Dieťa pred cudzími nerozpráva. Je to normálne?

debora
13. máj 2013

prosim vas poradte mi mate niekto skusenost s dietatom ktore pred cudzimi ludmi vobec nerozprava?moje dieta doma rozprava normalne a ako k nam niekto pride alebo ked je pred niekym cudzim vobec nerozprava.ma 3 roky.ak ano ako ste to vyriesili lebo som uz zufala.dakujem

pingu1
13. máj 2013

no asi sa hanbi. ja by som to neriesila. moja bola taka ista a teraz vypapuluje hocikomu

monyccka
13. máj 2013

Pravdepodobne je dietatko nesmele a preto sa vyhyba verbalnemu prejavu pred cudzimi ludmi. Skusila by som podporit sebavedomie. Ziadne vyzyvanie ale ani ospravedlnovanie spravania pred inymi. Ked sa jej niekto nieco pyta, neodpovedajte za nu, ani ju nenapominajte "ved povedz". Proste pockajte, co povie. A ked nepovie nic, nechajte to tak. Cudzim ludom sa nemusite vobec ospravedlnovat, malu to len zneistuje a stale dookola pripomina, ze nerozprava. A doma opakovat, ako pekne rozprava, aky ma pekny hlasok, pripravit sa na situaciu "a potom povies tete v obchode dovidenia".. a ked sa podari chvalit chvalit chvalit. A ked sa nepodari, doma o tom zase porozpravat. Ale BEZ vycitky - len skonstatovat, ze "tentokrat to nevyslo, nabuduce sa ti istotne podari,u z sa na to tesim" a pod..hlavne s usmevom, s nadejov, ziaden krik, vycitky, ani zosmiesnovanie a pod.. Drzte sa.

alex137
13. máj 2013

ahoj, my mame sice 2 roky a doma sa malej pusa nezastavi ,ale pred ľudmi ktorých nepozná ani f nepovie. Ja sa tiež nerozprávam s každým. Súhlasím s pingu1, hanbia sa. Pekný deň 🙂

lubikan
13. máj 2013

to je normalne,sa hanbi...ale ona sa otrka...neni jej povinnostou odpovedat cudzim ludom...

andulam
13. máj 2013

Ja som ako dieta tiez bola taka a zostalo mi to dodnes.proste sa v spolocnosti novych ludi necitim dobre.neviem ci je to typicke len pre deti,ale tiez sa hanbim.

magic08
13. máj 2013

aj moja dcerka ma 3, doma huci nonstop, este aj v noci zo sna rozprava a akonahlr opustime byt a niekto cudzi sa k nej ozve, uz je schovana "pod suknou". neriesim, nechavam tak, ved ona raz zacne, kazde dieta je ine. ved ani dospelaci nereagujeme vsetci rovnako. podla mna sa zbytocne trapis, mas zdrave dieta, tak nehladaj problem tam kde je.. 🙂

cerez
13. máj 2013

Neboj sa, oťuká sa. O rok už taká nebude. A potom prídu iné problémy "Dievčatá pomôžte, dcéra mi neustále skáče do reči, keď sa s niekym rozprávam alebo ma nepustí k reči". 😀 😀 😀

mummy01
13. máj 2013

no moja ma skoro 7 rokov a tiez pred cudzimi nerozprava,je velmi ostychava a zatial nepomohlo nic.Doma je ukecana az-az,no v skolke ma problem.Zial ja som v detstve bola taka ista a prehovorit s cudzim clovekom mi sposobovalo muky.Mne sa to zlepsilo az v puberte.

prasiatko30
13. máj 2013

myslim si ze v tomto veku je to az velmi normalne - tak mladsia ako aj starsia v tomto veku potrebovali urcity cas na to aby sa okukali v cudzej spolocnosti starsia je do pohody nema problem sa rozpravat s ludmi, ist si vypytat nieco v obchode, opytat sa na nieco v kniznici no problem a mladsia staci aby sa priblizil niekto cudzi a je bud schovana za mnou - ten lepsi pripad alebo ma taha prec - horsia verzia 🙄 . ale v podstate o co sa snazim je nevsimat si, ked je taka tak skor - ak je to niekto ku komu mam vacsiu doveru - tak len na nich mrknem aby ju nechali ze ono sa to podda, ak je to niekto cudzejsi tak nejako vyhovorim aby ju nechali na pokoji - ona sa postupne okuka - teda ked sme s tymi ludmi dostatocny cas alebo sa na nich ani nepozrie ked je to len na ulici a zivot ide dalej a myslim si ze ona sa postupne otuka hlavne ju neriesit na mieste cinu