme mat deti prirodzenou formou, tak preto sme asi zle a nemame na to narok? ci co tym chces akoze povedat?????nemame byt matkami, zatoze nemame to stastie pocat ,,dostojne??,,, ci ako???
asi nie som normalna, ale toto nechapem. vidno ze bol piatok a deci cohosi v krvi!!!!

emily_666
24. nov 2012

@narovinu @sheronka že sa tu do toho vmiesim, ale keby som nemohla mať deti, a vedela by som, že práve tieto hormóny mi môžu spôsobiť neskôr rakovinu, aj tak by som toto riziko podstúpila. No a? Boh môže spôsobiť, že ma zajtra zrazí auto, že o týždeň na mňa spadne nejaká tehla zo strechy, rovnako, ako že o 20 rokov zomriem na rakovinu. A čo urobili tie malinké deťúrence pánu Bohu, že sotva sa narodia, už trpia a musia zomrieť?

sheronka
24. nov 2012

@narovinu Uz prestan s tou mudrou vetou. Nezodpovedala si vsetky moje otazky. A vies co? Napichovala som sa hormonmy, ked to bude mat nasledky ukaze cas. Napriek tomu mi to za to stoji.

mawka
24. nov 2012

@sheronka
@emily_666
cerstva registracia, nova tema, ktora ma za ulohu nas zmanipulovat. tu nejde o to, ake mame nazory, tu nam chce niekto manipulativne do hlavy dostat ten svoj. nereagujme uz na to 😉 lebo toto oni chcu. o toto im ide.

emily_666
24. nov 2012

@narovinu a vieš čo? tvoje názory mi nestoja za ďalšie reagovanie.