Dieťa narodené po rozvode s iným partnerom.

vassova
10. feb 2019

Ahojte žienky, hladam niekoho kto by mi v tom smere poradil....Ako sa vyhnem tomu aby dieťa nedostali meno po ex a nebol zapísaný v rodnom liste ako otec dieťaťa.

eriksonka1234
10. feb 2019

@vassova Vydať sa znova?

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
10. feb 2019

Ak sa vydas pred pôrodom

dopolbokaodrata
10. feb 2019

@vassova ako dlho si rozvedená? Do 300 dní od právoplatného rozsudku o rozvode manželstva, musí byť podľa zákona o rodine zapísaný do matriky ako otec dieťaťa manžel matky. Až po úspešnom zapretí otcovstva na súde (matkou alebo otcom dieťaťa), môže biologický otec určiť otcovstvo na matrike.
Ak máš menej ako 300 dní tak jedine sa vydať za toho aktuálneho otca.

sissy27
10. feb 2019

@vassova jedine rýchlo sa zosobášiť s novým partnerom.
Dieťa narodené do 300dní od rozvodu má za otca automaticky zapísaného exmanžela, ten musí potom podať návrh na zapretie otcovstva a následne bude určené otcovstvo novému partnerovi.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dhlinkova
10. feb 2019

@ruzicka603 Sakého dôvodu? Ak je právoplatný rozsudok, tak sa na požiadanie vyznačí doložka právoplatnosti.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dhlinkova
10. feb 2019

@ruzicka603 Súd si na základe podacieho čísla vie zistiť či bol rozsudok prevzatý. Ak ste sa nevzdali odvolania, alebo už nie je možné odvolanie, tak čakajú ešte plus 15 dní.

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vassova
autor
11. feb 2019

Ešte len teraz ma rozviedli a som v 20tt a nechcem tu k riešiť cez svadbu..Teraz ma rozviedli a hneď sa brat tak to v žiadnom prípade mám toho dosť.. Rok nás rodzvadzali 😂🙈 ja sa chcem poinformovať ako mam postupovať ak sa narodi malé.. Ako to mam riešiť.. Môžem aj ja podať žiadosť o zapretie otcovstva?

gladiola25
12. feb 2019

@vassova Áno.

vassova
autor
13. feb 2019

@gladiola25 a kedy to mam riešiť

gladiola25
13. feb 2019

@vassova To neviem, skús sa opýtať na matrike, ale myslím, že až po pôrode. Ak sa nevydáš do pôrodu, tvojho ex zapíšu automaticky do rl ako otca a potom to môžeš podať na súd, alebo otec dieťaťa alebo ex. Súdne poplatky budeš platiť ty.

vaneska
13. feb 2019

@vassova napisem ti ss

honeykaty
4. mar 2019

zeny tiez potrebujem pomoc v tejto oblasti len ja to mam komplikovanejsie ..Mam deti s muzom inej narodnosti a vydata som tiez bola za muze inej narodnosti.. Zijem v zahranici deti som chcela dat zapisat na sk matrike a tam vyslo najavo ze vlastne otcom deti podla sk zakonov je moj teraz uz byvaly muz...pani z matriky mi poslala email ze mam podat ziadost o zapretie otcovstva na sk sud lenze posla zakona ja ako matka na to mam narok len do 3 rokov od narodenia dietata co moj syn dovrsi teraz v aprili...ja som zufala co v pripade ked uz nemam kontakt na byvaleho ako v tom pripade napisat ziadost a ako by previehal sud musi byt moj ex pritomny ci bude sa to dat aj bez neho...kolko ziadosti treba poslat na sud ?