Je normálne, keď ma unavuje rozprávať sa s ľuďmi?

7. feb 2023

Ahojte je normálne keď ma unavuje rozprávať sa s ľuďmi? Príklad idem pre dieťa do školy a nechcem aby sa mi niekto prihováral som z toho rozhovoru vyčerpaná mám kamarátky dlhoročné ktoré mi nevadia ale čo sa týka cudzí ľudia známy že občas prehodíme slovo to je katastrofa ja som z toho taká vyčerpaná a čudujem sa sama sebe že nie som normálna má to niekto podobne? Je to také trápne neviem čo mám hovoriť konverzácia o ničom alebo o deťoch trápne ticho ja to nezvládam.

andreja13
7. feb 2023

Tak to introverti asi maju :D No neviem, taky small talk je uplne normalna vec, tiez sa mi velakrat nechce, ale zo slusnosti odpovedam. Zvyknes si :D

autor
7. feb 2023

@andreja13 neviem či som introvert aj áno aj nie som rada doma ale rada idem s kamarátkou na wellness alebo s rodinou na výlet, sadnúť si s kamarátkou neviem sama seba odhadnúť len sa pri rozhovore cítim taká vyčerpaná ako po závode 🤣

buberova
7. feb 2023

Počula som takú hlášku že introverta spoločnosť iných ľudí vyčerpáva, extrovertovi dáva energiu.. 🙂

salamistka
7. feb 2023

Tiež to tak mám, ale naučila som sa s tým trocha pracovať, nie som dobrý rozprávač, ale zvyknem nadhodiť nejakú tému a potom nechám toho druhého, nech o tom rozpráva a ja len väčšinou počúvam, niekedy zasiahnem...ľudia to majú radi, keď ich ostatní počúvajú a ja som rada, keď nemusím nič hovoriť...a prerozprávať nejaký príbeh? u mňa nehrozí, jednou vetou poviem, o čom bol napr. film a niekto vie pol dňa točiť o filme, ktorý videl v kine...

csipcsip000
7. feb 2023

Nie niesi divna aj ja to mam rovnako 😊

tana85
7. feb 2023

mne take ticho nepride trapné, nemam rada taketo small talks lebo je to zbytocne pre mna. takze je to celkom v poriadku, kazdy sme nejaky. taketo rozhovory som neznasala ked som bola este s malymi detmi na ihrisku a tie mamicky sa mi prihovarali a chceli sa rozpravat, a ja som uplne trpela lebo som chcela mat pokoj 🙂

svetlonos
7. feb 2023

Ahoj nie si divna. Moj muz je rovnaky. Som rada, ze berie moju rodinu v pohode ale nehrozi, aby isiel von so mnou a mojimi kamoskami+ ich manzelmi. On s nimi nema omcom hovorit, cudzi ludia ho na 90% nezaujimaju. Zato nema problem pomoct postihnutym, prejst slepemu rozkopanou ulicou, porozpravat sa s mentalne chorym clovekom. Nenutim ho ani sa na neho nehnevam. On ma tiez neniti mudrovat o jeho fachu 🙂 Ked ma naladu, je nakupne centrum ok. Avsak ak ho tam ludska blbost vytici, tak ho to unavuje. Keby ho pravidelne oslovi druhy rodic v skolke, ohladom deti prehodi nieco vseobecne. Ale akonahle vyjde z dveri uz ani nevie, ako dotycny vyzeral, o neme uz ani nehovorim 😂 Jedine zeby to bola sexi mama, ved slepy nie je 😁
Ja sice ukecana som ale posledne roky to uz je ine. Nemam potrebu viest smaltolky ani pocuvat so zaujmom. Zvlast ked danu situaciu cloveka vyhodnotim ako - skoda reci, kazdy rada marna. Vtedy odkyvem a hotovo. U kamaratiek to je ine, taˇ viem dlho pocuvat, ked chcu, poviem svoj nazor, ked nie len vypocujem. Pokial vsak aj kamoska riesi 10 rokov rovnaky priekak a nic nemeni aby sa to zlepsilo, stopnem ju. Nebavi ma pocuvat to iste dookola. Uz som to urobila, tiez ma to nesmierne unavovalo. Pochopila, prehodila list, a uz sa nestazuje na to iste 😉.

luccija
7. feb 2023

Teba to nebaví, alebo nevieš nechceš sa rozprávať a nie, že Ťa to unavuje.Ved pred školou asi nevediete hodinové rozhovory.Tak nemáš potrebu kontaktu s druhými vyhybaj sa im🙂

nila31
7. feb 2023

Jej a ja som si myslela ze som sama, ale citala som ze introverti to takto maju. S ludmi, ktorych dobre poznam a mam o com, rozpravam tooolko ze sa neviem zastavit, ale pred cudzimi akoby uťalo. Nechcem sa s nimi rozpravat, povazujem to za stratu casu, a ked som donutena, tak potom zistim, ze som vycerpana, unavena.

kubkovamama
7. feb 2023

Som taká istá a vadí mi to aj pri rodinných príslušníkoch-po návšteve sa cítim ako vypluta.Nic s tým nenarobis.Ja to mám asi od decka,školy som pretrpela,robiť niekde v kolektíve je moja smrť.Nastastie mám adekvatnu robotu a ľudí si nepúšťam k telu inak verím tomu,že môj život by sa skončil o 20r skôr.Kludne buď asertivna,odmerana,oni aj keď nepochopia dajú si odchod.Odpovedam hm,aha a to nikoho nebaví sa rozprávať sám so sebou,tak vyrazia za inou obeťou.Ako obdivujem aj druhú stranu,že tak bez hanby so záujmom vedia odchytiť niekoho v podstate cudzieho a snažiť sa zdieľať s ním a sú spokojní,že tak to akože má byť

autor
8. feb 2023

som rada že niesom sama 🤣 je to pre mňa fakt nepríjemné aj tie krátke rozhovory ale snažím sa byť v pohode odpovedať rozprávať môj ďalší problém je že čo si o mne druhí myslia takže sa snažím komunikovať 🤣

heln
8. feb 2023

ano a najlepsie je, ked ti ten druhy, uplne cudzi clovek zacne rozpravat nieco co ta absolutne nezaujima.

rutyruth
8. feb 2023

Fu, aj ja mám s tým mega problém a chcem ísť učiť na strednú skolu. 🙈Už teraz rozmýšľam či sa to dá naučiť. Inak sa na to teším len neviem či to veru nebudem domov chodiť ako vyžmýkana....

rutyruth
8. feb 2023

@kubkovamama
@heln
@nila31 inak ja si myslím že je to sociálna fóbia...

marca12
8. feb 2023

Ja to mam podla nalady. Su dni,kedy sa aj cudziemu cloveku prihovorim a rada prehodim par viet. A potom su dni presne ako opisujes,ze by som najradsej kanalmi chodila a s nikym sa nerozpravala.

kubkovamama
8. feb 2023

@rutyruth sociálna fóbia je niečo iné,to je strach,panika,hrôza z bežného kontaktu s ľuďmi,problém ísť napr.do obchodu a pozdraviť predavačku,radšej ideš 10 poschodí peso ako ísť s niekým vo výťahu apod.Skor by som to nazvala silný introvert.Po domácky asociál.😁